Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

230 km bez odpoczynku, czyli 2. edycja UltraMarzenia  

(Zam: 08.06.2021 r., godz. 11.53)

Z Gietrzwałdu do Woli Rasztowskiej przez Wyszków pobiegną uczestnicy UltraMarzenia - wydarzenia, którego celem jest wsparcie zbiórki pieniędzy dla niepełnosprawnego chłopca.

W minionym roku odbył się pierwszy ultra bieg UltraMarzenie na trasie Warszawa-Częstochowa.
- W tym roku postanowiliśmy zorganizować drugą edycje biegu z Gietrzwałdu do Woli Rasztowskiej, w której odbędzie się piknik charytatywny „Dla Kubusia” - relacjonuje inicjator i uczestnik biegu Grzegorz Świętoń.

Celem jest wsparcie zbiórki pieniędzy potrzebnych na operację, leczenie i rehabilitację Kubusia z Woli Rasztowskiej (gmina Klembów). Kuba Rydzio urodził się ze złamaną kością udową, dysplazją biodra ze zwichnięciem typu IV, a także cierpi na niedorozwój kości udowej. Leczenie chłopca jest skomplikowane i długotrwałe, ale dzięki niemu ma szansę na stawianie kroków bez bólu na zdrowych nóżkach.
Zbiórka odbywa się na stronie siepomaga.pl/kubusiowa-nozka

Biegacze wyruszą 19 czerwca ok. godz. 3.30 z Gietrzwałdu, miejsca objawień maryjnych, w którym znajduje się woda z cudownego źródła.
- Przed wyruszeniem w trasę nabierzemy trochę wody i cały czas będziemy ją nieśli dla Kubusia. Dlaczego biegniemy do Woli Rasztowskiej? Tam właśnie
mieszka nasz bohater - podkreśla Grzegorz Świętoń.
Bieg ma trwać bez przerwy, bez odpoczynku, bez snu, bez względu na
pogodę czy inne okoliczności. Trasa będzie wiodła przez Gietrzwałd, Olsztynek, Grunwald, Mławę, Ciechanów, Pułtusk, Wyszków, Wolę Rasztowską.  

Na profilu UltraMarzenia na Facebooku będą aktualne informacje o biegu i link umożliwiający sprawdzenie, gdzie zawodnicy są w danej chwili.
- Ze względu na wiele okoliczności, jakie mogą wystąpić trudno jest określić o
której godzinie będziemy w danym mieście czy miejscowości na trasie - informuje Grzegorz Święton. - Ze względu na ogromne wyzwanie i wysiłek, jaki nas czeka, będzie nam bardzo miło, jeśli ktoś zechce nam towarzyszyć choć przez kawałek trasy, dołączyć do nas na jakiś odcinek biegnąc, jadąc na rowerze, czy po prostu stojąc przy drodze i przybijając „piątkę”, by dodać nam otuchy i wesprzeć. Przy takim wysiłku wsparcie mentalne bardzo wiele znaczy, dodaje skrzydeł na resztę trasy. Przewidujemy, że będzie ciężko, ale jesteśmy dobrej myśli.

Bieg poprzedziły przygotowania, m.in. bieganie w nocy, przy - 30 stopniach Celsjusza, po 20-centymetrowym śniegu, codzienne pokonywanie 20-30 km w lesie.
- Co się wydarzy na trasie biegu, trudno przewidzieć. Wszystko się okaże. Przy
tak długim biegu bez przerwy najważniejsza jest psychika. Chciałbym, aby nasi kibice dodawali nam otuchy i w miarę możliwości dołączyli się do nas - zaznacza organizator. - Docierają do nas informacje, że prawdopodobnie w Mławie dołączy do nas lokalna grupa biegowa, aby przeprowadzić nas przez miasto. W Ciechanowie ma dołączyć kilka osób, w Pułtusku może miejscowa drużyna koszykarek. Będziemy się bardzo cieszyć z obecności każdego, kto zechce dołączyć. Zapraszamy także wyszkowskie kluby sportowe KB Wyszków, Loczki Wyszków czy inną drużynę lub pojedyncze osoby, aby nam pomogły przebrnąć przez Wyszków. Będzie to około 200 km więc trudno przewidzieć kiedy będziemy w Wyszkowie, wstępnie zakładamy, że około południa w niedziele 20 czerwca. A może ktoś miałby odwagę dołączyć do nas w Wyszkowie i dobiec do końca … do Woli Rasztowskiej, gdzie oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy na piknik i wszelkie atrakcje.  

Piknik charytatywny zaplanowano na 20 czerwca w Woli Rasztowskiej (ul. Warszawska 41, boisko). Początek zabawy o godz. 12.00. W programie: dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, animator dla dzieci, pokaz taekwondo, pokaz straży pożarnej, przejażdżki motocyklami, kącik gastronomiczny, kiermasz „Zabierz książkę na wakacje” i oczywiście finał biegu UltraMarzenie.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl