Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Wyjątkowo bezpieczny weekend na drogach

(Zam: 04.05.2021 r., godz. 13.32)

Żadnych wypadków nie odnotowali wyszkowscy policjanci w miniony długi weekend. Było za to dużo domowych kłótni - policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji domowych i publicznych. Związane były głównie z konfliktami rodzinnymi i zakłóceniem ciszy nocnej.

Od początku długiego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego pracowała liczniejsza niż zwykle grupa policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem zarówno na głównych trasach, jak i na drogach lokalnych. Do działań wykorzystywali laserowe mierniki prędkości.

Policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy jechali po pijanemu. Rekordzista w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. 1 z nieodpowiedzialnych mężczyzn kierował samochodem mimo sądowego zakazu i przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Łącznie policjanci drogówki zanotowali 85 wykroczeń, w tym 63 dotyczyły zbyt szybkiej jazdy.

Dużo pracy mieli policjanci wyszkowskiego wydziału patrolowego, którzy podjęli kilkadziesiąt interwencji domowych i publicznych. Związane one były głównie z konfliktami rodzinnymi i zakłóceniem ciszy nocnej. Osoby, wobec których mundurowi podejmowali interwencję w zdecydowanej większości były się pod wpływem alkoholu.

W sumie policjanci prewencji oraz ruchu drogowego interweniowali ponad 90 razy na otrzymane od obywateli zgłoszenia.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl