Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Miejsce do plażowania, ale nie kąpieli

(Zam: 01.05.2021 r., godz. 10.19)
  • Tak wyglądało kąpielisko miejskie w poprzednich latach. Mimo, że gmina w ostatnim czasie nie organizowała go, wyszkowianie i tak korzystali z nadbużańskiej plaży
    Tak wyglądało kąpielisko miejskie w poprzednich latach. Mimo, że gmina w ostatnim czasie nie organizowała go, wyszkowianie i tak korzystali z nadbużańskiej plaży
Sezon kąpielowy w gminie Wyszków będzie trwał od 1 czerwca do 30 września. Nie oznacza to, że samorząd chce organizować kąpielisko. Nad Bugiem ma powstać miejsce do rekreacji.

Na plaży przy moście będzie można spędzać czas, ale bez możliwości kąpieli. Radni określili okres sezonu kąpielowego podczas sesji zdalnej 30 kwietnia. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, „Wyznaczenie okresu kąpielowego nie powoduje obowiązku utworzenia kąpieliska lub miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. Nieprzyjęcie takiej uchwały jednak uniemożliwi wyznaczenie miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli przez inne podmioty na terenie Gminy Wyszków.”.
Jak wspomniał radny Radosław Biernacki, jedno ze stowarzyszeń miało propozycję zorganizowania infrastruktury rekreacyjnej nad Bugiem. Gmina planuje stworzyć m.in. miejsce do gry w siatkówkę, postawić toalety, kosze na śmieci.
- Choć kąpiele są zabronione, to z doświadczenia wiemy, że i tak się odbywają. Infrastruktura rekreacyjna będzie zachęceniem o korzystania z wody. Gdyby kąpiącemu stało się coś złego, kto za to odpowiada? - dociekał radny.
- Będzie odpowiadać osoba, która skorzysta z kąpieli - oznajmił naczelnik wydziału ochrony środowiska Mirosław Wysocki. - Nie jesteśmy w stanie ogrodzić całej rzeki lub wystawić ratowników na całej linii brzegowej.
Burmistrz ocenił koszt organizacji miejsca rekreacyjnego na kilkadziesiąt tysięcy złotych. To, jak wyjaśniają urzędnicy, znacznie taniej niż organizacja plaży z kąpieliskiem, która w poprzednich latach kosztowała ok. 200 tys. zł.
- Jeśli zgłosi się kilka stowarzyszeń, które będą chciały wynająć plażę, jakie będą reguły udostępniania? - zastanawiał się radny Eugeniusz Zaremba.
- Właścicielem terenu jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Jako gmina mamy zamiar wystąpić do nich i uzgodnić zasady użyczenia terenu. Nie mogę więc powiedzieć o zasadach, bo to nie jest nasz teren. Ja mam nadzieję, że jako gmina czasowo uzyskamy użyczenie - informował Mirosław Wysocki.
- Koszty tego miejsca będą znacznie niższe niż kąpielisko, bo nie będzie ratowników, których zatrudnienie generowało potężny koszt - zabrał głos burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Nie jest to odkrywczy projekt, będzie toi toi i miejsca na paleniska, boisko do piłki siatkowej, kosze, miejsce do plażowania. Nie jest to kwestia udostępniania tego miejsca komukolwiek, bo jako gmina wystąpiliśmy do RZGW i będziemy na to miejsce wpuszczali wszystkich bezpłatnie - zadeklarował. - Jeśli natomiast ktoś chciałby tam sprzedawać, mieć małą gastronomię, musi tę sprawę uzgadniać z Wodami Polskimi, gmina nie będzie tu pośrednikiem. Gmina planuje miejsce do rekreacji, a kto będzie chciał prowadzić działalność gospodarczą, powinien się kontaktować z właścicielem terenu.
Jan Abramczyk dopytywał, czy gmina w przyszłości w ogóle planuje jeszcze organizację kąpieliska.
- W przyszłych latach z pewnością będziemy korzystać z uroków rzeki, ale decyzja o kąpielisku powinna być podejmowana do 31 grudnia roku poprzedzającego jego utworzenie. Dotychczas Wody Polskie nie stwarzały nam problemów z użyczeniem terenu na plażę i kąpielisko, niemniej w tym roku zaplanowaliśmy tylko plażę - zaznaczył Mirosław Wysocki.
- Obawiam się, że w tym roku byłby problem z czystością wody, bo jeśli rzeka jest długo poza korytem, jej stan jest wysoki, toczą się procesy gnilne i naturalny proces oczyszczalnia trwa dłużej. Robimy dziś miejsce do plażowania, a co będzie w przyszłości, to zobaczymy - wyjaśnił Grzegorz Nowosielski.
J.P.

Komentarze

Wstyd
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 01.05.2021 r., godz. 14.33
Takiego obrotu sprawy nikt by się nie spodziewał. Wstyd dla miasta państwo BEZRADNI. Ale PLAC MIEJSKI za 12 milionów dało się..........
Dziwny pomysł
Dodane przez Wodniak, w dniu 04.05.2021 r., godz. 13.01
Wypoczynek nad wodą, do której nie można wejść...
Pilnuj cie dzieci
Dodane przez Dobra, przynaniej to, w dniu 05.05.2021 r., godz. 09.38
Rodzice, dzieci nie będą mogły chodzić samopas nad rzekę przy moście, co się zdarza bardzo często. Jeśli dziecko się utopi, to prokurator postawi wam zarzut za brak opieki, a nie burmistrzowi. To jasne.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2021 r., godz. 15.04
W niedalekim Serocku widuje zwłaszcza latem mnóstwo ludzi z Wyszkowa .Bo tam widać rękę dobrego gospodarza a tu nic nie można bo za drogo ale na stołki dla nieudaczników ale "swoich" kasa jest dział promocji miasta to darmozjady!
Dodane przez M.M., w dniu 05.05.2021 r., godz. 23.32
...co roku to samo...i tak od wielu lat temat t.z.w.''PLAŻY'' w Wyszkowie jest maglowany ... polecam np.Serock...!
Dodane przez Mama kaka, w dniu 06.05.2021 r., godz. 10.16
Chcieliście dublowanych dyrektorów w WOSiR to zapomnijcie o pieniądzach na ratowników. Po co tam od wszystkiego dyrektorzy, od hali, boiska, pływalni, kortów, bieżni. Szymański, Piątek, Kiełczewski i od koszenia trawników Wiśniewski. I tak sobie słodko dyrektorują.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl