Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Zadaszenie za ponad 200 tys. zł

(Zam: 01.05.2021 r., godz. 09.50)

Radni przeznaczyli dodatkowo 60 tys. zł na budowę zadaszenia pawilonów handlowych na targowisku miejskim przy ul. Dworcowej. Łącznie gmina na ten cel w budżecie ma 240 tys. zł.

W minionym roku gminie nie udało się zrealizować inwestycji. Powodem, jak tłumaczył wtedy naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Robert Garbarczyk, była konieczność zmiany rozwiązań konstrukcyjnych. Początkowo kosztorys przewidywał, że realizacja inwestycji będzie kosztować 133 179,45 zł. Tegoroczny przetarg pokazał, że ceny (m.in. z powodu wzrostu cen stali) poszły bardzo do góry. W tym roku gmina ogłosiła już dwa przetargi na wykonanie zadania. Pierwszy unieważniła z powodu drogich ofert. Drugi chce rozstrzygnąć mimo, że zaproponowane ceny są nadal wysokie. By to zrobić, potrzebne było dodatkowo 60 tys. zł. Na przeznaczenie tych pieniędzy na sesji nadzwyczajnej 30 kwietnia zgodzili się miejscy radni.
- Trzeba jak najszybciej zrealizować to zadanie. Kiedy wykonawca będzie mógł wejść na teren budowy? - stwierdził radny Bogdan Osik, który już w ubiegłym roku dopytywał o losy inwestycji.
- Wykonawca ma zrealizować zadanie do 15 lipca - poinformował naczelnik Robert Garbarczyk. - Będziemy starali się, by inwestycja jak najmniej kolidowała z handlem na targowicy, choć oczywiście utrudnienia mogą się zdarzyć. Będziemy starali się, by jak najmniej wpływały na pracę handlujących.
- Może na czas utrudnień zwolnić handlujących z opłat, żeby nie byli stratni? - zaproponował Bogdan Osik.
- Rekomendujemy rozstrzygnąć drugi przetarg, bo nic nie wskazuje na to, że cena w kolejnym będzie niższa - stwierdził burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Mieliśmy tylko dwie oferty i te same podmioty zgłaszające się w przetargach. Wydaje się, że najtaniej i najsprawniej będzie dołożyć pieniędzy i rozstrzygnąć postępowanie — podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl