Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Ani towaru, ani pieniędzy

(Zam: 08.04.2021 r., godz. 09.51)

Mieszkanka Wyszkowa w internecie chciała kupić laserowy depilator. Urządzenia nie dostała. Straciła 1 tys. zł.

Wyszkowianka korzystała z popularnej platformy sprzedażowej. Mimo wielokrotnych prób kontaktu z oszustem, nic nie wskórała. Do dziś nie otrzymała zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.
Policjanci ostrzegają przed oszustami internetowymi, którzy wykorzystując nieuwagę kupującego próbują wyłudzić pieniądze w sieci. Apelują: „Pamiętajmy! Korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych, sprawdzając opinie oraz komentarze. Kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego, zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą. Jeśli nas oszuka, pozwoli to Policji go namierzyć. Sprawdzajmy, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu, ponieważ w razie jakichkolwiek pytań możemy tam zadzwonić. Przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Na dole strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki, a na początku adresu – literki „https”.
Pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot. Jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na „ODBIÓR OSOBISTY” lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą „ZA POBRANIEM”. Ważną zasadą jest, aby otrzymaną paczkę otworzyć przy kurierze.”

Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Nic z tego
Dodane przez Teofil, w dniu 10.04.2021 r., godz. 08.34
Kiedyś mój syn kupił dwie koszulki oszust nie przysłał towaru i nie zwrócił pieniędzy. Wyszkowska Policja nic z tym nie zrobiła. Tajemnica bankowa taka była odpowiedz. A szkoda

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl