Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Zakazy przedłużone do 18 kwietnia

(Zam: 07.04.2021 r., godz. 13.34)

Obowiązujące obostrzenia rząd przedłużył do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola. Nauka nadal będzie się odbywać zdalnie.

Pierwotnie obostrzenia miały być w mocy do 9 kwietnia. Zgodnie z decyzją władz państwowych, do 18 kwietnia nadal obowiązują zasady:
- Handel - ograniczenia
Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
- Kult religijny – w kościołach obowiązuje limit – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
- Salony fryzjerskie i kosmetyczne pozostają zamknięte.
- Żłobki i przedszkola nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
- Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.
- Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
- Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).
- Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
J.P.

Komentarze

W podziękowaniu...
Dodane przez ZŁO, w dniu 07.04.2021 r., godz. 14.49
W dniu Światowego Dnia Zdrowia starosta (Jerzy Żukowski), wicestarosta (Leszek Marszał) oraz przewodniczący rady powiatu (Waldemar Sobczak) składają pracownikom służby zdrowia życzenia i dziękują za Waszą pracę, poświęcenie i siłę! W podziękowaniu za wasze zasługi kupiliśmy SOBIE nowiutkie autko "Toyotę Camra" za 150 tys. zł. Dla Was pieniędzy już nie starczyło dlatego musicie podzielić się z sanepidem ochłapem z "Nagrody Starosty za walkę z Pandemią" w wysokości 10 tys. zł. Dziękujemy i mamy nadzieję, że zagłosujecie na nas w zbliżających się wyborach samorządowych.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2021 r., godz. 15.04
Żukowski to PIS, Marszałek to Palikot. Tak więc ręka w rękę ten tego, czyli koryto ponad podziłami. A co!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl