Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Dzierżawcy pawilonów bez ulgi

(Zam: 02.04.2021 r., godz. 09.56)

Mimo wielokrotnych próśb dzierżawcy pawilonów na targowisku przy ul. Dworcowej nie mogą liczyć na ulgę w spłacie czynszu.

W tym roku kupcy są ustawowo zwolnieni z opłaty targowej, a gmina, która traci w ten sposób dochód, dostaje rekompensatę od państwa. To forma wsparcia dla handlujących w okresie epidemii. Osoby dzierżawiące od gminy pawilony żadnej ulgi nie dostali.
Jak wspomniał podczas marcowej sesji Rady Miejskiej Adam Szczerba, dzierżawcy zwracali się do samorządu o umorzenie czynszu na okres od stycznia do marca 2021 r. i obniżenie tej kwoty w kolejnych miesiącach. Kupcy argumentują, że w związku ze swoją działalnością na targowisku płacą też za wywóz śmieci, energię elektryczną, podatek gruntowy. Trzykrotne pisali do magistratu prośby tej samej treści i za każdym razem otrzymywali odmowne decyzje.
- Jakie jest uzasadnienie, dlaczego nie możemy im pomóc? Jakie mamy propozycje dla tych ludzi, by wyrównać ich szanse w stosunku do innych handlujących? - zaznaczył radny.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski zauważył, że gmina umarzała czynsz dzierżawcom pawilonów za okres, kiedy targowisko nie działało.
- Handel na targowisku w tym momencie odbywa się, choć obroty z pewnością są mniejsze, jak w całej gospodarce. Jeśli nie naliczymy opłaty, to nie powinniśmy jej naliczać wszystkim innym, którzy na naszych terenach prowadzą działalność - uznał burmistrz. - Rządowa tarcza inaczej potraktowała tych przyjeżdżających do nas na handel we wtorki i piątki, a inaczej będących tu na stałe - dodał. - Sprawiedliwe potraktowanie i ulżenie wszystkim wydaje się niemożliwe. Wiele zależy od tego, jak sytuacja będzie się rozwijała, jakie spustoszenie gospodarcze wywoła pandemia - dodał. - To, że odmawiamy globalnie, nie znaczy, że nie można się do nas zwrócić o wsparcie indywidualne - są różne życiowe sytuacje, choroby, długotrwałe trudności itp. W indywidualnych sytuacjach, kiedy prócz ograniczeń związanych z pandemią są też inne czynniki staramy się naszym mieszkańcom pomóc.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2021 r., godz. 18.17
Ot i cala pomoc burmistrza w ratowanie miejsc pracy w obecnej sytuacji Szkoda slow Pan Szczerba jako jedyny rozumie trudne polozenie kupcow
Dodane przez anonim, w dniu 08.04.2021 r., godz. 09.08
Dlaczego nadal jest płatny parking miejski w centrum miasta ? Dlaczego nie ma zwolnienia z opłat i można szybko załatwic zakupy i sprawy w centrum miasta ? Dlaczego na targowisku jest pobierany czynsz od kupców, czy nie dlatego pozwolono pobudować przedsiębiębiorcy wyszkowskiemu potężne markety na terenie targowicy, z którego miano czerpać duże dochody ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl