Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 marca 2021 r., imieniny Adriana, Oliwii

Perfidnie oszukali seniorkę

(Zam: 23.02.2021 r., godz. 20.14)

  • Zdjęcie ilustracyjne
Do 81-letniej kobiety zadzwonił oszust podający się za jej prawnuka. Seniorka przekazała mu wszystkie swoje i męża oszczędności. Łącznie 40 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 22 lutego w Wyszkowie. Rzekomy członek rodziny poinformował seniorkę o poważnym wypadku drogowym, którego sprawcą miał być wnuk wyszkowianki. Kobieta usłyszała, że musi przekazać 80 tys. zł kaucji, aby uchronić wnuka przed więzieniem. W trakcie połączenia telefonicznego do rozmowy włączyła się też kobieta podająca się za policjantkę, która deklarowała chęć pomocy rzekomemu sprawcy wypadku. Po pieniądze miał się zgłosić adwokat, który jeszcze w trakcie trwającej rozmowy telefonicznej zapukał do drzwi kobiety. Seniorka przekazała mu 40 tys. zł i poinformowała o tym rozmówców przez telefon. Wtedy kontakt się urwał. Kobieta uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów i powiadomiła Policję.
Policja ostrzega, że przestępcy działający metodą m.in. „na wnuczka” lub „na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. „Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych o tym, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, urzędników lub funkcjonariuszy służb. Zostawmy im też w widocznym miejscu swój numer telefonu, aby mogli zawsze zweryfikować osobę dzwoniącą i nie znaleźli się w sytuacji stresowej, związanej z utratą oszczędności życia.” - apeluje.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl