Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 marca 2021 r., imieniny Adriana, Oliwii

Burmistrz: robimy krok w tył

(Zam: 23.02.2021 r., godz. 17.25)

Grzegorz Nowosielski zapowiedział, że wycofa z porządku obrad sesji Rady Miejskiej głosowanie nad sprzedażą działek przy dworcu kolejowym. Jak mówi, chce dać czas na przeanalizowanie sprawy i spokojną debatę.

25 lutego miejscy radni mieli głosować nad wyrażeniem zgody na sprzedaż dwóch działek przy ul.Okrzei. Temat okazał się kontrowersyjny, bowiem część mieszkańców wyraziła sprzeciw wobec planów zbycia nieruchomości. Działki, które znalazły się w projekcie uchwały to obszar niezabudowany. To część terenów przy ul. Okrzei, którymi dysponuje gmina Wyszków. Działki w planie przestrzennego zagospodarowania są przeznaczone pod zieleń urządzoną z dopuszczeniem usług. Trwa procedura zmiany planu przestrzennego zagospodarowania, która pozwoli na realizowanie usług z co najmniej 30-proc. powierzchnią biologicznie czynną.
- Prosiliśmy państwa o zgodę na sprzedaż dwóch działek, chociaż w zamyśle mieliśmy sprzedaż jednej - podkreślił podczas obrad komisji Rady Miejskiej 23 lutego burmistrz Grzegorz Nowosielski. - W związku z licznymi pytaniami, kontrowersjami dotyczącymi działek zaproponuję zdjęcie uchwały z porządku obrad i powrócenie do tematu, kiedy wszystkie wątpliwości, kwestie będą przeanalizowane - podkreślił.

Po uchwaleniu zmian w planie przestrzennego zagospodarowania burmistrz chce zaproponować sprzedaż jednej z działek.
- Sprzedaż ta pewnie nie będzie możliwa w tym roku, więc pieniądze zasilą ewentualnie przyszłoroczny budżet - zaznaczył burmistrz. - Kiedy kupowaliśmy działki przy ul.Okrzei, zakładaliśmy, że będą tam usługi. Gmina nie skorzystała z bonifikaty, która przysługiwałaby, gdybyśmy zadeklarowali wykorzystanie nieruchomości na usługi publiczne. Mieliśmy założenie, że nie będzie tam np. szkoły, czy przedszkola, ale usługi wspierające podróżnych.

Bogdan Osik poinformował, że do samorządu wpłynęło pismo wyrażające sprzeciw mieszkańców i wzywające burmistrza do niesprzedawania terenów przy dworcu. Przytoczył też krytyczne komentarze mieszkańców, które pojawiły się pod internetową petycją. Wśród opinii były m.in. takie "Nie chcę tam kolejnego parkingu, ani betonowej zabudowy", "Ja się tam wychowałam, ta górka ma tyle wspomnień, nie wyobrażam by nie było jej w tym krajobrazie". "Wystarczy tych betonów w Wyszkowie. Niedługo nie będziemy mieli czym oddychać", "Czas i pora zatrzymać to szaleństwo. Stop wyprzedaży wspólnego majątku", "Dosyć mam tego, że miasto w którym mieszkam od urodzenia (pierwszy adres przez kilkanaście lat życia to blok przy ul. Okrzei z oknami na Park Kolejowy) opanowała betonoza .Samochody i parkingi są ważniejsze niż ludzie."
- Nie wiem, czy jest sens dyskutować, bo mówimy o czymś, czego nie będzie na sesji. Przyjdzie czas, to podejmiemy dyskusję - zabrał głos Wojciech Rojek.
- Naturalną konsekwencją decyzji o wycofaniu projektu uchwały jest zakończenie dyskusji. Może jednak trzeba zastanowić się, czy w ogóle będzie potrzeba wracania do tego tematu? - zaznaczył Adam Szczerba. - Pan burmistrz mówił, że musimy myśleć o rozwoju gospodarczym miasta. Tyle, że rozwój miasta może być także rozwojem społecznym i może są takie tereny, które ten rozwój by gwarantowały. Może teren przy dworcu powinien być wykorzystany społecznie, a nie gospodarczo - uznał.

- Punkt widzenia przytoczony przez radnego Osika jest jednym z wielu. Nie wszyscy tak myślą - stwierdził burmistrz. - Byli mieszkańcy z bloku przy ul. Okrzei 81, którzy żądali wycinki wszystkich drzew przy tej nieruchomości. Ostatecznie wycięliśmy tylko kilka, wbrew mieszkańcom. - zaznaczył. - Zdjęcie tej uchwały z porządku obrad to czas na refleksję, który powoli na zaproponowanie kompromisowego rozwiązania. Wśród głosów mieszkańców w kontekście sprzedaży terenu przy ul. Okrzei pojawiło się słowo betenoza. Z drugiej strony możemy wyobrazić sobie stworzenie tam kolejnego parku. Nie przesądzam żadnego z rozwiązań. Proszę jednak przywołać w swojej pamięci istniejące dworce. Nie wiem jak państwo, ale ja w wyobraźni nie mam budynku otoczonego lasem, zielenią urządzoną, ale miejsce zurbanizowane - dodał. - Robimy dziś krok w tył, wycofujemy uchwałę, aby w przyszłości przeprowadzić na temat tego terenu spokojną debatę.
J.P.

Komentarze

ależ to pokrętne
Dodane przez niezadowolony, w dniu 23.02.2021 r., godz. 18.21
: TAKIE MIASTO: burmistrz się wypalił. Może trochę refleksji.
Pokochaj Wyszków
Dodane przez pesymista, w dniu 23.02.2021 r., godz. 20.30
Jak to zrobić. Wyniki o przyjaznym mieście są oczywiste.
Eureka
Dodane przez Alan44, w dniu 24.02.2021 r., godz. 11.17
Brawo Panie burmistrzu nie wiedziałem , że ma Pan takie ludzkie odruchy i tyle w Panu empatii. Lecz pozory mogą mylić jest to chyba chwilowe uśpienie społeczeństwa nie wierzę ,że Pani Naczelnik nie przygotuje wariantu zastępczego. Skoro pamięta Pan zachowanie Pana Osika jestem ciekaw czy pamięta Pan swoje słowa i puste obietnice na temat parkingów na Polonezie i miejsc postojowych i bicie się w piersi , że będzie to pozytywnie załatwione a jak się później okazało prywata wzięła górę. Trochę więcej skromności i samokrytyki Panie burmistrzu.
Dodane przez abdul, w dniu 24.02.2021 r., godz. 14.33
Uważam, że do Wyszkowa powinien burmistrz ściągnąć jakiś wartościowy biznes, wnoszący coś wartościowego do miasta, z wykształconą kadrą, a nie kolejne nory z kebabem i ciapatymi.
W Wyszkowie nie ma żadnego parku założonego pi 2 wojnie światowej
Dodane przez kolejny park?, w dniu 24.02.2021 r., godz. 21.48
Pan Burmistrz dziwne zdanie wypowiedział o kolejnym parku. W Wyszkowie jest tylko betonoza. Żadnego nowego parku nie wybudowaliśmy w Wyszkowie po 2 wojnie światowej. Bo nie jest nim plac miejski też betonoza. Bardzo trudno się tu mieszka, zwykły człowiek musi kilometr iść do parku Waży by chwile wytchnąc. Dla starszych ludzi to mordega.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl