Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, Magdaleny„Alarm!” o byłej miejskiej radnej

(Zam: 19.02.2021 r., godz. 09.26)

  • źródło. tvp.vod.pl
„Przedsiębiorca z Mazowsza zaufał byłej radnej Platformy Obywatelskiej, wierzył, że dzięki niej zostanie górniczym potentatem. Po roku zamiast zysków liczył straty. Zamiast opływania w dostatki pozostała mu sądowa szarpanina” - tak prowadzący „Alarm!” Jacek Łęski zapowiada reportaż, który miał swoją premierę 18 lutego.

Program w TVP „Alarm!” poświęcony jest sprawie byłej radnej miejskiej Lucynie S. „To miał być interes życia. W ten biznes Grzegorz Kaczor wszedł z nadzieją na spokojną emeryturę. Miał jedynie kupić działkę. Wizją krociowych zysków kusili go pomysłodawcy interesu, którzy na tym terenie mieli prowadzić wydobycie piasku i żwiru. To Lucyna S., była radna Miejska Platformy Obywatelskiej z Wyszkowa, wraz ze swoim zięciem” - informują autorzy reportażu. „Za udostępnienie ziemi pod wydobycie Kaczor miał dostawać pieniądze, ale skończyło się na obietnicach. Według jego wyliczeń stracił w ten sposób prawie milion złotych”.
Jak dowiadujemy się z „Alarmu!”, Starostwo Powiatowe w Pułtusku miało wydać zgodę na koncesję na wydobycie żwiru i piasku błyskawicznie - w pół roku, choć jak twierdzą dziennikarze, taka procedura może trwać nawet 3 lata. Była radna miała w rozmowach biznesowych przekonywać, że ma znajomości wśród urzędników. Z programu dowiadujemy się, że już w pierwszym roku z działki Grzegorza Kaczora wydobyto czterokrotnie więcej kruszywa niż pozwalała na to koncesja. Według reporterów TVP, Lucyna S. i jej wspólnik mieli się posługiwać fałszywą dokumentacją geologiczną.
„Sąd skazał Lucynę S., na razie nieprawomocnie, na rok więzienia” - słyszymy w reportażu.
- Ten wyrok potwierdził jedną najważniejszą rzecz, że mieliśmy do czynienia z rabunkową gospodarką wykopalin - podkreślił przed kamerami „Alarmu!” Stanisław Wieśniakowski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Prokuratura w Pułtusku bada sprawę składowania na działce odpadów oceniając czy były niebezpieczne. Sprawdza też postępowanie pracownika pułtuskiego starostwa powiatowego.
W reportażu sprawę opisuje przedsiębiorca Grzegorz Kaczor i jego syn Michał Kaczor. Była radna nie wypowiedziała się przed kamerami.
Cały reportaż: vod.tvp.pl (od 8 minuty).
J.P.

Komentarze

Nepotyzm, jest plagą większą niż bezrobocie i korupcja. Zabija talenty, niszczy marzenia, psuje gospodarkę
Dodane przez Najbardziej wpływowy nepotyzm na Mazowszu :), w dniu 19.02.2021 r., godz. 10.54
Nepotyzm ma skośne, zatopione w tłuszczu ślepka, obleśny uśmieszek i śliskie, spocone dłonie. Czai się wszędzie: w ministerialnych gabinetach, w sądowych salach, szpitalach i szkołach. Najczęstszym gościem bywa w samorządach. Nepotyzm – bo o nim mowa – jest w Polsce śmiertelną plagą. Większą niż bezrobocie i korupcja, poważniejszą w skutkach niż głupota i cynizm polityków, boleśniejszą niźli niekompetencja w instytucjach publicznych. Zabija talenty ludzi, niszczy ich marzenia, wysysa energię z życia społecznego. Psuje gospodarkę, demoluje praworządność i moralność. Jak to wygląda na naszym politycznym podwórku?
Dodane przez 123, w dniu 19.02.2021 r., godz. 17.51
„Wyszków, miasto sexu i biznesu” „Tu się dobrze mieszka” (wybranym) Cały czas AKTUALNE, Wyszkow prawie codziennie w TV. Jaka promocja !!!
Rzeczywistość bywa inna, od tej deklarowanej na ulotkach
Dodane przez Elitarny klub "kobiety z klasą", w dniu 19.02.2021 r., godz. 19.18
Lucyna S. była radna, ale nadal człońkini eltarnego klubu związanego z PO oraz postkomuną "Kobiety z klasą", wśród osobowości, które go tworzą znajdziemy także m.in. radną Danutę Kukwę, za którą ciągnie się sprawa łęgów. Liderem tej kampanii jest radna przewodnicząca Elżbieta Piórkowska, która to swoją polityczną karierę rozpoczęła zastępując Lucynę S. jako radna, kiedy ta musiała zrzec się mandatu radnej na skutek pewnej decyzji . Także wiecie rozumiecie.
Jacy mieszkańcy takie elity.
Dodane przez Ola, w dniu 20.02.2021 r., godz. 12.59
Ach te wyszkowskie elity. Poczynając od burmistrza i wszystkich radnych. Niech idzie siedzieć skoro zasłużyła.Swoja drogą kto ją wspierał w skróceniu terminu wydania zezwolenia, chyba nie z Pułtuska. Mam nadzieję, że ów wątek prokuratura też wyjaśni.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2021 r., godz. 13.41
Czy wiecie za też naszą pani radna została skazana za wyludzenie kredytów bankowych z zeciem
Dodane przez Wyszkow, w dniu 20.02.2021 r., godz. 13.53
Wyszkow, cały czas LIDEREM, przekrętów i przestępczości, tu się dobrze „lody kręci”, a dobrze mieszka tylko wybranym.
Sosnowska
Dodane przez Rysiek, w dniu 20.02.2021 r., godz. 16.13
Pani Radna tego samego dnia została skazana w innym sądzie na karę więzienia wraz z zieciem Dariuszem. B za Wyłudzenie kredytu.
Wyborcy! Co z wami!
Dodane przez Jola Jolka, w dniu 20.02.2021 r., godz. 16.32
To wyborcy wiedziedząc o sprawie wyłudzenia srodkow "na lęgi" głosowali tak dziwnie?
Lucyna S.
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 21.02.2021 r., godz. 20.06
Proszę poczytać wszystkie komentarze. Mało jest tych komentarzy. Jeżeli sprawa dotyczyłaby członka PIS, komentarzy byłoby o wiele więcej. Czytelnicy niech wyciągną wnioski.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2021 r., godz. 08.44
Powoli a skutecznie podziela los inni,ktorzy jak narazie bezkarnie,bezczelnie robia ciemne interesy. Otumanieni lewym bogactwem,nie zdają sobie sprawy,ze sa juz pod obserwacja. Nie pomogą przepisywania ,,bogactw" na rodzinkę . Wczesniej w komentarzu,napisano jak jest,ze ,, Wyszkow,cały czas LIDEREM,przekrętów i przestępczości .,tu sie dobrze ,,lody kręci " Oburzające,ze nie razi tych co powinno,ze osoby takie ja była radna o ktorej jest artykuł,czy ta podejrzana od lęgów,czy inni jak pedofil i ci co jeszcze narazie o nich jest cicho,zasiadaja by reprezentować nas, Jest to hańba i ubliżanie naszej godnosci.Dlatego nie bójmy sie mowić o tym głośno i wszędzie, działajmy aby te zarazę odsunąć i skutecznie ukarać wraz z tymi,ktorzy rzekomo tylko wykonują polecenia a przecież wiadomo,ze robią to nie za darmo.
Dodane przez Lis.....ki, w dniu 23.02.2021 r., godz. 10.04
Zobaczymy jak beda w tym roku umarzane podatki ? Czy jak co roku ,,władca" umorzy zawsze tym samym, dobrze prosperującym. Temat rzeka i wymaga skrupulatnego dochodzenia tej sprawy.Tego nie mozna pozostawić. Sprawa byłej radnej jest zarzewiem ,,kokosowych interesów " A jaki jest etap sprawy dotyczącej lęgów? Czy chodzi o wyciszenie i zamieciecie pod dywan tej brudnej sprawy. Następnie,czy została zapłacona kara za wycinkę i dewastacje obszaru Natura 2000, na tyłach ulicy Kolejowej. Mozna w nieskończoność wymieniać ,,zasługi" rządzących. O wszystkim pamiętamy!!!
A co to są ci radni?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2021 r., godz. 12.42
Myślałby kto, ze to elita. No popatrzcie na D. Kukwę i w ogóle na tych interesownych poklepywanych przyklepywaczy. Trzeba wiedzieć kto jest kim i nie gosować na byle kogo. Tylko gdzie szukać prawdziwych informacji, co kto sobą reprezentuje? Z ulotek wyborczych o smrodzie przy ich dupskach się nie dowiemy.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2021 r., godz. 15.24
Te kobiety to o klasie to moga jedynie pomarzyć. Nie wystarczy ogłosić siebie klasową.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2023 r., godz. 13.35
Pani lucyna to bardzo miła isympatyczna kobieta dzięki niej wygrałam proces zFabryką Mebli z poważaniem dla pani Lucyny jest

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta