Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Rejestracja na szczepienia od piątku

(Zam: 14.01.2021 r., godz. 08.45)

Już od 15 stycznia można zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne zainteresowani otrzymają informację poprzez e-mail.

Zgłoszenia dla osób 18-69 lat przebiegają według zasad:
1. Wypełnij formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu). Formularz dostępny od 15 stycznia na gov.pl/szczepmysie
2. Na adres e-mail otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla twojej grupy, dostaniesz wiadomość e-mail z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się obecnie:
- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Informacje o starcie rejestracji dla kolejnych grup będą przekazywane na bieżąco.

Jak zarejestrować się na konkretny termin? Są trzy sposoby:
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS. SMS-em wysłane będzie też przypomnienie dzień przed planowanym terminem.
Przy tym sposobie rejestracji musisz posiadać Profil Zaufany.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień, skontaktuj się z nim.
W wybranym przez Ciebie punkcie nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.
Jeśli skończyłeś 70 lat, nie musisz wypełniać formularza zgłoszenia.
J.P.
Wykaz punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie

Komentarze

Dodane przez Poniedziałek, w dniu 18.01.2021 r., godz. 13.36
Jak podała wczoraj Norweska Agencja Medyczna 23 pacjentów domów opieki zmarło bezpośrednio po przyjęciu szczepionki mRNA produkcji firm Pfizer i BioNTech. Wszystkie przypadki są szczegółowo badane przez Agencję. W efekcie tych faktów norweski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zmodyfikował swój poradnik dotyczący szczepień na covid-19, rozbudowując szczegółowe rady dotyczące szczepienia seniorów o słabszym zdrowiu. 145 Jak podała wczoraj Norweska Agencja Medyczna 23 pacjentów domów opieki zmarło bezpośrednio po przyjęciu szczepionki mRNA produkcji firm Pfizer i BioNTech. Wszystkie przypadki są szczegółowo badane przez Agencję. REKLAMA „Raport sugeruje, że powszechne reakcje poszczepienne, takie jak gorączka i nudności, u schorowanych pacjentów mogły być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia prowadzącego do śmierci” — powiedział dr Sigurd Hortemo, główny lekarz Norweskiej Agencji Medycznej. „Duże badania przeprowadzone na szczepione Comirnaty (BioNTech/Pfizer) nie uwzględniały pacjentów z niestabilnymi lub ostrymi stanami chorobowymi i badały niewielu ochotników powyżej 85 roku życia. W Norwegii teraz właśnie szczepimy osoby starsze przebywające w domach opieki i mające poważne choroby, dlatego możemy oczekiwać, że zdarzać się będą zgony wkrótce po szczepieniu (…) Wszystkie zgony zachodzące w ciągu kilku dni po zaszczepieniu szczegółowo badamy. Nie możemy wykluczyć, że niekorzystne reakcje organizmu na szczepionkę były przyczyną tych śmierci”. W efekcie tych faktów norweski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zmodyfikował swój poradnik dotyczący szczepień na covid-19, rozbudowując szczegółowe rady dotyczące szczepienia seniorów o słabszym zdrowiu. Tymczasem w Polsce… …ruszyły właśnie szczepienia seniorów. Wierzę, że my także chcemy dostarczyć zapraszanym do szczepienia seniorom i ich rodzinom pełną, rzetelną i prawdziwą informację o szczepionce. Tymczasem na rządowej stronie informacji o szczepionkach gov.pl, wśród „Pytań i Odpowiedzi” na pytanie „czy to, że biorę stale leki (serce, cholesterol itd.) nie jest przeciwskazaniem (może jakiś lek/grupa leków zawiera składnik, który stanowiłby niebezpieczne połączenie ze składem szczepionki na covid-19)?” pada jednoznaczna odpowiedź: „Nie, przyjmowanie systematyczne leków z powodu chorób przewlekłych nie jest przeciwskazaniem do szczepienia”. Tymczasem ulotka producenta, firm BioNTech/Pfizer jednoznacznie informuje „Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z innymi produktami leczniczymi”. Jeszcze raz: NIE było żadnych badań efektów współdziałania z innymi lekami. Na jakiej więc podstawie gov.pl twierdzi co innego?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl