Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Aplikacja na kłopoty ze śmieciami

(Zam: 27.11.2020 r., godz. 12.27)

Zajmująca się odbiorem, transportem i utylizacją odpadów firma MPK Pure Home udostępniła mieszkańcom gminy Wyszków własną mobilną aplikację - MPK Pure Home Moje Odpady. Jej zadaniem jest podpowiadanie im, co i kiedy mogą zrobić ze swoimi odpadami.

Podstawowa funkcja to zarządzanie harmonogramem odbioru śmieci. Przed odbiorem danej frakcji mieszkańcy otrzymują powiadomienie za pośrednictwem aplikacji. Powiadomienia można ustawić indywidualnie, zgodnie ze swoimi preferencjami: wybrać godzinę i zaznaczyć, by informacja przyszła do nas na dzień przed odbiorem lub rano w dniu odbioru. W aplikacji przewidziano również możliwość dopisania w ustawieniach powiadomień dodatkowej lokalizacji – co może być przydatne, jeśli kogoś interesuje termin odbioru danego typu śmieci np. z działki lub z domu starszych rodziców.
Aplikacja ułatwia też zamawianie specjalnych kontenerów budowlanych (KP-7), przeznaczonych na większą partię niestandardowych odpadów – np. poremontowych.
Dla tych, którym zależy, by śmieci nie leżały na dzikich wysypiskach, stworzono pożyteczną funkcję: gdy dana osoba zauważy, że śmieci są tam, gdzie na pewno nie powinny trafić, np. ktoś rozsypał je w lesie lub na innym ogólnodostępnym terenie, wystarczy zrobić zdjęcie i udostępnić je w aplikacji. Dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS, pracownicy MPK Pure Home łatwo zlokalizują takie nielegalne wysypisko i w porozumieniu z gminą będą mogli je szybciej usunąć. Informacja przekazana przez mieszkańców pozwoli też szybko powiadomić odpowiednie służby, które mogą odnaleźć i zidentyfikować tego, kto dopuścił się zaśmiecenia środowiska.
Aplikacja podaje również aktualne informacje o miejscu, w którym gmina prowadzi PSZOK tj. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz jakie odpady można do PSZOK oddać.
Jak to działa?
Aplikację można pobrać nieodpłatnie z Google Play lub App Store. Po jej zainstalowaniu, mieszkańcy otrzymują dostęp do następujących funkcji:
- dostęp do harmonogramu wywozu odpadów online
- opcja powiadomienia SMS o typie odpadów, które wkrótce będą odbierane
- możliwość automatycznego przesłania fotografii nielegalnego składowiska śmieci pod e-adres uprawnionych pracowników
- łatwe zamówienie kontenera budowlanego KP-7
- uzyskanie informacji jak segregować odpady
- zapoznanie się z ciekawostkami dot. odpadów
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można się kontaktować za pośrednictwem adresu e-mail biuro@purehome.pl
J.P.


Komentarze

Śmieciowy covid
Dodane przez Neo, w dniu 27.11.2020 r., godz. 15.05
Tajemnicą pozostaje to w jaki sposób Pan Burmistrz zorganizował odbiór śmieci od osób pozostających w izolacji i na kwarantannie. Zgodnie z wytycznymi powinien odbierać je co 7 dni w reżimie sanitarnym. Kto jest odpowiedzialny za brak zachowania zasad odbioru zgodnie z przepisami epidemiczmymi.
Woda
Dodane przez Anna, w dniu 29.11.2020 r., godz. 13.03
Dlaczego od kilku dni woda kranowa w Wyszkowie śmierdzi chlorem i jakimś g o wnem?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl