Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 stycznia 2021 r., imieniny Juliana, Walerego

Apel: nie niszczcie łegów  

(Zam: 19.11.2020 r., godz. 11.13)

Mimo wielokrotnych apeli, oznaczeń informujących o zakazie wjazdu kierowcy samochodów, quadów wciąż rozjeżdżają wyszkowskie łegi. Głębokie doły, koleiny, błotniste wyrwy nie tylko nie dodają uroku temu miejscu, ale są po prostu skutkiem łamania prawa.  

Tak zwane łęgi to teren pod zarządem Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków, która o niego dba, pracuje nad jego uporządkowaniem i oczyszczeniem ze śmieci. Powoli, sukcesywnie udaje się to robić. Łęgi to popularne miejsce wśród spacerowiczów, wędkarzy, rowerzystów itp. - ci są tam mile widziani. Niestety nie brak osób, które mimo wyraźnego zakazu wjeżdżają na ten teren samochodami czy quadami. Jak podkreśla zarząd spółki, jej celem nie jest karanie tych osób przez Policję. Niemniej zgłoszenie sprawców do organów ścigania może się okazać ostatecznością, jeśli przypadki niszczenia łęgów będą się powtarzały. Spółce zależy na zrozumieniu, że łęgi to wyjątkowy teren, którego jakość zależy od troski i odpowiedzialności wszystkich. Dlatego Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków apeluje do wyszkowian „Teren dorzecza rzeki Bug tzw. Łęgi jest własnością prywatną udziałowców wspólnoty oraz jest objęty ochroną jaką stanowi NATURA 2000. Pomimo tego, wspólnota jest otwarta, aby udostępniać nasze grunty na potrzeby mieszkańców w celach rekreacji pieszej, rowerowej, edukacyjnej dla miłośników wędkarstwa oraz morsowania. Nie akceptujemy i nie zezwalamy na rozjeżdżanie terenu Łęgów quadami, samochodami terenowymi czy na wyrzucanie śmieci, na co mamy dowody chociażby w postaci zdjęć wykonanych 11.11.2020 r.".
J.P.
Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2020 r., godz. 11.30
Danusia miast biadolić,zorganizuj straz społeczną, za srodki ktore pobierasz z tytułu dopłat do ziemi,i pilnuj łęgowskiej Natury.
Dodane przez ~(), w dniu 19.11.2020 r., godz. 12.58
co sobota i niedziela zjeżdżają rano na Orlen zatankować i stąd ruszają, jadą od strony węzła Lucynów
Czerwona Kukwa
Dodane przez Idzi widzi i się wstydzi, w dniu 19.11.2020 r., godz. 13.55
Niech Kukwina rozliczy się najpierw z: 1) dotacji za rok 2017 gdzie dopłata spłynęła a łęgi nie były koszone, co jest warunkiem uzyskania dopłaty. 2) Czy dopłaty nadal zalegają na prywatnym koncie Kukwiny i dlaczego?
Łęgi Wyszków
Dodane przez Emeryt !!!!!!!!, w dniu 19.11.2020 r., godz. 15.26
Danusia Kukwa to niech rozliczy się z poprzednich lat jak pobierała pieniądze z dopłat za łęgi jako STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTY ŁĘGOWEJ Proszę o wykonanie AUDYTU wewnętrznego spółki. Gdzie jest nadzór nad zarządem spółki ????????????????????????????.
Dodane przez Judyta, w dniu 19.11.2020 r., godz. 15.42
Łęgi to jedno, wielkie wysypisko śmieci. Monitoring należy tam założyć i karać każdego, kto wyrzuci chociaż papierek. W krzakach pełno starych, zdezelowanych lodówek, worków ze śmieciami, plastikowych butelek. To co się tam dzieje woła o pomstę do nieba. Szkoda, że przez tyle lat nikt nie pokusił się o posprzątanie tego syfu :(
Quady górą
Dodane przez Psiuk, w dniu 19.11.2020 r., godz. 16.41
Dobrze robią, niech jeżdżą. A gdzie mają jeździć pytam?
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2020 r., godz. 17.21
Niech jeżdżą po swoich ugorach, jak nie mają, niech kupią skoro stać ich na kolejne auta.
Łęgi
Dodane przez Ja, w dniu 19.11.2020 r., godz. 17.57
Zamiast sprzątać Łęgi ktoś mi rozkopał działkę na skarpie bez mojej wiedzy podobno pod pozorem zjeżdżania samochodami terenowymi powtarzam bez mojej wiedzy prywatną działkę i kto za to odpowiada kto miał wyrówna teren???
WWY
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 19.11.2020 r., godz. 18.38
Jeśli są zdjęcia to w czym problem? Dołożyć każdemu po 10 tysięcy kary i będzie spokój z debilami bo tłumaczenie tu nic nie da, tłumok nie zrozumie. Tylko bat!!!
Dodane przez Joanna, w dniu 19.11.2020 r., godz. 18.42
Teren prywatny wspólnoty i łaskawie ta wspolnota zezwala na spacerowanie po tym terenie? no wiekszego absurdu nie słyszalam. Od kiedy to łęgi są prywatne? Odkąd pamiętam pobliscy mieszkańcy Zakręzia, ulicy Łącznej i Białostockiej wypasali tam krowy, konie gdyby było to prywatne to Pani Kukwa na pewno nie popuściłaby i pobierałaby za to opłaty, czego nie robiła. Konie i krowy dbały wtedy o "koszenie" trawy i bez zbędnych dotacji łęgi były pięknym zjawiskiem natury. W tej chwili kase ktoś pobiera, efektów nie widać, trawa nie koszona, śmieci nie posprzątane, wydatek na jakieś prowizoryczne blokady wjazdu był, a syf jak byl tak jest. Może w końcu znalazłaby się ktoś, kto by skontrolował całą tę pożal się Boże spółkę?
Siła społecznej wspólnoty.
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 20.11.2020 r., godz. 09.46
Mieszkam nad łęgami od zawsze. Pamiętam czasy ( lata 60 i 70 ubiegłego wieku) gdy każdy wjazd lub wprowadzenie zwierząt było pod nadzorem ludzi sprawujących piecze nad tym terenem. Potem przyszły czasy bezprawia (wycinanie drzew, wyrzucanie śmieci, rozjeżdżanie skarp itd, itd.) Bezprawie było zaraźliwe i trwało długo. Obecnie zaczyna zmieniać się to ponownie na lepsze. Rzeczywiście problemem jest rozjeżdżanie terenu a zwłaszcza skarp ale chyba nie mniejszym problemem jest hałas wytwarzany przez te pojazdy ze wszystkimi tego konsekwencjami. Nie mam zamiaru nikogo pouczać ale wiem że Zarządowi będzie trudno wyegzekwować zamierzone zachowania bez wsparcia społecznego a zwłaszcza bez wsparcia mieszkańców "nadłęgowych". Oni widzą i wiedzą więcej i wiem, że są skorzy do wsparcia dobrych rozwiązań. Niektórzy z nich bez namawiania dbają o ten teren nie będąc udziałowcami Spółki. A może tak spróbować wykorzystać ten potencjał dobrej woli z pożytkiem dla dobra ogólnego. Jeśli ludzie ponownie uznają to za dobro ogólne, służące wszystkim cel będzie łatwiej osiągnąć. Tak sobie tylko myślę. Pozdrawiam.
Quady górą
Dodane przez Psiuk, w dniu 20.11.2020 r., godz. 10.26
Łęgi muszą wrócić pod zarząd Urzędu Gminy. To gmina ma decydować o tym, czy mieszkańcy Wyszkowa mogą korzystać z łęgów. Qudowcy muszą mieć prawo do taplania się w błocie, bo to ich "rajcuje". To jest ich hobby!
Wyszkowianinie (udziałowcu spółki)
Dodane przez Biały Rów, w dniu 20.11.2020 r., godz. 12.22
Proszę wyjaśnić mi znaczenie: udziałowcy spółki. Kto i na jakiej podstawie takim udziałowcem jest? Bo np. pani Kukwa wraz z odziedziczeniem kawałka gleby, udziałowcen wg być nie możę, bo jej nigdy nie uprawiała.
Łęgi - Wyszków
Dodane przez Zakręzie, w dniu 20.11.2020 r., godz. 13.47
Proszę udziałowców Wspólnoty Łęgowej lub Pana burmistrza o rozliczenie Danuty Kukwy z dopłat ARiMR za Łęgi Wyszków. Pozdrawiam.
Dodane przez ~(), w dniu 22.11.2020 r., godz. 06.30
jak się na ognisku kiełbachę żarło to jakie może być teraz rozliczenie?
Dodane przez js, w dniu 22.11.2020 r., godz. 07.12
Jak zwykle typowe wyszkowskie "hejterstwo" - flaki się wywracają jak się czyta część komentarzy. :(
Dodane przez 4x4, w dniu 22.11.2020 r., godz. 10.55
Witam najbardziej przeszkadzają samochody tym co mają coś na sumieniu czyli proszę sprawdzić jak wygląda sprawa śmieci wysypywanych pod górę i puszczanie szamba teraz to my będziemy latać z aparatem i szczególnie sprawdzimy posiadłość Pani Danuty i Pani Szymańskiej.
Dodane przez ~(), w dniu 23.11.2020 r., godz. 06.29
kasa jest z tego i to nie mała za friko dlatego tak się trzyma jak może, gdyby trzeba było społecznie się udzielać między innymi sprzątając to miałaby to w ...
Dodane przez do flaki, w dniu 23.11.2020 r., godz. 12.09
Ktoś, coś ciebie łączy z wymienioną? Chcesz się tym pochwalić? Prokuratura zamiejscowa, koniecznie!
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2020 r., godz. 12.24
Jak zwykle hejterstwem nazywa się mówienie prawdy. Typowe złodziejstwo w Wyszkowie, podobne jak te w Kamieńczyku. Najlepiej zamieść pod dywan.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl