Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Krwi nie zastąpi żaden lek

(Zam: 19.11.2020 r., godz. 11.08)

W ostatnią sobotę listopada odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa, która organizuje Oddziału Klubu HDK Legion - Porębska Kropelka Legionu.

Każdy zainteresowany może się zgłosić 28 listopada w godz. 9.00-13.00 - na parkingu przy kościele w Brańszczyku będzie dostępny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pobór krwi odbywa się w pełni bezpiecznych warunkach. Krew jest niezbędna do leczenia i ratowania życia chorych. Nie zastąpi jej żaden lek, co podkreślają organizatorzy za pośrednictwem hasła akcji.
Akcja organizowana pod honorowym patronatem starosty powiatu wyszkowskiego i wójta gminy Brańszczyk przy wsparciu powiatu wyszkowskiego, gminy Brańszczyk, Ostrołęckiego Legionu, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku, parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku, Piekarni Wawie Brańszczyk, Sklepu Spożywczego Sławomira Kraszewskiego „LOBO” w Brańszczyku, Zakładu Fryzjerskiego Anny Nasiadki w Brańszczyku, Koła Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku i Koła Gospodyń Wiejskich w Knurowcu.
Dla tych którzy oddadzą krew będą czekały upominki.

W tegorocznych planach Porębskiej Kropelki jest już kolejna akcja krwiodawstwa, która ma się odbyć 15 grudnia w Zabrodziu. Organizatorzy wkrótce mają podać szczegóły

Informacje dla krwiodawców m.in. jak przygotować się do oddania krwi na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie .

W ambulansie nie będzie można oddać osocza ozdrowieńców. Wykaz punktów poboru osocza ozdrowieńców - link
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl