Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Dyrektor szpitala apeluje - nie bagatelizujmy stanu zdrowia

(Zam: 18.11.2020 r., godz. 10.16)

Z takim apelem wyszedł dyrektor wyszkowskiego szpitala. Bywa, że pacjenci chorzy na COVID-19 po okresie polepszenia stanu zdrowia muszą szukać pomocy na oddziale ratunkowym. Często trafiają tam w ciężkim stanie.

Dyrektor Tomasz Boroński wystąpił podczas sesji Rady Powiatu 17 listopada (odbywała się zdalnie.
- Cały szpitalny personel medyczny wykazuje się wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem w leczeniu - zaznaczył. - Staramy się o osocze dla pacjentów, w ostatnim czasie otrzymaliśmy remdesiwir (preparat stosowany w terapii pacjentów chorych na COVID-19 - przyp. red.), który tze możemy zastosować - poinformował.
Według niego, do szpitala często trafiają chorzy, których rokowania są bardzo złe.
- Przywożeni są pacjenci w stanie ciężkim, ich szanse na przeżycie są znikome - zaznaczył. - Apelujemy, aby nawet z chwilą przejścia początkowych objawów COVID-19 zgłaszać się do nas, monitorować saturację, bo stan ciężki przychodzi z dnia na dzień, często po kilku dniach polepszenia się zdrowia. Kiedy wystąpi niewydolność oddechowa, czasem jest za późno. Obserwujemy to na co dzień w SOR - przywożeni są pacjenci, wobec których pozostaje nam tylko resuscytacja. Apelujemy, by nie bagatelizować stanu zdrowia i mimo dobrego samopoczucia wykonać badania w zakresie saturacji. Jesteśmy w stanie pomóc w zakresie tlenoterapii, a w ostateczności z wykorzystaniem respiratora.
Tomasz Boroński zaznaczył jednocześnie, że kilka tygodni temu toczyły się kluczowe rozmowy na temat funkcjonowania szpitala.
- Październik był przełomowych miesiącem, bo na poziomie wojewody i NFZ toczyły się negocjacje. Chciano przekształcić nasz szpital w jednoimienny. My wyraziliśmy zgodę na 26 łóżek na oddziale kardiologicznym, w tym 4 do intensywnej terapii - zaznaczył. - Widząc, co dzieje się w kraju i powiatach sąsiednich wiedzieliśmy, że może być przyrost chorych, których będziemy musieli ich leczyć. Mimo to nadal naciskani na przekształcenie szpitala w jednoimienny. Po warunkiem, że tak się nie stanie zgodziłem się na zorganizowanie w oddziale kardiologicznym na potrzeby leczenia chorych na COVID-19 wszystkich 32 łózek, w tym 4 do intensywnej terapii.
J.P.

Komentarze

yhyyyy
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2020 r., godz. 13.08
A co z innymi chorobami, wiecznie przesuwane wizyty. Zgłaszać się do szpitala i co czekać aż przyjmą no zdecydowanie chyba tak
Do zarządcy
Dodane przez Adam, w dniu 18.11.2020 r., godz. 14.40
A gdzie można zmierzyć saturację? Teleporadą? "Zgodziłem się"? Łaskawco dziękuję. Suweren
Wesoło
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 18.11.2020 r., godz. 17.28
A Bayer full będzie grał na powitanie.? Chłopina na chleb nie ma, a tu nowe karetki i sprzęt... 🤣
Dodane przez Ciekawy, w dniu 18.11.2020 r., godz. 18.22
A w urzędach sielanka pracownicy z covid pracują normalnie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl