Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji - czy istnieją takie oferty?

(Zam: 19.11.2020 r., godz. 11.07)

Kredyt konsolidacyjny to szansa na poprawienie sytuacji finansowej każdego, kto spłaca wiele mniejszych zobowiązań. Z pomocą konsolidacji możesz zamienić kilka rat spłacanych w różnych terminach na różne konta, na jedną ratę, opłacaną co miesiąc temu samemu bankowi lub pożyczkodawcy.

Żeby jednak zamiana kilku rat na jedną stała się opłacalna, kredyt konsolidacyjny musi zostać udzielony na preferencyjnych warunkach. Czy da się uzyskać kredyt konsolidacyjny bez prowizji? Sprawdź na . https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny – na czym to polega?
Kredyty konsolidacyjne to specyficzny produkt bankowy. Skierowany jest bowiem do osób, które już mają na koncie kilka zobowiązań. Polega na tym, że bank, w którym zaciągasz kredyt konsolidacyjny, w ramach pożyczki spłaca Twoje poprzednie zobowiązania, a Ty przestajesz być stroną wielu różnych umów. W zamian za to masz obowiązek oddać środki bankowi, który spłacił za Ciebie pożyczki.

Środki z kredytu konsolidacyjnego prawie zawsze trafiają od razu na konta wierzycieli. Jako kredytobiorca nie masz więc do nich dostępu. Banki, chcąc zachęcić klientów do skorzystania z konsolidacji kredytu, oferują jednak często dodatkowe środki do dowolnego wykorzystania. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny łączy w sobie również elementy kredytu gotówkowego. Oczywiście uzyskane w ten sposób dodatkowe pieniądze musisz oddać do banku wraz z kolejnymi ratami.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji – na czym zarabia bank?
Być może zastanawiasz się, w jakim celu bank decyduje się na spłatę Twoich zobowiązań? Bank najczęściej zarabia na prowizji, którą pobiera w wysokości konkretnego procenta od wartości zobowiązania. Oczywiście powoduje to podwyższenie łącznego kosztu zobowiązania. Żeby jednak zachęcić klientów do skorzystania z oferty, bank może zrezygnować ze swojej prowizji. Kredyty konsolidacyjne bez prowizji to jednak stosunkowo rzadkie oferty, co nie oznacza, że nieosiągalne.

Czy zawsze warto decydować się na kredyt konsolidacyjny 0 prowizji?
Oferta kredyt konsolidacyjny 0 prowizji brzmi jak propozycja idealna. Niestety nie jest to jednak jedyny parametr, wpływający na koszty kredytowania. Żeby bezmyślnie nie namówić się na chwytliwe hasła reklamowe, powinieneś wiedzieć, że niekiedy bardziej opłaca się kredyt z prowizją. Jak to możliwe?

Na koszty kredytu składają się:
 wysokość oprocentowania,
 marża banku,
 prowizje,
 opłaty dodatkowe,
 a niekiedy również obowiązkowe ubezpieczenie.


Jako że prowizja jest tylko jedną z kilku składowych kosztów kredytu, może się zdarzyć tak, że mimo że jest ona równa zeru, kredyt jest droższy niż u konkurencji. Aby więc zdecydować się na najkorzystniejszy aktualnie kredyt konsolidacyjny, nie możesz patrzeć wyłącznie na wysokość prowizji.

Dlaczego banki rezygnują z prowizji przy kredytach konsolidacyjnych?
Skoro prowizja jest zyskiem dla banku, dlaczego decydują się one ją obniżyć lub całkiem z niej zrezygnować? Kredyt konsolidacyjny prowizja 0% może być opłacalny dla banku, jeśli ten zdecyduje się podwyższyć oprocentowanie, marżę lub nałożyć opłaty dodatkowe związane na przykład z przygotowaniem umowy. W ten sposób koszty związane z prowizją mogą być przeniesione w inne miejsce, a bank bez pochwali się, że kredyt jest bez prowizji. Niekiedy banki decydują się również na rezygnację z prowizji ze względu na to, że liczą na pozyskanie lojalnego klienta, który założy u nich konto w banku lub w przyszłości skorzysta z kolejnych produktów.

Kredyt konsolidacyjny najtaniej – w jakim banku?
Kredyt konsolidacyjny bez prowizji możesz aktualnie zaciągnąć w kilku popularnych instytucjach. Znajdziesz go w:

 PKO BP,
 BNP Paribas,
 Alior Banku.


Gdzie masz szansę wziąć kredyt konsolidacyjny najtaniej? Atrakcyjną ofertę przedstawia PKO BP, które przy konsolidacji 100 000 złotych na sześćdziesiąt miesięcy oferuje oprocentowanie w wysokości 7,20%. RRSO takiej oferty wynosi 7,44%. Do spłacenia będziesz mieć więc w takim wypadku 119 373,46 złotych, a miesięczna rata kredytu wyniesie 1989,56 złotych.

Materiał sponsorowany

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl