Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Ślub cywilny w bibliotece

(Zam: 29.10.2020 r., godz. 15.04)

Urząd Miejski zamierza przenieść funkcjonującą przy al. Róż salę ślubów na trzecie piętro miejskiej biblioteki. W ten sposób chce zyskać dodatkową przestrzeń dla urzędników i interesantów.

Przedstawiciele samorządu zapewniają, że przenosiny nie ograniczą działalności biblioteki, a funkcjonująca w placówce prywatna szkoła artystyczna przeniesie się do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.
- Od pewnego czasu pracowaliśmy koncepcyjnie, jak wykorzystać bazę lokalową naszych jednostek organizacyjnych. Sprawdzaliśmy możliwości WOSiR-u, biblioteki szukając rozwiązań niegenerujących kosztów - poinformowała podczas sesji Rady Miejskiej 29 października sekretarz gminy Anna Gołębiewska. - Sami widzicie, w jakich warunkach lokalowych funkcjonuje Urząd Miejski. Po wszystkich rozważaniach zdecydowaliśmy się na przeniesienie sali ślubów. Część biurowa Urzędu Stanu Cywilnego pozostanie w dotychczasowej lokalizacji. Natomiast zawarcie związku małżeńskiego będzie możliwe trzecim piętrze biblioteki w sali narożnej, nie w sali im. prof. Ludwika Maciąga. Chcemy tę salę przygotować, odświeżyć, by osoby decydujące się na ślub miały miejsce specjalnie dla nich, a nie przygotowywane ad hoc.

- Zdecydowaliśmy o przeniesieniu części Urzędu Stanu Cywilnego. Praca biblioteki ani jej powierzchnia nie będzie ograniczona. Harcerze korzystający z jej pomieszczeń również zostają - tłumaczył burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Powód zmian jest prozaiczny - w urzędzie jest ciasno i ma to wpływ na obsługę interesantów. Uważam, że pracownik będzie bardziej efektywny, gdy będzie miał odpowiednie warunki pracy. Chodzi nam jednak przede wszystkim o komfort interesantów. Jako urząd zajmujemy się różnymi sprawami mieszkańców, także bardzo osobistymi. Bywa, że jeden z pracowników musi wyjść, by drugi mógł omówić z interesantem sprawy wymagające dyskrecji. Poza tym narady, organizacje przetargów itp. też są utrudnione, bo urząd ma stałą powierzchnię, a kompetencji nam przybywa. Radzimy sobie jak możemy. Proponowana zmiana to nie jest fanaberia, ale racjonalne działanie. W nowej lokalizacji zaaranżujemy salę ślubów, by uroczystość odbywała się we właściwym otoczeniu. Myślę, że sąsiedztwo placu Miejskiego także predestynuje do udzielania ślubów właśnie w tej lokalizacji.

- Dobrze, że harcerze zostają, a działania biblioteki nie zostaną uszczuplone. Natomiast podmiot wynajmujący powierzchnię musi się wynieść, a to jest uszczuplenie dochodów dla gminy - stwierdził radny Adam Szczerba.
- Podmiot ten z biblioteki bardzo chętnie przejdzie do „Hutnika”. Świadczy on usługi artystyczne - poinformował burmistrz.
- Czyli nie będzie nowych rozwiązań zamiast „Sylaby” i Studia Piosenki, tylko podmiot zewnętrzny mający zbliżony profil działalności do tego, który ma „Hutnik”? - stwierdził Adam Szczerba.
- To nie jest zamiast. Nie wypowiadajmy się za „Hutnik”, który jest otwarty na wszystkich, którzy zajmują się kulturą. Jestem przekonany, że kiedy minie trudny czas „Hutnik” powróci z bogatą ofertą - zapewnił Grzegorz Nowosielski.
Reorganizacja urzędu wiąże się m.in. z powstaniem nowego wydziału, który częściowo ma przejąć kompetencje likwidowanej straży miejskiej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 30.10.2020 r., godz. 06.26
szkoda że biblioteka ma tylko trzy piętra

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl