Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

"Myślę, czuję, decyduję"

(Zam: 28.10.2020 r., godz. 21.30)

Po raz drugi bardzo licznie ulicami Wyszkowa przeszli przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego.

W środę 28 października o godz. 19.00 z placu Miejskiego wyruszyli uczestnicy marszu, którzy, tak jak w niedzielę, trzymając tablice i wykrzykując hasła dali wyraz swojemu oburzeniu na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Hasła dotyczyły nie tylko obrony praw kobiet, ale także wyrażały sprzeciw wobec Prawa i Sprawiedliwości i przedstawicieli innych ugrupowań, którzy są przeciwnikami aborcji.
Manifestacja miała pokojowy charakter. Uczestnicy obrali inną trasę niż w niedzielę. Przemierzyli różne odcinki ul. Sowińskiego, 1 Maja, Kowalskiego, Prostą, Świętojańską, Kościuszki, Chopina. Na chwilę zatrzymali się pod domem przewodniczącego PiS w powiecie wyszkowskim Waldemara Sobczaka. Tam zapalili znicze i wykrzyczeli hasła.
Po drodze spotkali się z licznymi wyrazami sympatii ze strony przechodniów. Mieszkańcy wyglądali z okien, wychodzili na balkony, by solidaryzować się z uczestnikami marszu. Tak jak w niedzielę, w spacerze ulicami Wyszkowa brali udział głównie młodzi ludzie. Krzyczeli m.in. „Je..ć PiS”, „Rewolucja jest kobietą”, „Myślę, czuję, decyduję”, „To jest wojna”, „Kto nie skacze, ten za PiS-em”, „Bosak zamknij mordę”.
Marsz zakończył się na placu Miejskim. Uczestnicy dziękowali wyszkowskim policjantom, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas przemarszu. Jego trasa nie obejmowała miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie kościołów. Wierni zorganizowali jednak modlitwy. Takie odbyły się m.in. w kościele parafii św. Wojciecha - przed świątynią obecna była grupa wiernych.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Lukasz, w dniu 28.10.2020 r., godz. 21.50
I pokazujecie hasla na transaparentach ktore powinny byc ocenzurowane. A na marsz poszla tylko banda debili którzy szukaja sensacji i zadymy.
ANTYPIS
Dodane przez anonim, w dniu 28.10.2020 r., godz. 21.55
Biedny Walduś Sobczak. Wezwał na modlitwę do kościołów w obronie księży, a tu taka niespodzianka spacerowicze poszli inną drogą.
Dodane przez WWY, w dniu 28.10.2020 r., godz. 22.57
Biedni "spacerowicze". Liczyli pewnie na jakąś zadymę, a tu taka niespodzianka - obronę kościołów wsparli kibice Bugu Wyszków. Modlących ludzi może by zwyzywali, zelżyli, opluli, wdarli się na teren kościoła, ale do kibiców już tacy odważni nie są i trzeba było przejść się inną drogą. Cieszy, że są w Wyszkowie środowiska, które potrafią stanąć w obronie Kościoła. Szkoda tylko, że p. Justyna, która wydaje się być rozsądną osobą, promuje takich pajaców, jak ten z przedostatniego zdjęcia.
do WWY
Dodane przez anonim, w dniu 28.10.2020 r., godz. 23.11
Nikt nikogo nie wyzywał ani w niedzielę ani dziś. Póki co to teraz we Wrocławiu naziole podjudzeni przez Kaczyńskiego atakują ludzi nożami i pałkami. Jednak cała ta Konfederacja jest g...o warta, skoro poszła na służbę do PiS.
Dodane przez WWY, w dniu 28.10.2020 r., godz. 23.51
Oczywiście, że dziś nikt nikogo nie wyzywał bo dla tych dzieciaków, kobiet i tęczowych (ten z napisem "moja pusia(...), widać na pierwszy rzut oka, że on akurat z tych, co mu posiadanie własnych dzieci nie grozi) źle by się to skończyło. I brawo dla tych inteligentów za to, że poszli się wydzierać pod blokiem Sobczaka. Sobczak w tym czasie był gdzie indziej, ale nawet jeśli by był w domu, to żaden z bystrzaków nie pomyślał, że oni się wyżyją, dadzą upust swoim chorym emocjom, frustracji, nienawiści, pewnie pokrzyczą "j***ć PiS, Sobczaka i pewnie wszystkich pozostałych o "niewłaściwych" poglądach", ale uprzykrzą życie sąsiadom, którzy wieczorem chcą spokojnie posiedzieć w domu i odpocząć. A niektórzy może mają dzieci, które się pobudziły.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 00.12
Dzieci , które mają wolne od zajęć i nie wiedzą co z sobą zrobić... Przez te Wasze debilne marsze wzrośnie wskaźnik z zarazeniami.Nieodpowiedzialni
Lewacy won
Dodane przez Martez, w dniu 29.10.2020 r., godz. 00.12
Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę.
Spacer
Dodane przez Queen, w dniu 29.10.2020 r., godz. 00.23
Trasa została ustalona kilka dni temu. Omijała Kościoły z szacunku dla wiernych, nie ze strachu przed kim kolwiek. Przecież katolik nie podnosi ręki na bliźniego.
hahhahahahha
Dodane przez laki, w dniu 29.10.2020 r., godz. 00.29
kupa śmiechu z przewagą kupy. Dzieciaki jeżeli wasi guru nie wyjaśnili, to ja wam powiem, że władzę zdobywa się w wyborach, a nie szlifując bruki z hasłami na kartonach ( patrz : Hanka Mostowiak)
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 02.29
Oj biedny, miał zostać co najmniej ranny, i w końcu rzeczywiste zasługi na polu boju miał nabyć. Słusznie zasłużyć na medal i powszechne uznanie. A tu pal licho wszystko strzeliło... Przyboczna sanitariuszka ni poliże wodzowi ran. Jak mogliście go tak wykiwać, nie wstyd wam?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 02.32
Kim są trybuni z ostatniego zdjęcia?
Ile można zarobic?
Dodane przez Ola, w dniu 29.10.2020 r., godz. 07.30
Pani redaktor skąd przywieziono tą bandę i ile im płacą za jeden 'występ"????
Brak słów
Dodane przez Fazi, w dniu 29.10.2020 r., godz. 07.37
Banda baranów rozgrywanych polotycznie przez nawiedzone femimistki z tego smiesznego Strajku Kobiet i czesc opozycji.. A juz szczytem glupoty jest uczestnictwo w tym "spontanicznym" zgromadzeniu bez maseczek..
Daj ciumka
Dodane przez Ania, w dniu 29.10.2020 r., godz. 08.41
Co by nie powiedzieć to warto było wstrząsnąć tym wyszkowskim kołtunem. Posypało się z tego trochę pierza nienawiści, ksenofobi, lęku przed światem, przed obcym. Nic niby nie odkrywczego, ale warto. Słodkie są te wezwania ,jak to kibice będą bronili parafian. Ty tchórzu podpisać się nie masz odwagi, a innych wzywasz do jej demonstrowania. Gnój.
Dodane przez Mmm, w dniu 29.10.2020 r., godz. 09.46
Idą w marszu ale ale buźki zasłaniają😂widać ze idą bo ktoś im kazał nie dla siebie. Bi co taki dzieciak wie o ciąży🤨
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 09.53
Przyszła 1/3 niedzielnej liczby?
Szlauf nastawiony na skrobankę
Dodane przez Skrobanka w kolorach tęczy, w dniu 29.10.2020 r., godz. 10.15
POciumkaj matce na czole, alebo babce na stodole Aniu. Moim zdaniem nie było nawet 1/3. I same oświecone, konstruktywne hasełka. No POsypało się trochę pierza nienawiści, co widać na zdjęciach nieopierzone żółtodzioby.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 10.24
brawo, brawo, brawo!
Wybudzeni
Dodane przez Neo, w dniu 29.10.2020 r., godz. 10.41
" Buntów zwycięskich nie ma, nigdy ich nie widziano, bo jeśli bunt zwycięż przybiera inne miano" Prawo demokracji pozwala na protest zawsze wtedy gdy grupa ludzi uzna iż zostały naruszone obowiązujące i wypracowane kompromisem prawa. Kompromis prawny jest istotą demokracji. System autorytarny a do takiego właśnie dążą obecnie rządzący niszczy demokratyczny porządek. Tak to teraz wygląda władza jest skupiona w rękach przywódcy i jego najbliższego środowiska. Decyzje podejmowane przez przywódcę autorytarnego zatwierdzane są przez podporządkowany mu parlament. W systemie ważną rolę sprawuje cenzura, policja polityczna i wojsko, które są narzędziami do tłumienia przejawów działalności opozycyjnej i niezadowolenia społecznego. Głupcem jest przywódca który dzieli naród wprowadzając niepokój społeczny. Prawdziwy zbawca narodu szanuje wolę mniejszości, dbając o demokratyczną większość. Przeraża mnie arogancją, samotny i zgorzkniały człowiek niszczy ład społeczny i dziwi się że ludzie protestują. Historia pamięta takich zdziwionych. Brońcie swoich praw nie naruszając praw innych. Działajcie tak żeby nawet sąd z ich braci złożony zasądził zgodnie z wami. PiS upada na skutek rozłamów wewnętrznych, sytuacji pandemicznej, braku kompetencji, nepotyzmowi,........... A tonący brzytwy się chwyta.
Żenada
Dodane przez Paweł, w dniu 29.10.2020 r., godz. 11.35
Żenujące zbiegowisko,ślepo prowadzone na smyczy"postępowych" lewackich feministek. Ciągle te same prostackie ,obelżywe, pełne nienawiści i wulgaryzmów " wzniosłe" hasła i okrzyki - poziom pisuaru. Jak można w takim czymś uczestniczyć mając odrobinę dobrego wychowania ,kultury i taktu.
Brawo beawo
Dodane przez Ola, w dniu 29.10.2020 r., godz. 11.55
Brawo brawo Ola Czyźak już się cieszy. Zamówił nowy piec i dostawę trumien. Tak trzymajcie po...by. DDM barany.
Podajcie nazwiska organizatorów owej hucpy.
Dodane przez Krystian, w dniu 29.10.2020 r., godz. 14.25
Społeczeństwo ma prawo wiedzieć kto jest organizatorem tego marszu, kto ustala trasy przemarszu, kto i skąd ściąga manifestantów, ile przyjezdni manifestanci otrzymują za jedn "występ". Wzrost zachorowań to będzie ich zasługa i to właśnie organizatorzy tego niby spaceru powinni odpowiedzieć karnie za narażenie społeczeństwa na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Osobiście też chciałbym wiedzieć kto mnie i moją rodzinę naraża na takie niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że te osoby staną w końcu przed sadem i społeczeństwo Wyszkowa będzie mogło wiedzie komu zawdzięcza drogę do nieszczęścia. Społeczność Wyszkowa chce wiedzieć kogo ma omijać szerokim kołem na ulicy.
HIPOKRYZJA
Dodane przez inka, w dniu 29.10.2020 r., godz. 15.26
W latach siedziemdziesiątych było przeprowadzonych około 500 000 rocznie (to i tak nic w porównaniu z latami 60 -tymi) W 2019 przeprowadzono 1110 aborcji. Pan Chazan przeprowadzał bez zająknięcia ,a teraz taki przeciwnik A przecież w tamtych latach prawie wszyscy byli katolikami
do Krystiana
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.10.2020 r., godz. 15.35
Krystianie, społeczeństwo Wyszkowa zawdzięcza drogę do nieszczęścia, podobnie jak społeczeństwo całej Polski jednemu człowiekowi - psychopacie z Żoliborza, człowiekowi bez rodziny, bez prawa jazdy, bez konta w banku, bez odpowiedzialności.
Brawo
Dodane przez AntyPis, w dniu 29.10.2020 r., godz. 16.33
Wyszkówski kołtun zawył że złości, że Polska powiatowa się obudziła. Te wycie to piękna melodia. Może niedługo zbuntują się wasze ubezwłasnowolnione żony.
Pogonić patriarchalnego dziada
Dodane przez anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 16.58
PiS i Narodowcy jesteście zwykłą bandyterką. Kaczor wam kazał a wy swoje bojówki wysłaliście przeciwko kobietom. WSTYD. Zaczęliście jak normalna partia, ale kończycie w niesławie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 17.49
społeczeństwo wie kto i dlaczego organizuje demonstracje, to Strajk Kobiet - liderki nie ukrywają swojej tożsamości, nie zmuszają nikogo do demonstracji, nie straszą, nie przekupują - ludzie idą bo widzą, jak rządzi pisi rząd, który nie panuje już nad nikim i niczym - potrafi tylko grozić, straszyć, karać -DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka
jeszcze czego
Dodane przez Krystian Ty Kołtunie, w dniu 29.10.2020 r., godz. 17.51
Może od razu chciałbyś iść na komendę donosicielu?
Tylko rodziny żal.
Dodane przez Ed., w dniu 29.10.2020 r., godz. 17.57
Panie Eychler jeśli już porównywać Pana osiągnięcia życiowe i osiągnięcia życiowe Pana Kaczyńskiego, którego nazywasz psychopatą to nie da się ukryć, że większym nie normatywem społecznym jesteś Pan. Jesteś Pan Panie Eychler też bez rodziny, też bez odpowiedzialności i na dodatek czynisz Pan takie rzeczy, że żaden chory człowiek Panu nie dorówna.
Zenada
Dodane przez Ewa, w dniu 29.10.2020 r., godz. 18.45
Gnoje wyszli na ulicę i robią burdy dobry kij i woierdzielic wszystkim po kolei jak rosną gowniarstwo i nic wiecej
Dodane przez putin, w dniu 29.10.2020 r., godz. 19.21
PIS...TO JEDYNA POLSKA PARTIA....
Z ostatnich dni
Dodane przez ..., w dniu 29.10.2020 r., godz. 19.37
Waldemar S. nie dostał jak ostatnio w ....? Już chodził w okularach czarnych! Skrył się w blokowiskach pomiędzy zniczami ?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 19.48
Nikt go już nie chce w tym bloku. Te „ niby dzieci „ protestujące będą głosowały w przyszłości pytanie na kogo? Na W.Sobczak - pewnie nie.
Zdziwieni?
Dodane przez Obs, w dniu 29.10.2020 r., godz. 20.14
W wielu komentarzach słychać opinię, że władza jest zdziwiona, zaskoczona tymi protestami. Nie wiem skąd to zaskoczenie. Od pięciu lat władza robi wszystko, żeby podzielić społeczeństwo, wyzywa się od hołoty, zdradzieckich mord, drugiego sortu, lekceważenia prawie połowy Polaków ograniczając na zasadzie krojenia salami prawa obywatelskie. To wszystko spowodowało ten społeczny bunt. Charakterystyczne, że głównie bunt młodych to jest. Dlatego straszenie przez PiS represjami, oskarżeniami trafia w próżnię. Młodzi mają je w..... Chyba że popatrzą na rozwijającą się pandemię. Ja z kolei nie mogę uwierzyć, że w Pisie są sami przytakiwacze prezesowi, a brak samodzielnie myślących.
Do Hipokryzji i innych takich
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 20.19
Jak nie wiesz jeden z drugim kto te marsze zorganizował w całej Polsce to włącz TV ale nie TVP, które jest w rękach organizatorów. Rozumiem, ze wszyscy przeciwnicy marszu solidaryzują się z podpalaczem.
Kto cię obroni Polsko !!! / KSU
Dodane przez Josek, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.07
Potomkowie mongołów znowu na ulicach ....
Dodane przez Romek, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.13
Nowe hasło dla demonstrantów - Nie myślę, nie czuję, ale decyduję.
Dodane przez Romek, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.14
I jeszcze jedno - Moje niewyskrobane ciało - wybór mojej matki.
Tak trzymac
Dodane przez Brawo dziewczyny, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.20
To była wielka rzecz iść w towarzystwie wolnych kobiet. Wasz sukces jest mierzony skalą ujadania tych kołtunów.
Waldemar Sobczak
Dodane przez anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.23
Czy Walduś udostępni relacię jak bronił księży.?
do Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.46
tak Josku, potomkowie mongołów, tacy sami jak i Ty....
Romku
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 21.49
Wielkie dzięki za podpowiedź. Jak będziemy oceniać obecny rząd to w 100% skorzystamy z Twojej propozycji hasła "Nie myślę, nie czuję, ale decyduję".
Romku
Dodane przez Anonim, w dniu 29.10.2020 r., godz. 22.04
I jeszcze jedno, hasło :"Moje niewyskrobane ciało - wybór mojej matki" jest jak na miejscu. Właśnie o to nam chodzi, o wybór! o nasz (mój) wybór!!!. O to idą te protesty!. To JA chcę wybierać a nie ktoś ma podejmować decyzje za mnie. Chcemy, żeby tak jak Twoja i moja matka miały wybór czy nas "wyskrobać" czy nie. Nasze matki podjęły samodzielną decyzję bo miały do tego prawo, i my też chcemy mieć do tego prawo!!!. Wielki szacunek dla Ciebie za hasła popierające nasz protest, na pewno wykorzystamy w kolejnym marszu i proteście.
Anonim
Dodane przez Do Ewa, w dniu 29.10.2020 r., godz. 22.36
Jak chcesz baty to niech twój mąż cię zleje, bo jesteś jego własnością. Pewnie jeszcze na jego utrzymaniu. Ale to są wolni ludzie. Nigdy tego nie zrozumiesz niewolniku.
do Josek
Dodane przez synanoga, w dniu 29.10.2020 r., godz. 22.58
I tak do Bożego Narodzenia. Wtedy pod fontanną miejscowy kagan podzieli się, nie ściągając futrzanych rękawic opłatkiem, bo przecież nie Ciałem Bożym.
spacerek
Dodane przez oj tam, w dniu 29.10.2020 r., godz. 23.03
Pospacerowali ludziska trochę,przy okazji bruk wyszlifowali. Teraz pójdą Mszę Świętą zamówią i gorliwie modlić się będą. Datek sowity dadzą i farbkę na murach kościelnych pozmywają. Do spowiedzi przystąpią i pokuty dostąpią. Piorun z czoła zniknie i myśl głupia z łepetyny umknie myśli głupia.Tak się nie stanie i w kolorowej sukience z brzuszkiem na ślubnym kobiercu stanie. Tata ,mama rzeknie nie tak cię córciu chowałam szkoda że nie wyskrobałam.
Do Anonim
Dodane przez Inka, w dniu 29.10.2020 r., godz. 23.36
Przeczytaj że zrozumieniem,co napisałam. Jestem zdecydowanie za.
Upadek cywilizacji
Dodane przez M, w dniu 30.10.2020 r., godz. 01.10
Szkoda mi tych dzieciaków, zmanipulowanych przez neomarksistowskich speców. Wystarczyło ćwierć wieku sączyć zachodnią antykulturę, podważać wszelkie autorytety i pluć na Kościół, który dodatkowo został od środka zniszczony przez masońską agenturę wszelkiej maści podrabianych biskupów i kardynałów. Zły duch zaciera ręce, widząc swoje dzieło na tym świecie, choć ostatecznie i tak poniesie klęskę.
Upadek kościoła
Dodane przez do M, w dniu 30.10.2020 r., godz. 07.34
To co się dzieje to efekt sojuszu tronu z ołtarzem. Księża na siłę narzucają, nawet niewierzący, XIX wieczne stosunki społeczne. Władza się cieszy bo idiotami łatwiej rządzić, ale wyrosło nowe pokolenie nieczułe na powab sutanny. Za komuny 100 % dzieci było chszczonych, a dziś? Róbcie tak dalej czarni!!! Tv tustare zdemoralizowane pokolenie odejdzie w niebyt, nowych głupków tyłu nie będzie. Mam na myśli pokolenie 40+. To oni by utrzymać się na stanowisku zapraszają klechów na dowolne uroczystości: poświęcenie samochodu, teczki, dywanu.. A młodzi to widzą i się śmieją.
Do M
Dodane przez Kula, w dniu 30.10.2020 r., godz. 08.23
W koncu ktos tu mysli :)
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2020 r., godz. 08.28
Chronimy rodziny, izolujemy się przed wirusem a tu podczas wieców poparcia dla aborcji roznoszą wirusa na potęgę. Dobrze, że w końcu mają sie wziąć za tą Lempart i Suchanow, chcą obalać rząd to niech władza się za nich weźmie.
Policz y się
Dodane przez Egzorcyzmy, w dniu 30.10.2020 r., godz. 08.38
Teraz ulicami Wyszków powinna pójść procesja pod dowództwem księdza by modlić się za tych którzy ciemnogrodem nie są. Ciekawe ile Was przyjdzie?
Do tak zwanych "obrońców wiary i kościołów"
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.10.2020 r., godz. 09.18
" Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu". Tyle nasz Ojciec Święty Franciszek, największy autorytet wśród wszystkich papieży jacy zasiadali na Tronie Piotrowym. A wy łyse karki i nawiedzeni wyznawcy szatana z Torunia jesteście po prostu heretykami, podpalaczami i terrorystami na równi z tymi islamskimi.
do Egzorcyzmy
Dodane przez laki, w dniu 30.10.2020 r., godz. 09.29
nikt nie przyjdzie, bo mają rozum. jakbyś nie wiedział to chodzi o COVID-19. idioto
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2020 r., godz. 09.48
krzyż morowy w powiecie już jest postawiony i nikt nie zabrania procesji z proboszczem na czele: spacerujcie sobie każdego wieczora, najlepiej od godz. 19.30 aż do jutrzni
Marek eychler
Dodane przez Martez, w dniu 30.10.2020 r., godz. 10.33
Odezwał się belzebub. Najbardziej dziwi nie jak szatan poprzez ludzi manipuluje innymi ludźmi. Tak to opluwasz kościół i księży a tu katolik się znalazł z frazesami miłości na lewackiej gębie. Ty Franciszkiem seojej diabelskiej mordy nie wycieraj.
Zdziwienie, że kobiety weszły do świątyń?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.10.2020 r., godz. 11.56
Dziś polski kościół to sprzedajna, zakłamana, zarozumiała i agresywna sekta, której jedynym celem jest dalsze trzymanie się władzy i rozkradanie narodowego majątku oraz majątku poszczególnych ludzi. To są ci straganiarze biblijni, do których przyszedł Chrystus i wygonił ze świątyni. Tym Chrystusem są dziś młode kobiety, które weszły w niedzielę do kościołów i wykrzyczały - WYP*******Ć!!!
No comment
Dodane przez Magda 24, w dniu 30.10.2020 r., godz. 12.22
Na 2-ch zdjęciach zakochana para pod napisem "urodzę wam lewaka" tacy pobożni a jednak LEWACY. Czyli Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. I to jest "ELITA" Wyszkowska. WYP********Ć !!!
Dodane przez Jan, w dniu 30.10.2020 r., godz. 12.30
Marek Eychler masz rację
feminizm
Dodane przez Natalia Ostrowska, w dniu 30.10.2020 r., godz. 12.38
Ruchy feministyczne od dawna nie mają nic wspólnego z realną pomocą kobietom, chyba że dotyczy ona dostępu do nieograniczonej aborcji. Ich pomoc tym w prawdziwej potrzebie to mrzonka, a kobiety które mają inne zdanie są ostro zwalczane. Współczesna feministka uaktywnia się przy procesach, które jej zdaniem zagrażają podstawowej wolności kobiet. Co według nich obecnie tłamsi kobietę? Temat zawsze grzejący czyli aborcja. Czasem wspomina się jeszcze o mniejszych zarobkach, ale dużo kobiet dawno już w biznesie prześcignęło mężczyzn więc ten temat nie jest tak nośny. Pamiętajmy, że ruchy o takim zasięgu, naprawdę mogą zrobić dużo dobrego. Weźmy np. istniejące w całym kraju ruchy kibicowskie. Oprócz zdania niektórych, że istnieją tylko po to, aby zakłócać mecze na stadionie, podsumujmy ich ostatnią działalność. Zbiórki na domy dziecka i hospicja, pomoc domom samotnej matki, pomoc kombatantom oraz seniorom. Czy panie feministki zrobiły chociaż 1/4 tego? Czy pomogły kobietom w potrzebie? Czy odwiedziły domy samotnych matek? Hospicja, w których kobiety umierają na raka? Czy nakarmiły samotnie siedzące w domu seniorki? Zamiast tego zorganizowały marsz szmat, czarny marsz, sprofanowały symbole narodowe pomalowały kościoły w obraźliwe hasła oraz wykorzystały kontrowersyjny znak błyskawicy. Czy niszczenie mienia, kościołów, wrzeszczenie do wiernych „wyp…”. to jest ta retoryka którą chcecie potem przekazać Waszym córkom i synom? Czy za dwa miesiące usiądziecie do stołu i z czystym sumieniem odśpiewacie „Bóg się rodzi”? Czy podoba wam się widok kilkuletnich dziewczynek trzymających transparenty „won od mojej c…”? Matki, żony, partnerki, córki - czy nie rozumiecie, że taki obraz współczesnej kobiety szkodzi nie tylko wam, ale i innym? Nie musicie uczestniczyć w cyrku zrobionym przez kobiety, które kobiecość mają za nic.
Dodane przez Skubi, w dniu 30.10.2020 r., godz. 12.53
Świetny wpis z godz. 11.56 Pana M. Eychlera. Idealnie w sam punkt, nic dodać i nic ująć.
Dodane przez Bąkiewicz, w dniu 30.10.2020 r., godz. 12.58
Bąkiewicz: Udało się obronić kościół. Mamy ciężkie straty, 20 rannych lekko i kilku ciężko. - a lewacy? - nie przyszli.
Takiej miłości chciałby eychler
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2020 r., godz. 13.01
Zarzut spowodowania obrażeń, znieważenia i stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej usłyszał mężczyzna, który miał kilka dni temu podczas protestów zaatakować księdza z jednej z parafii w Myśliborzu. Jak się okazuje, napastnik był zakażony koronawirusem, o czym wiedział uczestnicząc w demonstracji.
Natalia Ostrowska
Dodane przez Polak, w dniu 30.10.2020 r., godz. 13.59
Szkoda ze tak mało mądrych wpisów jest na tym forum. Tak trzymać . Dzięki ale młodzi tego nie kumają.
Dodane przez Polka, w dniu 30.10.2020 r., godz. 14.29
Marku E. dzięki za piękny wpis z godz. 11.56
feminizm
Dodane przez Natalia Ostrowska cd., w dniu 30.10.2020 r., godz. 14.55
Przejdźmy jednak do ostatniego orzeczenia TK w sprawie aborcji, które jest konsekwencją konstytucji z1997r. To wtedy, ówczesny prezydent z ramienia lewicowej partii SLD Aleksander Kwaśniewski podpisał Konstytucję RP dającą prawo do ochrony życia poczętego z wyjątkiem trzech zapisów. Tak, tę konstytucję, o którą tak zaciekle walczyły niektóre środowiska. Konstytucja z 1997r. zaostrzyła te przepisy. Kiedy aborcja była dostępna na życzenie? Miało to miejsce tylko na ziemiach polskich w czasie okupacji hitlerowskiej podczas II wojny Światowej. Dlaczego wtedy ? N a to już niech każdy odpowie sobie sam. Przynajmniej znak błyskawicy nie jest tu widocznie przypadkowy. Feministyczne lobby twierdzi, że aborcja powinna być dozwolona w każdym przypadku i ogólnodostępna. W cieniu obecnej walki z decyzją TK, organizacja Aborcyjny Dream Team zebrała ponad milion złotych (a to tylko suma z jednej zbiórki!) w tym kilka wpłat po kilkaset tys, zł. Jak możemy przeczytać na ich stronie internetowej przede wszystkim na promowanie działań proaborcyjnych. Bo pamiętajmy, że jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze. Jakie są główne postulaty owej organizacji? „Aborcja jest ok”, „zadzwoń – pomożemy. Idealnym podsumowaniem owych działań, było zdjęcie z dodatku GW „Wysokie obcasy” promujące trzy wesoło uśmiechnięte panie, na równie wesołym różowym tle, oczywiście w kolorowych koszulkach z napisem „aborcja jest ok”. Absolutnie nie chodzi tu o to, aby przekonywać kogoś do swoich racji, ale trzeba jasno powiedzieć, że robienie czegoś tak beztroskiego z tak poważnego tematu, który dla wielu kobiet jest dramatem jest niedopuszczalne. Na tzw. zachodzie lobby aborcyjne ma ogromne pieniądze. Jest to potężna korporacja aborcyjna z wieloma klinikami. To jest "przemysł śmierci nienarodzonych dzieci" współfinansowany przez Sorosa, Gatesa, Google, BP i wiele innych poprawnych politycznie koncernów. Eutanazja to też gorący temat. Na razie Polsce nie grozi, ale jest tuż, tuż. Ale o tym innym razem. Pozdrawiam Natalia.
Brawo pani Ostrowska!!!!
Dodane przez Antykomunista, w dniu 30.10.2020 r., godz. 15.34
Prawda do nowych bolszewików nie dociera- to jest zaczadzenie gorsze od koronowirusa.Dzisiaj prawniczy autorytet lewactwa A. Rzepliński udzielił wywiadu Gazecie Prawnej - elegancko rozprawił się ze wszystkimi bredzeniami demonstrujących feministek . To co one robią to jawne działanie przeciw zapisom konstytucji- tu nie chodzi o żadne prawa kobiet . Celem jest takie rozbujanie nastrojów społecznych aby doprowadzić do obalenia demokratycznie wybranego rządu.To jest zdrada narodowa za niemieckie pieniądze- kiedy wreszcie władza zacznie ten feministyczny motłoch rozpędzać przy pomocy wszystkich dostępnych instrumentów. Na zachodzie dawno już policja zrobiłaby porządek .
feminizm cd.
Dodane przez rodzic nastolatki, w dniu 30.10.2020 r., godz. 15.42
Pani Natalio serdeczne dzięki za tak mądre i merytoryczne komentarze. Zgadzam się z panią w całości. Ale wracając do Wyszkowa i przeglądając zdjęcia z obydwu protestów widać że większość stanowią dziewczyny w wieku licealnym z wulgarnymi napisami na tekturze. Kompletnym zaskoczeniem dla mnie jest udział w tych "marszach" kilku znanych "pobożnych" wyszkowian. Dzisiaj za aborcją a w niedzielę do kościółka. To jest czysta hipokryzja, dwulicowość i obłuda.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2020 r., godz. 16.30
Już druga bliska mi osoba zmaga się z potwornym bólem całego ciała- jeden z objawów covid. Ludzie opanujcie się. Pomyślcie o zagrożeniu jakie ściągacie na najbliższych. Poczekajcie do wyborów, nie słuchajcie prowadyrów. Oni wysylają was na rzeź.Jesteście tylko mięsem armatnim. Wypowiedz osoby, która wlaśnie walczy z covid " ból wszystkiego naraz, żadne proszki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi w cierpieniu". Ten stan trwa już 3 dobę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.10.2020 r., godz. 17.12
Słyszałem z ust księży, również w mediach, że podobnie jak aborcja i eutanazja powinno być zabronione czytanie Harrego Potera. Co jeszcze wymyślą?
Dodane przez Olek, w dniu 30.10.2020 r., godz. 17.53
Zobaczcie na YouTube Karol Krupiak "Osiem gwiazd"
contra
Dodane przez Magda 24, w dniu 30.10.2020 r., godz. 17.56
Poczytałam sobie komentarze pod artykułem i zdjęciami. Wybrałam i porównałam sobie dwoje komentatorów: Marka Eychlera i Natalię Ostrowską. Niestety to są dwa różne poziomy. Marek w swoich komentarzach ubliża wszystkim swoim adwersarzom, przeciwnikom politycznym i światopoglądowym i reprezentuje poziom zwykłego cha-a. Szacun dla pani Natalii za trafne i merytoryczne komentarze. 5:0 dla pani Natalii.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.10.2020 r., godz. 19.25
Na rondzie De Gola kościelno-faszystowskie bydło zaatakowało demonstrantów
Dodane przez wert, w dniu 30.10.2020 r., godz. 20.18
Dlaczego qrwa Trybunal Konstytucyjny nie mogl zaczekac z tym wyrokiem jeszcze z pol roku, ale nie bo przeciez trzeba wydac wyrok w jednej z najbardziej kontrowersyjnych spraw w srodku szalejacej epidemi. Teraz wszyscy nie mysla juz o epidemi tylko o protestach, obronie kosciolow, itd. Czy tu chodzilo o temat zastepczy? Bo tak to wyglada.
Dodane przez merkel, w dniu 30.10.2020 r., godz. 20.58
PIS...TO JEDYNA POLSKA PARTIA...KOCHAMY PIS.........................
Dodane przez obiektywnie, w dniu 30.10.2020 r., godz. 22.29
Natalia Ostrowska wypisujesz absolutne bzdury, w które uwierzyć może ci tylko ciemnota, bezmyślny tłumok. Soros, Gates, Żydzi, cykliści, uchodźcy, LGBT, gender, lewactwo. Tym straszą idiotów tak jak nas w dzieciństwie czarną wołgą, kiedy nie chcieliśmy jeść. Jeść wam chamy, złodzieje już z ręki nie będziemy. To wasz koniec oszuści, i twój oszustko Natalio i twojego zakłamanego kościoła/partii.
pytanie
Dodane przez anonim, w dniu 30.10.2020 r., godz. 23.54
Bardzo przepraszam. kto to jest Natalia Ostrowska?
Wychler
Dodane przez Marte, w dniu 31.10.2020 r., godz. 02.17
Ta... masz racje a neofaszystowskie lewackie bydło chciało zaatakować kościół. Obrońcy nie pozwolili na bezczeszczenie Kosciola. Brawo. Atakujcie meczety i synagogi oni tez nie uznają aborcji.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.10.2020 r., godz. 07.34
w temacie powyższym zamilkł lokalny trybun wszystkowiedzący, za to objawiła się Natalia Ostrowska, częstując obficie grochem z kapustą, grzybami, i wszystkimi innymi absurdami, które wlezą do garnka i oto mamy, rodem z magla, pseudomądrości pozbierane z różnych źródeł i przekazów, że tylko, wzorem sarmaty po sutym posiłku, wsadzić sobie piórko do gardła - brrr
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.10.2020 r., godz. 08.05
czy Natalia Ostrowska, krążąc po informacje między jedną panią Goździkową a drugą panią Goździkową, zorientowała się, że pisi rząd, wczoraj w godzinach popołudniowych, poinformował rodaków o zamknięciu cmentarzy na trzy dni? tym samym zgonił wszystkich wieczorem, handlowców wystawił do wiatru, zmarnował miliony wydane już przez miasta na reorganizację trasportu, itd., itd. - w tym samym czasie planuje kupić dla rządu 308 nowych aut, różnej klasy i marki, w tym i hybrydowe - dziewczyny i kobiety, trzymajcie się i nie dajcie ogłupić starcowi z kotem! w...............ć
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.10.2020 r., godz. 08.12
z ostatniej chwili: Ordo Iuris wyrzucone z biurowca w Brukseli - cdn.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.10.2020 r., godz. 09.45
podczas wczorajszych demonstracji kobiet, bojówki narodowców za namową prezesa chciały bronić kościołów, okazało się jednak, że nikt z demonstrujących nie ma takiego zamieru i tego nie robi, bojówki zaatakowały demonstrujących - policja zachowała się jak należy i tym razem wiedziała kogo zatrzymać - brawo dziewczyny, kobiety i inni! ta władza musi ustąpić!
prof. Rzepliński
Dodane przez Madzia, w dniu 31.10.2020 r., godz. 10.40
Szacun dla prof. Rzeplińskiego b. prezesa TK. Na jednym z portali przeczytałam cały wywiad : Poniżej kilka cytatów z jego wypowiedzi : ”Jako obywatel patrzę na to z obrzydzeniem, jako katolik ze smutkiem” - powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Jak dodał, demonstracje przed kościołami są czymś niezrozumiałym, ponieważ zawsze można przestać uczęszczać na Msze św." I dalej "Nasuwa się pytanie, kto za nimi stoi, kto ich nakręca i promuje? Przecież dzisiaj przez media społecznościowe można pewne osoby wykreować i rozpropagować. Nie możemy wykluczyć, że ktoś chciałby Polskę – używając języka prof. Zybertowicza – kompletnie rozwibrować — wskazał Rzepliński. Stwierdził również, że „Kościół chowa się do dziury”, ponieważ szanujący siebie i swój Kościół biskup, pomimo tego, że zostałby opluty, powinien wyjść do protestujących ludzi. Jak dodał, taki gest nie pozostałby bez znaczenia. Przyznał jednak, że gdyby doszło do tego, że biskupi byliby wyrzucani z domów, aby ich kamienować, to on sam stanąłby w ich obronie". Na koniec Były prezes TK podkreślił również, że nie aprobuje „wycia” pod domem Jarosława Kaczyńskiego, bo od wprowadzania zmian są wybory. Dodał, że gdyby życie prezesa PiS było zagrożone, to on stanąłby w jego obronie, bo „nie może być zgody na samosądy”. W jego ocenie protesty to „anarchia”, która wynika ze zmian zachodzących w społeczeństwie. Dodał, że w związku z pandemią duża część społeczeństwa przebywa w domach, a co za tym idzie, ma czas, więc pojawiają się nowe pomysły. Pytany o to, jak wyjść z tego kryzysu, powiedział wprost: Najpierw trzeba ogłosić orzeczenie TK, to oczywiste. I to ogłosić niezwłocznie – podkreślił Rzepliński. Nakreślił również dalsze możliwe działania, czyli powołanie nadzwyczajnej komisji sejmowej, która zajęłaby się kwestionowanym przepisem ustawy – posłowie mogliby go zmienić, albo ponownie uchwalić w takim brzmieniu, jakie ma obecnie".
Dodane przez Dezynfekcja, w dniu 31.10.2020 r., godz. 11.18
No po tygodniu to już poraz zmienić majtki ola. Najwyższy czas. Dezynfekcja
tylko kompromis
Dodane przez Natasza, w dniu 31.10.2020 r., godz. 13.30
Profesor Rzepliński nie jest z mojej bajki ale jego ocena jako byłego prezesa TK i wybitnego prawnika w sprawie ostatnich "wydarzeń" jest bardzo trafna. Podobnie oceniam stanowisko prof. Zolla. Również sędziwy prof. Strzembosz wezwał do umiarkowania i szukania kompromisu. Prof. Rzeplińskiego spotkał wielki hejt na portalach lewicowych np. natemat.pl, wyborcza.pl. newsweek.pl i innych.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.10.2020 r., godz. 13.57
Rzepliński już wydał w tej sprawie swoje oświadczenie - jego wypowiedź została całkowicie zmanipulowana.
Małe nieporozumienie
Dodane przez Natasza, w dniu 31.10.2020 r., godz. 16.03
Do oświadczenia prof. Rzeplińskiego odniósł się autor wywiadu Robert Mazurek. Dziennikarz zapewnił na Twitterze, że posiada nagranie rozmowy. Dodał również: "Podczas autoryzacji Pan Profesor - mimo obietnicy - poprosił, by zamienić "hołotę" na "awanturników". Zgodziłem się". ------------------- Robert Mazurek @wina_Mazurka 1) Szanowni Państwo, Tak, Prof. Andrzej Rzepliński podczas rozmowy dla DGP nazwał protestujących w Polsce „hołotą”. Mam to nagrane. - To jest hołota? Nazywa pan tych ludzi tu hołotą? - Tak. - I zostawi pan to w autoryzacji? - (ciszej, potakując): Tak. Robert Mazurek @wina_Mazurka 2) Podczas autoryzacji Pan Profesor - mimo obietnicy - poprosił, by zamienić „hołotę” na „awanturników”. Zgodziłem się -------------------- Dziennikarz zapewnia, że "ma wszystko udokumentowane", a jeżeli prof. Rzepliński zdecyduje się go pozwać, "to przedstawię nagranie rozmowy, świadków i wydam oświadczenie". Zapowiedział, że "na tym kończę ten wątek, komentował niczego nie będę". Ale u Eychlera wszystko jest manipulacją. Tylko On jest jedyna prawdą.
Dodane przez Romek, w dniu 31.10.2020 r., godz. 21.32
Pani Natalia Ostrowska odsłania odrobinę prawdy o feministkach, a także w rzeczowy sposób wypowiada się o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Warto polecić oba wpisy uczestnikom wyszkowskich manifestacji, ponieważ wchodzą one w istotę sprawy. A może przede wszystkim organizatorom. Obawiam się jednak, że główni organizatorzy są spoza Wyszkowa i nie czytają wyszkowskich forów internetowych, a nasi lokalni raczej nie są w stanie zrozumieć tych wypowiedzi, choć pisane są dostępnym językiem. Ale chciałbym się mylić. Sądzę, że zdecydowana większość młodzieży, która pojawiła się na manifestacjach niewiele wie o ich rzeczywistych organizatorach i ich celach.
Dodane przez Romek, w dniu 31.10.2020 r., godz. 21.37
Sądząc po zdjęciach, na manifestacji było co najmniej kilku przedstawicieli handlowych przemysłu aborcyjnego. Naiwni młodzi ludzie to przecież ich główni klienci.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.11.2020 r., godz. 02.34
Szanowny Romku Natalio, Contro. Idąc tokiem myślenia waszym i innych wam podobnych, można dojść do wniosku, że rząd przez ostatnich kilka miesięcy zamiast szykować rozwiązania przeciw epidemii, działał w porozumieniu z całym przemysłem pogrzebowym. Od sprzedaży miejsc na cmentarzu, trumien, transportu zwłok itd. do końca. Myślicie, że tak było? Pomyślcie teraz o tych swoich mądrościach. Rozumiem, że do krytyki wolności nakłonili was funkcjonariusze partyjni albo sami jesteście funkcjonariuszami zassanymi do żłobu. Protestujący i tak was od tego żłobu oderwą. Oni są głównie przeciw nieróbstwu rządu.
Dodane przez Brawo Polacy, w dniu 01.11.2020 r., godz. 10.12
Dobrze, że wyszkowskie panie, darzone wielkim szacunkiem w Wyszkowie zabrały głos w mediach lokalnych i na socjal-mediach. Dały głos za ochroną życia. Podobnie Małgosia Kożuchowska, czy nielubiana przeze mnie Agnieszka Chylińska, która też jest przeciw aborcji. Bardzo dobry pomysł ochrony kościołów przez Polaków i inicjatywa PAD. To jeszcze potrwa ale przemysł aborcyjny i lewaccy tracą monopol na rację. Powinien zostać odwołany trener Bugu, który zaangażował się w popieranie aborcji, Bug Wyszków to dobro całego Wyszkowa a nie tylko lewaków. Czekam na decyzje prezesa. Co mnie ucieszyło to obraz lewaka Sienkiewicza z PO, który dostał gazem po oczach. Jeszcze kilka takich fotek i samopoczucie idzie do góry.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.11.2020 r., godz. 10.59
bardzo podoba mi się pomysł OSK aby rząd podał się łagodnie do dymisji, bo manifestujące kobiety nie przyjmą żadnego zgniłego kompromisu, chcą i mają prawo mieć wybór w kwestiach aborcji, i jak się okazuje, nie tylko - dość przemocy wobec kobiet, dość decydowania o wszystkim z Nowogrodzkiej!
Dodane przez Anonim, w dniu 01.11.2020 r., godz. 11.37
Załóżmy , że będąc Osobą niezbyt inteligentną na urzędniczym podrzędnym stanowisku albo bez niego. Zapisujesz się do jedynej słusznej partii i zostajesz Dyrektorem. Dostajesz pensję 20 tys. o której wcześniej mogłeś pomarzyć a w zamian musisz tylko posłać kilka osób na bruk. Twój mąż dostaje pracę za 30 tys. córka za 10 tys. wózek za 15 tys. Wszystko to z państwowych czyli naszych pieniędzy. W tej sytuacji choćby szef partii napluł ci w twarz ty będziesz zawsze czół się zobligowany do wychwalania go pod niebiosa żeby zachować to co masz. Stąd biorą się przychylne komentarze i niesamowite lizodupstwo. Stąd też nie wiesz dla czego te ofiary i przekonujesz o tym sąsiadów
Natasza
Dodane przez Martez, w dniu 01.11.2020 r., godz. 12.38
Brawo Natasza. Trzeba bronić prawdy w zakłamanych czasach. Obecnie lewacy zamieniają prawdę w kłamstwo i kłamstwo w prawdę a młodzież nie analizuje przekazu tylko łyka każde kłamstwo szybciej niż pelikan rybę. Takim kłamca jest jak zauważyłaś Eychler i Ola. Największe trolle.
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 01.11.2020 r., godz. 12.39
Te spacerujące ,,Panienki" w czasie pandemii powinny ponieść odpowiedzialność karną za sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia przez dużą część społeczeństwa. W marszach celowo uczestniczyli tzw. ,,siewcy śmierci", celowo zarażając dużą liczbę osób, teraz będą roznosić tę zarazę wszędzie na co ja się nie godzę i żądam odpowiedzialności za te marsze.
De Gaulle
Dodane przez Polonia, w dniu 01.11.2020 r., godz. 12.48
Do Marka Eychlera : To jest Rondo De Gauell'a a nie De Gola jak napisałeś półanalfabeto i lewacki manipulancie.
Do obłudników
Dodane przez Martez, w dniu 01.11.2020 r., godz. 13.10
Niezależnie od tego, co sądzimy o sposobie wyłaniania członków Trybunału Konstytucyjnego - ja uważam, że niektórych z nich wyłaniano z pewną wadą, co daje drugiej stronie argument do ręki - zarówno pan profesor Zoll, jak i prof. Rzepliński powiedzieli, że mimo tej wady ta decyzja jest obowiązującym prawem. Nie jestem prawnikiem, ale skoro dwóch profesorów, którzy są akurat sceptyczni co do Trybunału Konstytucyjnego w tym składzie mówi, że ta decyzja obowiązuje, to dla mnie jest jasne, że obowiązuje. Kwestia druga jest następująca. Wydaje mi się, że w ostatnią środę wieczorem pokazałem wagę pojedynczego głosu w Senacie. Przypomnę, że w Senacie była przygotowana uchwała, która miała wspierać te protesty i ona padła jednym głosem, w tym moim głosem. Siła tego głosu została pokazana. Powiedział senator Jan Filip Libicki (PSL)
Dodane przez Romek, w dniu 01.11.2020 r., godz. 18.20
O oczywistych argumentach prawnych, z których wynika, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest prawidłowe i zgodne z konstytucją napisał Martez, cytując senatora Libickiego. Oczywiste argumenty moralne przedstawiał wielokrotnie Jan Paweł II w swoich homiliach i licznych wystąpieniach. Ale rewolucjonistów z ruchów feministycznych i LGBTowskich oraz współczesnych liberałów to nie interesuje. Prawo jest dobre, gdy im służy. Jeżeli nie to precz z prawem. Nie spotkałem żadnej wypowiedzi merytorycznej, która podważałaby zasadność wyroku Trybunału. Sądzę również. że podstawową przyczyną ataków na naszego papieża, które coraz częściej się pojawiają, jest jego konsekwentna obrona rodziny, małżeństwa, cywilizacji życia i zdecydowany sprzeciw wobec cywilizacji śmierci i aborcji.
Egzorcyzmy
Dodane przez Martez, w dniu 01.11.2020 r., godz. 19.52
17 października w Portland, w stanie Oregon, arcybiskup Alexander Sample poprowadził procesje Najświętszym Sakramentem do miejscowego parku. Odmawiał tam razem różaniec i przeprowadził egzorcyzm, gdzie przez ostatnie 4 miesiące miały tam miejsce demonstracje przeciwko segregacji rasowej, niekiedy połączone z aktami agresji. Tego samego dnia w San Francisco abp Salvadore Cordileone również dokonywał egzorcyzmu na zewnątrz kościoła św. Rafała, gdzie protestujący obalili wcześniej figurę św. Junipera Serry. „Módlmy się aby Bóg oczyścił to miejsce od złych duchów. Aby oczyścił nasze serca i serca tych, którzy dopuścili się tej profanacji”- powiedział arcybiskup. Może czas najwyższy i w Polsce wyjść na ulice z egzorcyzmami? Co na to nasi biskupi? Czas zacząć od Wyszkowa. Która parafia pierwsza? Odwagi!
Analiza
Dodane przez Przegląd prasy, w dniu 01.11.2020 r., godz. 21.33
Ten gruby świr z dwóch ostatnich zdjęć trzymający kawałek tektury z napisem "Potrzebujesz aborcji ?" powinien trzymać napis "Potrzebujesz kastr-cji ?". Inny tłuścioch z napisem "Moja pusia moja decyzja" wygląda jakby niedawno opuścił Zakład w Drewnicy.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 02.11.2020 r., godz. 07.56
Kaczyński musi odejść! Jak tchórz chowa się za kordonami policji na Nowogrodzkiej albo Parkowej - co kilka dni wychynie, nawrzeszczy, naobraża, zwyzywa, podjudzi, naszczuje i myk do dziury - chyba nie tak wyobrażał sobie swoją wielką rolę w historii - póki co opłotkami lata, stawia przed sąd 14-latkę, bo szła z babcią, wypuszcza naziola, który pobił dziennikarkę GW - takiemu zbawcy narodu już dawno podziękowałam
Do Anonima - Oli
Dodane przez Ania, w dniu 02.11.2020 r., godz. 08.34
Wypisujesz głupoty. Przestań czyli odejdź TY.
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 02.11.2020 r., godz. 09.17
Tak Ola pochwalasz również to .... Aborcjoniści sprofanowali krzyż na cmentarzu ofiar W imieniu byłych więźniów oraz własnym proszę o powstrzymanie się od takich aktów profanacji - oświadczył dziś dyrektor Muzeum Stutthof Piotr Tarnowski odnosząc się do pomalowania farbą skandalicznych napisów na krzyżu na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku-Zaspie. - Tak jak dla ich rodzin i społeczności lokalnych, są to miejsca ważne, zwłaszcza w Dzień Wszystkich Świętych, tak i my wszyscy powinniśmy o nie dbać – dodał. Wiosną tego roku obchodzono 75. rocznicę wyzwolenia obozu… Na krzyżu znajdującym się na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku-Zaspie pomalowano białą farbą napisy „Piekło kobiet”, „Zabij księdza” oraz „J...ć PiS”.
Dodane przez Do protestujących ,,Panienek", w dniu 02.11.2020 r., godz. 19.03
Organizatorka protestu utworzyła zbiórkę internetową podczas której zebrała ponad milion złotych. Dziś jakby już mniejszy zapał do protestów. Czy nie przypomina Wam to historii KODU i jego lidera M. Kijowskiego?
Dodane przez Nikolas, w dniu 05.11.2020 r., godz. 10.52
Dlaczego z każdej strony układu politycznego są często nazwiska nie polskie w decydowaniu o mojej ojczyźnie Polsce

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl