Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Drugi mobilny punkt poboru wymazów w Wyszkowie

(Zam: 28.10.2020 r., godz. 09.38)

Od 29 października (czwartek) ruszy drugi w powiecie wyszkowskim mobilny punkt poboru wymazów pod kątem koronawirusa.

Powiat Wyszkowski, gmina Wyszków i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji 
w Wyszkowie we współpracy z Centrum Medycznym Corten Medic zorganizowało 
Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 Corten Test&Drive, w którym można wykonać testy na koronawirusa i grypę. Punkt pobrań wpisany jest na oficjalną listę jednostek wykonujących testy COVID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (Pacjent.gov.pl).

Punkt będzie mieścić się na parkingu hali sportowej WOSiR w Wyszkowie przy ul. Geodetów 45.
Będzie czynny codziennie w godzinach:
Poniedziałki i środy 14.00-20/00
Pozostałe dni 8.00-16.00

Wszelkich informacji dotyczących sposobu i formy przeprowadzenia testów, niezbędnego przygotowania, skierowań lub płatności, terminu otrzymania wyników czy samej działalności punktu udziela firma Corten Medic pod numerem infolinii: 226 020 997.
Z badań w kierunku COVID-19 można będzie skorzystać na podstawie skierowania NFZ, 
a także komercyjnie (pełna odpłatność za test, możliwość wcześniejszej opłaty poprzez stronę firmy pod adresem cortenmedic.pl/corten-store, pacjent do punktu powinien się zgłosić z potwierdzeniem płatności).

Na badanie można przyjść bezpośrednio do punktu lub przyjechać samochodem.
Rodzaje dostępnych testów:
- Szybkie testy kasetkowe
 na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach. Cena: 69 zł
-Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 48 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia. Cena: 449 zł
- Testy do jakościowego wykrywania wirusów grypy typu A lub B. Badanie to umożliwia diagnostykę zakażenia wirusem grypy i odbywa się poprzez pobranie od Pacjenta wymazu z nosogardzieli. Po 10 minutach na analizatorze widoczny jest wynik badania (pozytywny lub negatywny). Cena: 25 zł

Nowy punkt poboru wymazów na terenie powiatu z pewnością odciąży ten działający przy wyszkowskim szpitalu. Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Firma realizuje także zadania z zakresu opieki stomatologicznej dla szkół prowadzonych przez gminę Wyszków i powiat wyszkowski na mocy ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Przewiduje się, że w punkcie dziennie będzie mogło być pobranych do 100 wymazów.
Więcej informacji na temat oferty testów można znaleźć na stronie: www.cortenmedic.pl
Org.


Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 28.10.2020 r., godz. 11.53
skandal!
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 28.10.2020 r., godz. 14.23
Ola jaki skandal. To jest biznes nie skandal. A jak zarabiają na aborcji to nie jest skandal? Kto w Polsce jest za aborcja całkowita bez ograniczeń oczywiście ze firmy aborcyjne które dają kasę dla idiotów wyprowadzonych na ulice. To kur...a gdzie jest skandal? Trollu?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl