Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Jak uniwersalnie urządzić pokój dla dziecka w każdym wieku

(Zam: 02.11.2020 r., godz. 07.39)

Wraz z wiekiem dziecka zmieniają się jego potrzeby. Odzwierciedleniem tych zmian staje się często pokój dziecięcy, w którym z czasem stolik i krzesełko do rysowania zastępowane są biurkiem do nauki, a znajdujące się na regałach kolorowe zabawki – książkami czy różnymi nastoletnimi przyborami. Urządzając pokój dziecka, warto wziąć to pod uwagę. Dziś podpowiadamy, jak uniwersalnie urządzić pokój dla dziecka w każdym wieku. Sprawdź, o czym pamiętać i jak ułatwić sobie to zadanie.

Ponadczasowe kolory
Przede wszystkim kolory. Najlepiej te, które nie wychodzą z mody i przez swą uniwersalność stanowiły będą jedynie tło dla różnorodnych dodatków. Tu wciąż niebywałą popularnością cieszy się biel. Białe ściany to ogrom możliwości. Pasują do wielu stylów, łączą się ze wszystkimi możliwymi kolorami, a przy tym dobrze prezentują zarówno w pokoju niemowlęcia, jak i nastolatka.
Dla białych ścian świetnym uzupełnieniem będzie ciemna podłoga. Nada ona wnętrzu przytulności i wyjątkowego charakteru. Im bardziej stonowana biel, tym na ciemniejszą podłogę możemy sobie pozwolić. My polecamy klasyczne dekory, które zaskakują swym ponadczasowym charakterem. Dobrymi tego przykładami są panele takie, jak Dąb Baleary z kolekcji De Lux czy Dąb Costa - Expert. Ciemna podłoga drewnopochodna łączy w sobie nieprzemijające piękno z niebywałą trwałością. 

Możliwość zmiany dodatków
Jeśli priorytetem staje się urządzenie pokoju dla dziecka w każdym wieku, to odpadają wszystkie niemożliwe do szybkiej zmiany dodatki. Wszelkie tapety, fototapety i naklejki lepiej zastąpić plakatami, zdjęciami czy wiszącymi na sznurku girlandami. Obrazki mogą wisieć w ramkach, a gdy przyjdzie pora, z łatwością wymienimy je na inne.
Uniwersalne urządzenie pokoju dziecięcego to również rezygnacja z wnętrz mocno określonych, odwołujących się np. do ulubionej bajki dziecka. O wiele lepiej odzwierciedlić miłość do ulubionej postaci drobnymi dodatkami, np. pościelą czy wspomnianym już plakatem, niż mierzyć się z koniecznością wymiany całego łóżka lub szafy.

Regulowane meble
I kiedy już mowa o meblach, to w ich przypadku szczególnie warto zadbać o uniwersalność. Meble muszą być oczywiście dopasowane do aktualnych potrzeb dziecka, do jego wzrostu i możliwości. Nie oznacza to jednak konieczności wymiany ich co roku. Obecnie na rynku dostępne jest wiele regulowanych mebli, np. biurek, krzeseł czy łóżek, które „rosną” razem z dziećmi.

Wytrzymała podłoga na lata
Podłoga jest tym, czego zdecydowanie nie chcielibyśmy zmieniać ani po roku, ani po kilku latach. Wybierając ją, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej uniwersalność, ale i wytrzymałość.
Ciemna podłoga, o której wcześniej wspominamy, to więc nie wszystko. Tu liczy się też odporność na zniszczenia, których prawdopodobieństwo w dziecięcym pokoju jest znaczne. Dlatego właśnie warto wybierać panele podłogowe AC6. Oznacza to najwyższą klasę ścieralności, gwarantując kilkanaście lat zadowolenia z podłogi i jej idealnego wyglądu. Mimo krzesła biurowego na kółkach, wielu zbudowanych na niej wież z klocków i rozłożonych drewnianych torów kolejowych.

Materiał sponsorowany

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl