Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Akcja „Krwi nie zastąpi żaden lek”

(Zam: 27.10.2020 r., godz. 15.35)

W piękne, jesienne, wtorkowe przedpołudnie 27 października na parkingu przy kościele w Porębie ponownie zaparkował ambulans do poboru krwi. Tak jak w lipcu w akcję zaangażowało się szereg lokalnych grup. Była to tym razem pierwsza akcja nowego Oddziału Klubu HDK Legion Porębska Kropelka Legionu.

Akcja ta była objęta honorowym patronatem starosty powiatu wyszkowskiego i wójta gminy Brańszczyk. Z 27 osób które zgłosiły chęć oddania krwi udało się to 13 osobom z czego 4 osoby zrobiły to po raz pierwszy. Należą się im ogromne gratulacje i brawa za odwagę, bowiem w czasach panującej pandemii liczba krwiodawców drastycznie spada. W Porębie uzyskano 5850 ml krwi, która może uratować życie. Cieszy fakt, że akcja spotkała się z zaangażowaniem szeregu instytucji, którym serdecznie dziękujemy, a byli to: Parafia pw. św. Barbary w Porębie, Ostrołęcki Legion, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Gmina Brańszczyk, OSP Poręba, Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Koło Gospodyń Wiejskich Porębianki, Piekarnia S. i A. Ponichtera Białebłoto. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu ludzi z tych grup i instytucji na krwiodawców czekał poczęstunek oraz pamiątkowe gadżety z akcji w Porębie.
Ktoś może pomyśli, że liczby nie robią wrażenia, że to tylko 13 osób, ale dla nas to, AŻ 13 osób którzy z własnej woli postanowili podzielić się kroplą własnej krwi. Dziękujemy Wam za to i dla Was warto takie akcje przeprowadzać dalej. Już zapowiadamy, że kolejna akcja krwiodawstwa w tym roku za miesiąc - 28 listopada 2020 r. w sobotę w Brańszczyku. Już serdecznie na nią zapraszamy krwiodawców, którzy oddawali krew w sierpniu podczas akcji, jak i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojawić się w w Porębie. Jednocześnie informujemy, że osocze od ozdrowieńców, którzy przeszli zachorowanie na COVID-19 można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie przy ul. Saskiej, nie ma takiej możliwości na akcjach mobilnych.
Zapraszamy krwiodawców do pobrania i zainstalowania na smartfonie aplikacji Legion HDK po założeniu konta można już odnaleźć z zakładce moje kluby – Klub HDK Legion i oddział Porębska Kropelka Legionu – tam również będą pojawiać się informacje dotyczące naszej działalności.
Tekst i fot. K. Bralewska/GCKSiT w Brańszczyku
Komentarze

Dodane przez Ania, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.20
Jest p. Sekretarz a gdzie nasz Wójt, siedzi w domu i się boi?
Brawo krwiodawcy
Dodane przez Martez, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.24
A może w środę o godzinie 19.00 przy placu miejskim w Wyszkowie zaparkuje ten autobus? Mysle ze nasze baby i babochlopy z chęcią i z uśmiechem na ustach oddadzą krew dla chorych. Zapraszam tez innych lewaków do obrony kościołów w środę o 19.00. Mróz do obrony kosciola a nie z lewakami.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.33
Adam szmacisz się!!!
Adam Mróz
Dodane przez Patriota, w dniu 27.10.2020 r., godz. 18.04
A taki był z niego patriota. Niech spoczywa w spokoju. W ramionach lewaków. Amen.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl