Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Kompletnie pijany jechał ruchliwą trasą

(Zam: 26.10.2020 r., godz. 11.17)

Pijany kierowca z Białorusi jechał po ruchliwej drodze nie trzymając się swojego pasa ruchu. Nie chciał się zatrzymać, mimo wyraźnych sygnałów policjantów. Ostatecznie zakończył podróż uderzając w bariery energochłonne. W jego samochodzie mundurowi znaleźli kilka pustych puszek po piwie oraz butelkę po wódce.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend na drodze ekspresowej S-8 między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką. W rejonie Trzcianki uwagę policjantów Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji zwrócił kierujący mitsubishi, który jechał slalomem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać osobówkę w bezpiecznym miejscu by sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Mężczyzna nie reagował jednak na polecenie mundurowych. Policjanci spowolnili prędkość samochodów i utrzymali odległość zapewniającą bezpieczną jazdę podróżującym ekspresówką. W pewnym momencie kierowca z Białorusi stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne. Mundurowi podbiegli do osobówki i udzieli pomocy przedmedycznej kompletnie pijanemu kierowcy. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało w organizmie 47-letniego Białorusina ponad 3 promile alkoholu. Po wykonaniu badań w szpitalu kierowca trafił do policyjnego aresztu. W jego samochodzie policjanci odnaleźli kilka wypitych puszek po piwie, pustą butelkę po wódce, orzeszki. 
Po wytrzeźwieniu 47-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.
Nie był to jedyny kierowca na „podwójnym gazie”, który wpadł w ręce mundurowych miniony weekend. Wyszkowscy policjanci od piątku zatrzymali  jeszcze 5 nieodpowiedzialnych kierowców, w tym pijanego motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Młynarzy, który z 3 promilami alkoholu i sądowym zakazem kierowania pojazdami ponownie wsiadł za kółko.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  Natomiast, niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl