Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Marsz oburzenia

(Zam: 25.10.2020 r., godz. 22.23)

„Wolność kobiet”, „To jest wojna”, „Macie krew na rękach” - między innymi te hasła skandowali uczestnicy manifestacji, która odbyła się w niedzielę 25 października na ulicach Wyszkowa.

Co najmniej kilkaset osób zebrało się o godz. 20.00 na placu Miejskim. Za pośrednictwem mediów społecznościowych skrzyknęli się, aby dać wyraz swojemu oburzeniu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego dopuszczalności przerywania ciąży. W centrum miasta zgromadziła się przede wszystkim młodzież, która trzymając transparenty i krzycząc hasła przeszła pod wyszkowską siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, a także kościoły. Krzyczeli „Je…ć PiS”, „Jesteśmy za wyborem”, „Wolność kobiet”. Oficjalnie nie było to zgromadzenie (bo te są zakazane), ale spacer chodnikami i ulicami miasta. Jednocześnie organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych zachęcali uczestników do zachowania zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią (dystans, zasłanianie nosa i ust).
Przed siedzibą PiS manifestujący przy ul. 3 Maja zapalili znicze. Idąc zablokowali też niektóre ulice m.in. Kościuszki. Pod kościołem parafii św. Wojciecha usłyszeli głośne modlitwy dobiegające z głośnika. Obrońców wyroku trybunału po drodze spotkali jednak niewielu w porównaniu do liczebności manifestacji.
J.P.


Komentarze

Tłum ma wiele głów lecz nie ma rozumu.
Dodane przez antyPiS, w dniu 25.10.2020 r., godz. 23.31
Za komuny marsze ją popierające były znacznie liczniejsze, a dzieci w łonie matki można było zabijać bezkarnie. Widocznie komuś się marzy powrót do tego co było, chyba po to żeby znowu za jakiś czas obalać komunę.
Dodane przez stefek, w dniu 26.10.2020 r., godz. 07.25
Brawo Wyszków!
Dodane przez Ania, w dniu 26.10.2020 r., godz. 09.15
Protestujące niech podziękują swoim matkom, że ich nie wyskrobały, mimo iż urodziły się z brakiem mózgu.
Dodane przez Ania, w dniu 26.10.2020 r., godz. 09.19
Po tak masowych zgromadzeniach Covid-19 będzie wszechobecny. Ile z tych osób zachoruje, ile zarazi swoich bliskich, którzy być może umrą. Mózgu trzeba używać jeśli się go posiada.
Ciekawe skąd wzięły się autokary
Dodane przez To przecież głównie przyjezdni, w dniu 26.10.2020 r., godz. 09.32
Czytałem już gdzieś, że było to spontaniczne wydarzenie zorganizowane przez wyszkowską młodzież. Ciekawe skąd wzięły się te dwa autokary ludzi, których jakoś nie widać na zdjęciach, albo te samochody głównie na Warszawskich numerach przed placem Miejskim?? Czy to nie Ci sami obrońcy macic, którzy wcześniej szli za swoim intelektualnym GURU Tanajno, w strajku "przedsiębiorców" a potem skandowali przeciwko piątce dla zwierząt??
żeeenujący ...
Dodane przez Ten Artykuł ..., w dniu 26.10.2020 r., godz. 09.37
Autor tego tekstu pisze: (...) "Obrońców wyroku trybunału po drodze spotkali jednak niewielu w porównaniu do liczebności manifestacji." Żenujące porównanie. Czy tu chodziło o to, żeby się mierzyć na ilość ???
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 09.38
brawo dziewczyny w Wyszkowie, dobrze bybyło też zmobilizować facetów, bo ciąża raczej skutkiem niepokalanego poczęcia nie jest... gdzie ci mężczyźnie? gdzie te chłopy - niech pisi zobaczą, że jest to problem rodziny, tak podobno bardzo "szanowanej i uważanej" przez tę formację rządową - jak bardzo u pisich rodzina jest "na swoim" niech każdy wie, że zdolna i "pracowita" córeczka Dudostwa zamieszkała z rodzicami w Pałacu Prezydenckim, tym samym o lokum, wikt i opierunek nie musi się martwić ta cudna panienka, kształcona za granicą, bo utrzymujemy pierwszą rodzinę, całą , my podatnicy
Satysfakcja kameleonów
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 10.14
Tak właściwie to przeciwko komu te marsze ? Marsze na poziomie dawnej palikociarni, z atakiem i agresją na kościoły i Kościół. To domaganie się aborcji to typowy brak miłości i zaufania między partnerami. Ona jedynaczka, jeżdżąca mercedesem czy audi, kupionym przez rodziców, zarabia na siebie i robi karierę, on rozpieszczony jedynak, przez rodziców, babcie, dziadków, oczko w głowie. Jak problem z niepełnosprawnym dzieckiem to teraz ten miłujący partner, trzymający za rączkę na marszu znajdzie inną partnerkę. Czy to strach przed samotnością? Chcieliście liberalnego społeczeństwo to macie konsekwencje, wieloletni związek partnerski zamiast małżeństwa, kariera zawodowa zamiast dziecko przed 30-tką i bez powikłań. Jedynaki najwyżej dwójka dzieci, żeby nie stracić komfortu życia. A w stosunku do niepełnosprawnych, którzy zadobyli niepełnosprawność za życia to co proponujecie ? Obowiązkowa eutanazja? Ogarnijcie się. Teraz trendy jest żona, mąż, z rodziny wielodzietnej, gdzie jest więcej miłości i ewentualnie jak pójdzie nie tak to ktoś z rodziny pomoże. Co do PiS to nie ma co liczyć na mnie rozpoczął wiele wojen na raz, z rolnikami, z UE, z feministkami itd a w czasie pandemii sobie bardzo nie radzi. Takie persony jak Gowin, Sasin, Gliński czy Kaczyński niewiele dobrego robią w rządzie a sam Morawiecki, dał się zaskoczyć pandemii i kryzysom i nie daje rady. Nie da sie państwem ręcznie sterować, jak się ma słabe kadry. Najgorsze, że nie ma go już kto zastąpić. Opozycja nadal dno, mają łatwość zyskiwać poparcie antyPiSem, ale zniszczyliby Polskę całkowicie ( Polskość to nienormalność). Brr jaki chaos a te manifestacje tylko zwiększą pandemię. W Wyszkowie już jest ciężko ale nie ma co liczyć na przełom.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 10.17
A gdzie PIS?
Dodane przez Razem ale osobno., w dniu 26.10.2020 r., godz. 10.22
Rodziny to się ustawami i manifestacjami nie uratuje, jak zamiast miłości hula wiatr liberalizmu. Bez dzieci, namiętności, seksu i odpowiedzialności za rodzinę daleko nie zajedziecie. Te wasze marsze to krzyk samotności, którą wybraliście.
brawo
Dodane przez John, w dniu 26.10.2020 r., godz. 10.30
BArdzo się ciesze ze młodzież zatrybiła wreszcie że stary mały człowieczek z sierścią kota prowadzi to państwo równią pochyłą w dyktature pozbawiając nas wszystkich jakichkolwiek możliwości decydowania o sobie.szkoda tylko ze jak lape kładli na TK to młodzieży było to obojętne.szkoda ze stajemy nie państwem wyznaniowym.ale Irlandia tez byla.gdybym teraz był w ich wieku przestałbym uczęszczać na religie, do kościoła - odciąć czarnych od tacy.Brawo młodzi - nie dajcie się - inaczej to Wy będziecie rodzić a "państwo" już pokazali gdzie ma niepełnosprawnych przez 40 dni w sejmie zamykając im WC
PISoff
Dodane przez Alex, w dniu 26.10.2020 r., godz. 10.38
Pisiory też się budzą z idyllicznego snu?
Nie wierzę
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 11.03
Nie wierze ze aż tylu debili idzie w marszu za śmiercią. Nowoczesność ma wiele twarzy również twarz debila.
do Stysfakcja kameleonów
Dodane przez PYTANIE, w dniu 26.10.2020 r., godz. 11.09
a ty ile masz dzieci,że tak się mądrzysz. Troska o potomstwo nie ogranicza się tylko do czynności prokreacyjnych i do tego aby go bezmyślnie narobić ale również żeby mu odpowiedni byt zapewnić. Co widzisz złego w świadomym odpowiedzialnym rodzicielstwie,według ciebie ludzie powinni rozmnażać się jak króliki i na mannę z nieba czekać.A z ta miłością w rodzinach wielodzietnych też różnie bywa,bo tylko patrzą jakby tu najszybciej swoje pociechy z domu wypchnąć i to najlepiej do jedynaków co im rodzice stworzyli jakieś warunki do życia
Marsz marsz marsz
Dodane przez Neo, w dniu 26.10.2020 r., godz. 11.10
Dla mnie wyrocznią w tej sprawie są słowa ojca dwójki dzieci z ciężka niepełnosprawnością " rodzice nie powinni chować swoich dzieci, ale ja modlę się o to żebym to ja mógł je pochować, bo wtedy odejdą wiedząc że były kochane do końca. Jeżeli ja odejdę pierwszy czekają je lata samotnego cierpienia i śmierci w samotności nie kochane przez nikogo" Poziom hipokryzji i populizmu sięga obecnie zenitu. Jak to ujmuje poseł Kowalski z PiS " państwo będzie pomagać rodzicom takich dzieci" szkoda tylko że nie powiedział jak. Podejście rządu i posłów do sejmowych protestów rodzin dźwigających krzyż miepełnosprawnosci ich dzieci uwłacza nie tylko tym rodzinom. To uwłacza całemu narodowi. Poziom ucywilizowania naszego państwa jest równy poziomowi z jakim państwo wychodzi na przeciw i wspiera takie rodziny. Chcą decydować o problemach natury eugenicznej ale nie brać za to odpowiedzialności. Sumienie to jedyny sędzia w tej sprawie. Życzę wytrwałości i siły rodzinom w których są osoby samym osobom z niepełnosprawnością.
Satysfakcja kameleonów
Dodane przez DO, w dniu 26.10.2020 r., godz. 11.21
boli cię,że kobiety zarabiają i robią karierę. Już niejedna zaufała swojemu partnerowi i została bez niczego z gromadą dzieci, bez prawa do emerytury jak ja zostawił dla innej d...py. Niech pracują ,robią kariery,zarabiają na wypadek gdyby szanowny małżonek przestał mieć ochotę to robić.Strzeżonego Pan Bóg strzeże
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 12.09
społeczeństwo może zrozumie dlaczego trzeba bronić niezawisłości i praworządności - pisie bezprawie dotyka już coraz więcej dziedzin życia i każdego - to jest walka o wolność a wróg jest jeden
Dodane przez Dobre, w dniu 26.10.2020 r., godz. 12.12
... Jeden młody diabeł zapytał starego - Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział - Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody - Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary - Nie, bali się choroby! Na to młody - czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla ratunku ? Stary odpowiedział - ależ nie,... zachorowali, umarli, a ratunek był. Młody diabeł zdziwiony odpowiedział - to w takim razie nie rozumiem??? Stary odpowiedział - Wiesz oni wierzyli, że jedyną rzeczą, którą muszą zatrzymać każdym kosztem przy sobie jest ich życie. Przestali się przytulać, witać ze sobą. Oddalili się od siebie. Zrezygnowali ze wszystkich kontaktów społecznych i z wszystkiego co było ludzkie! Później skończyły im się pieniądze, stracili pracę, ale to był ich wybór, bo bali się o swoje życie, dlatego zrezygnowali z pracy nie mając nawet chleba. Wierzyli ślepo we wszystko, to co słyszeli i czytali w gazetach. Zrezygnowali z wolności, nie wychodzili z własnych domów dosłownie nigdzie. Przestali odwiedzać rodzinę i przyjaciół. Świat zamienił się w taki obóz koncentracyjny bez przymuszania ich do niewoli. Zaakceptowali wszystko!!! Tylko dlatego, by przeżyć chociaż jeszcze jeden mizerny dzień.... I tak żyjąc, umierali każdego dnia!!! I właśnie w taki oto sposób było mi bardzo łatwo zabrać ich mizerne dusze do piekła ..... C.S. Lewis - "Listy starego diabła do młodego '' książka z 1941
PiS w Wyszkowie to Czajkowska i Sobczak
Dodane przez Kamil, w dniu 26.10.2020 r., godz. 12.31
Ta jesień i pewnie cała zima będzie stała pod znakiem totalnej konfrontacji władzy z każdą grupą społeczną, od lewa do prawa. Co dzień to nowe „troskliwe” obwieszczenie premiera o kolejnych nakazach, zakazach, kuksańcach i groźbach. Na noże z rolnikami, kobietami, narodowcami, antycovidowcami, górnikami i kim tam jeszcze… Czy rząd Morawieckiego jest w stanie wytrzymać 5 minut w spokoju i nie rzucać się do bitki z narodem?
stosunek PiS do dorosłych osób niepełnosprawnych
Dodane przez Lenia, w dniu 26.10.2020 r., godz. 12.51
Przypomnijcie sobie jak traktowano dorosłych niepełnosprawnych i ich rodziców w czasie pamiętnego protestu w sejmie. Jak PiS ich potraktował Nawet toalety zamakietować, by ich wykurzyć. Nic dziwnego, że ludzie wyciągają wnioski. Obecnie PiS obiecuje, ale to zagranie na chwilę. Wszystko wróci do poprzednich kolein a rodzice dzieci niesamodzielnych nadal będą przerażeni i opuszczeni. To jest samotność!
Dodane przez anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 13.09
ola posuwasz się do bełkotu, wasi Zoll czy Rzepliński z TK wydali podobne wyroki w sprawie aborcji czy klauzuli sumienia. To nie o aborcję przecież chodzi, tylko, że w waszym liberalnym świecie czas szybko biegnie i inna jest młodsza i atrakcyjniejsza a ty przechodzisz w samotność jak Kaczyński ( jak odda władze innej osobie to "pies z kulawą noga do niego zaglądnie" ). Wystrzegaj się swoich pochlebców. Tak na koniec czy twoi wyszkowscy zwolennicy aborcji mają dyspensę na DDM w okresie protestów ?
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 13.39
Jako osoba konserwatywna kompletnie nie rozumiem posunięcia rządu. Mieliśmy kompromis aborcyjny, który od lat był do zaakceptowania przez większość nurtów politycznych w Polsce. Oczywiscie z wyjątkiem skrajnych chcących aborcji na życzenie, po skrajnych pro-life. Ale w tym układzie każdy mógł wybrać zgodnie z jego włąsnym sumieniem. W całej tej sytuacji zabrakło tłumaczenia, dlaczego aborcja jest zła, Zabrakło równoważonej dyskusji ekspertów, etyków, autorytetów medycznych, świadectw matek i ojców przechodzących przez piekło aborcji jak i tych, którzy na aborcję eugeniczną się nie zdecydowali. A teraz mamy w Polsce awanturę o ograniczenia COVID, której zresztą nawet zwolennicy rządu nie rozumieją, ze skumulowaną awanturą o aborcję, w ktrórej totalna opozycja zwietrzyła krew i nadzieję na totalniackie działania w destabilizacji i tak już napiętej sytuacji w Polsce. I wygląda na to, że naruszona równowaga w sprawie aborcji, przy kolejnych wyborach zostanie zamieniona na aborcję na życzenie. Śledzę scenę polityczną od lat i niestety zawsze problem aborcji pojawiał się, jak trzeba było przykryć inne posunięcia, albo nie było pomysłu na rozwiązywanie spraw bieżących. Tak czy inaczej absolutnie nie popieram działań rządu w tej sprawie, a i w innych też coraz mniej mi się zaczyna on podobać….
Lać wypierda
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.10.2020 r., godz. 14.41
i tylko patrzeć czy równo puchnie.
Dodane przez Ja, w dniu 26.10.2020 r., godz. 14.53
Uważam, że dobrze, że młodzi ludzie zajmują jakieś stanowisko. Tylko niech uważają, bo nie wiem czy to nie jest jakaś gra rządu. Tak zachowywali się komuniści jak chcieli załatwić jakąś sprawę. Wtedy nasyłali jedną grupę ludzi na drugą. Rok 1956 - żydzi, 1968 - studenci. Uważajcie na siebie. Sprawa jest ważna ale Wy jesteście ważniejsi.
Dodane przez putin, w dniu 26.10.2020 r., godz. 17.24
PIS....TO JEDYNA POLSKA PARTIA.....................
Dodane przez Nikolas, w dniu 26.10.2020 r., godz. 17.27
Post osoby konserwatysty moim zdaniem zasługuje na pozytywną refleksje. Pozdrawiam
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 17.51
PiS nie chroni kościołów, on wydał im wojnę.
70 mln w błoto, ilu matkom brakuje na operacje dzieci?
Dodane przez Dr Sławomir Mentzen:, w dniu 26.10.2020 r., godz. 18.00
Jacek Sasin otrzymał nagrodę Polski Kompas 2020 za sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji. Odważnie, bez żadnych kompromisów, bez chwili zawahania, bez podstawy prawnej wydał 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły. W oficjalnej relacji z uroczystości napisano, że nagroda dla wicepremiera Sasina dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem. W kolejnych edycjach tej finansowanej przez spółki Skarbu Państwa imprezy spodziewam się nagród dla twórców polskiego samochodu elektrycznego i budowniczych polskiej elektrowni jądrowej. Nie należy też zapomnieć o autorach sukcesu ORP Ślązak i elektrowni w Ostrołęce. Specjalna nagroda w ramach patriotyzmu gospodarczego zostanie przyznana autorom kolejnych lockdownów, opodatkowania CIT spółek komandytowych i zaorania polskiego rolnictwa. Gratuluję laureatowi i trzymam kciuki za niestrudzonych twórców polskiej wersji państwa dobrobytu.
Celem zniesienia penalizacji aborcji było...
Dodane przez Monter, w dniu 26.10.2020 r., godz. 18.37
9 marca 1943 roku Hitler wprowadził na terenie okupowanej Polski nieograniczoną aborcję. W tym samym czasie na terenie Niemiec aborcja była zakazana i karana śmiercią. Celem zniesienia penalizacji aborcji było wyniszczenie "rasy Słowian".
MARSZ
Dodane przez WYSZKOWIANIN, w dniu 26.10.2020 r., godz. 20.13
BRAWO MŁODZI DUMNY JESTEM Z WASZEJ POSTAWY TAK TRZYMAĆ ,PAMIĘTAJCIE O PIS PRZY WYBORACH,NAJWYŻSZY CZAS POGONIĆ TĄ OBŁUGNĄ CHOŁOTĘ,NIE BĘDZIE WAM PLUŁW TWARZ PISOWIEC LUB DOBRODZIEJ,
Dodane przez js, w dniu 26.10.2020 r., godz. 21.23
Szkoda, że nie mogłem brać udziału w marszu... Oczywiście, że wiadomo przeciwko komu są marsze, więc bez ściemy i bez wasi-nasi! Nie damy się cofnąć do średniowiecza!
Nareszcie aktywni
Dodane przez Obs, w dniu 26.10.2020 r., godz. 21.52
Cieszę się i gratuluję naszej młodzieży. To o ich przyszłość chodzi, dlatego mam nadzieję, że ich protest przyniesie pozytywne efekty w przyszłości. PiS przekroczył granice lekcewazenia innych. Też mam dosyć /chociaż jestem 60 z plusem/wyzywania od drugiego sortu, chamskiej hołoty itp. Dzisiaj wolę być drugim sortem niż mieć coś wspólnego z zapleśniałymi inteligentami z Żoliborza i torzyskimi wynalazkami.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 21.55
To wszystko chyba znaczy,że COVID nie jest w Polsce największym szkodnikiem choć w całej Europie i Świecie to on jest największy. Dla czego Wyszków i powiat tak głosował? Jest mało prominentów przy korycie, żywionych za nasze pieniądze i karmionych naszą krwią. Niech nam wytłumaczą Pani z Panem.
Dodane przez Romek, w dniu 26.10.2020 r., godz. 22.03
To bardzo smutne, że młodzi ludzie dają się wciągnąć w taką awanturę. Tak się zaczyna, jak w Wyszkowie. Pozornie niewinnie, choć bluzgi takie same jak w Warszawie, czy Katowicach. A potem rzucanie butelkami i niszczenie wszystkiego, co stoi na drodze, nienawiść do kościoła i tradycji. I podobnie jak podczas ostatnich zajść w USA pojawiają się dziwne typki, anarchiści i Antifa. Ci są zawsze, jak gdzieś jest zadyma.
Dodane przez Romek, w dniu 26.10.2020 r., godz. 22.37
Ania ma rację, w Hiszpanii feministki musiały zorganizować manifę na 8 marca. To było jedną z przyczyn nasilenia epidemii w tym kraju. Niestety tak samo będzie pewnie i u nas. Z niczym się nie liczą. Jeszcze będą się cieszyć, że większa zadyma. Trudno sobie wyobrazić większą głupotę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.10.2020 r., godz. 22.49
Nie wolno czekać do następnych wyborów. Tą władzę trzeba zmieść dziś. Albo teraz albo nigdy.
brawo
Dodane przez wyszkowiak 1968-1980, w dniu 26.10.2020 r., godz. 22.58
tat trzymac
Marsz marsz Dąbrowski
Dodane przez Anonim, w dniu 26.10.2020 r., godz. 23.05
Szef Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku Roland Hau zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zapytał gdańszczan, czy nadal chcą "zwierzchności Warszawy" nad ich miastem. W odpowiedzi poseł PiS Kacper Płażyński powiadomił służby. Domaga się też reakcji prezydent Gdańska i ambasady Niemiec. Prawico do walki.
Dodane przez anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 00.07
Nie interesuje mnie temat aborcji i nie dam się wkręcić w temat. Jednak atak na kościoły jest haniebny. Słyszałem te rynsztokowe jeb..ć, wypie...lać czy inne bardzo kształcące w wykonaniu wyszkowian czy innych światłych, liberalnych, z pod znaku palikociarni i feministek idei i jest mi najwyraźniej przykro z poziomu elyt inteligenckich w Polsce. Zdziczenie totalne.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 07.59
PIS rekami Przyłębskiej poszerza listę ofiar wirusa. Moja sąsiadka na nich glosowała.
Dodane przez anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 09.30
Brawo dla Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, ONR, szefa Marszu Niepodległości Bąkiewicza, że bronią kościoły przed dziczą bolszewicką kierowaną przez lewaczkę Lampart i jej podobne. Bez ataku na Kościół i PiS te marsze nie miałby żadnej amunicji. Dlaczego Policja nie ochrania kościołów ? Szacun dla Bąkiewicza i jego ludzi, że mimo ataku na nich kamieniami i agresją lobby aborcyjnego wywiązali się z swojej roli. Może odkryja swoje buźki, wyszkowianki i wyszkowianie, którzy dażą do ataku na kościół, podbużani przez wyszkowskich lewaków.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 10.18
O co ma pytać Niemiec jak Polska w rozkładzie. Nie zapominajmy kto do tego rozkładu doprowadził, kto skłócił ludzi. Czynie macie już tego dość. Dalsze utrzymywanie tego szczucia grozi wojną domową.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 10.28
Adam Mróz popiera tę dziecinadę, może razem z gimbazą pójdzie lewak podpalać kościoły? Wstytd. Jako człowiek zaufania publicznego nie jedno ma za uszami.
tymczasem w Sejmie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.10.2020 r., godz. 11.35
Terlecki wyklucza z obrad posłankę Izabelę Jarugę-Nowacką. Zginęła 10 kwietnia 2010. To jest niebywałe!
marsz nie ostatni
Dodane przez Polin, w dniu 27.10.2020 r., godz. 11.36
Dziw jak ten protest spowodował uaktywnienie się prawicowych głąbów wszelkiej maści na tym forum. Jest coś odrażającego w tym bełkocie zamieszczanym przez was w formie komentarzy. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego te kobiety wyszły zaprotestować? Chcą zabijać dzieci? Tyle dotychczas zrozumieliście? Czy tyle zrozumieliście po przeczytaniu paska w Kurwizji?
Dodane przez Anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 13.12
Dziecinada, której się uważnie przyjrzymy. Klatka po klatce, zdjęcie po zdjęciu.
Dodane przez prawy, w dniu 27.10.2020 r., godz. 13.34
Czy młodzież wszechpolska, ruch narodowy, klub Gazety Polskiej i kibole Bugu Wyszków w Wyszkowie obronią wyszkowskie kościoły przed dziczą lewacką, która ma zamiar maszerować w środę o 19.00 ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.10.2020 r., godz. 14.44
Faszystowska hydra podnosi łeb. Bąkiewicz, pierwszy bandyta III RP, powołuje straż narodową, bojówkę oenerowskich durniów i bandziorów, wyżywających się na słabszych i bezbronnych kobietach. Pomijam legalność takiej bandyckiej szajki, bo pisiory idą ręka w rękę z takimi przestępcami (jak to w światku przestępczym - swój swojego popiera). Nawet pislicja nie broniła kobiet zrzucanych ze schodów tzw. "kościoła", czyli poparła bandytów, stając się tym samym ich wspólnikami. Czy będziemy bezczynnie przyglądać się powstawaniu wspieranych przez władzę, kościół i pislicję faszystowskich band?
na poważnie
Dodane przez laki, w dniu 27.10.2020 r., godz. 15.01
do wszystkich protestujących i ich agitatorów. Mam pytanie czy o słuszności waszych żądań wie COVID-19. Jeżeli tak to proszę sobie spacerować do woli, na zdrowie wam to pójdzie, jeżeli nie to siedzieć w domach na dupie. Ostatniej doby zmarło 3 osoby w naszym powiecie i coraz więcej zachorowań. Tyle w temacie.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.05
Nigdy nie wejdę na mszę do kościoła, w którym proboszcz zgodziłby się na taką "obstawę" z bandytów ONR, Młodzieży Wszechpolskiej czy innej swołoczy.
Eychler
Dodane przez Martez, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.17
A matka mogła dokonać aborcji wtedy byś miał spokój. A tak to z nienawiści zwariowałeś. Dla ciebie to kazdy kto z prawicy jest faszysta. Matka Żeby wiedziała ....ach współczuje ci choroby. Jutro może się spotkamy.
Dodane przez Karol, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.25
Dziewczęta tak ochoczo wykrzykujące hasła przeciwko wierze, kościołowi i wszystkim zasadom, obyście, nie życzę wam tego, nie klęczały ze łzami w oczach przed ołtarzem błagając go o dar życia.
Zapraszam na inną drogę :)
Dodane przez Krzysztof, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.27
Jestem przekonany że większość z protestujących ma dobre intencje. Człowiek nie pójdzie z własnej woli za czymś co uznaje za zło. Pójdzie tylko wtedy jeżeli uważa to za dobro. I prawdziwe zło o tym dobrze wie. Dobrze się kamufluje ale „poznacie ich po ich owocach” (Mt.7.15-20). Część z protestujących uważa, że aborcja to nie zabójstwo. A co to jest gdy mechanicznie czy farmakologicznie uśmierca się kogoś komu bije serce, kto ma ręce i nogi, kto jest odżywiany przez matkę. Część z protestujących używa w rozmowie argumentu, że zdrowie i życie matki jest ważniejsze niż dziecka. OK. Nikt tego nie kwestionuje. Nie tego dotyczył wyrok Trybunału. Dalej można dokonać zabicia dziecka jeżeli życie matki jest zagrożone i nikt tego nie chce zmienić – nawet Kościół – bo każde życie jest równe. Wyrok Trybunału potwierdził natomiast, że ustawa pozwalająca na zabijanie w łonach matek dzieci które są podejrzewane o choroby jest dyskryminacją tych dzieci – czyli że taka ustawa jest niezgodna z konstytucją. To też nie prawda, że większość dzieci które są zabijane na podstawie wspomnianej Ustawy to przypadki tak ciężkich chorób że urodzą się jak to niektórzy mówią „potworki”. Jest wręcz odwrotnie. Zdecydowana większość przypadków to przypadki w których dzieci podejrzewa się (tak – podejrzewa się) o zespół Downa lub zespół Turnera. Robi się więc jakiś test z którego wynika, że jest duże prawdopodobieństwo zespołu Dawna lub Turnera – ale pewności nie ma. Powszechnie znane są przypadki kiedy lekarze mówili nie tylko że jest duże prawdopodobieństwo ale że „tak będzie”, pomimo to Matka decydowała się urodzić z miłości swoje dziecko – po czym okazywał się, że dziecko jest całkiem zdrowe. Proszę poczytać tygodniki katolickie – np. Gość niedzielny – wywiady i świadectwa konkretnych osób. Oczywiście nikt nie „zniża” się do badania zabitych dzieci. Są one na ogół „w częściach” więc potwierdzenie czy miało prognozowaną chorobę czy też może mogłoby ją w przyszłości mieć – jest przynajmniej trudne a na pewno ryzykowne i niepraktykowane. Moim zdaniem prawda jest taka – ludzie boją się problemów. Boją się bólu, cierpienia, trudności, wstydu, itd. Cenią natomiast wygodę i pseudokomfort tu i teraz. Dlatego nie mając prawdziwej Wiary w Boga wolą oszukiwać siebie że chcą dobra kobiet, że to nie dziecko które się zabija, że to nie zabójstwo. Ale to wszystko to kłamstwa. Prawda jest inna. Prawdą jest – że jest prawdziwy, jedyny Bóg, wszechmogący, święty i nieskończony, Bóg doskonały pod każdym względem, Bóg który jest Miłością Prawdziwą. Że ten Bóg stworzył cały wszechświat dla nas a nas stworzył z Miłości i nas kocha jak nikt inny na świecie nie jest wstanie nas pokochać. Że chce dla nas największego dobra – tzn. szczęścia wiecznego, prawdziwego – które może zapewnić nam tylko On jako nasz Stwórca który zna nas najlepiej, dał nam wolną wolę której zrozumienie jest myślę kluczem do zrozumienia całej sytuacji w której jesteśmy, szanuje tę wolną wolę i dlatego nie narzuca się nam poprzez bezpośrednie poznanie, objawienia, głosy z nieba itd.. Natomiast patrząc na otaczający nas świat każdy może dojść do poznania że Bóg i to taki Bóg JEST. Otwierając się na poznanie – może dojść do poznania Go lepiej i może zyskać Wiarę - że Bóg który nas kocha jeżeli dopuścił do nas zdarzenie które wydaje nam się nieszczęściem – to na 100% znaczy, że: po pierwsze – jest to dla naszego szczęścia wiecznego potrzebne, po drugie – nie będzie to dla nas zbyt duży ciężar którego nie będziemy w stanie znieść. Otwórzmy się na Boga a znajdziemy prawdziwe szczęście. Bo jeżeli wiemy, że droga prowadzi do szczęścia, to nawet jeżeli jest trudna i wymagająca – idziemy nią radośni i szczęśliwi. Zapraszam.
Dodane przez Ola, w dniu 27.10.2020 r., godz. 17.27
Rekordy zakażeń. Za tydzień, dwa to będą rekordy. Głupota ludzka nie zna granic. A ktoś zaciera rączki. Kto w Wyszkowie tak popiera te protesty? Kto je organizuje? A ciemne dziewuchy niech się skrzykują i maszerują do woli. Ha ha...
Głucho wszędzie, ciemno wszędzie...
Dodane przez Viki, w dniu 27.10.2020 r., godz. 18.22
Brońta się ludzie, brońta. Kto to słyszał, kto to widział, żeby tak mieć swoje zdanie, posługiwać się rozumem. Zgroza. Siedźta w domach, bo zaraza wszędzie, tylko w niedziele o mszy pamiętać trzeba parafianie. I można by na tym przejść do porządku dziennego, bo przecież zejdzie się jeszcze trochę czasu, aż zrozumieją, że rzecz idzie o wolność, wolność świadomego wyboru. Ale to jeszcze nieprędko...
Dodane przez Romek, w dniu 27.10.2020 r., godz. 18.36
Ciekawy głos, Krzysztofie. Z pewnością wielu uczestników tego marszu było jedynie dla towarzystwa, czy z ciekawości. A nawet i ci najbardziej agresywni i wulgarni mają szansę się zmienić. Przecież św. Paweł był mordercą pierwszych chrześcijan, a został apostołem, czyli przeszedł nieprawdopodobną metamorfozę. Każdy ma taką możliwość. Osobiście życzę tym młodym ludziom, żeby nie dali sobą sterować i otrząsnęli się z amoku nienawiści, czy też wrogości do naszego kościoła i naszej wiary.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.10.2020 r., godz. 18.39
Głupota ludzka nie zna granic, zgoda, zwłaszcza głupota i przebiegłość dziś rządzących Polską. Liczyli na to, że uda im się przepchnąć te bandyckie zakazy właśnie teraz bo ludzie nie będą się bronić, nie wyjdą na ulice. A tu masz, wyszli. I na dodatek teraz będzie jak z tą sprężyną dociskaną stopniowo do samego końca, im mocniej dociśnięta tym mocniej odbije. Praw fizyki nie zmienisz, nie bądź pan głąb (ostatnie słowo podkreślić sobie wężykiem). I teraz nie chodzi już o tylko przywrócenie zerwanego kompromisu aborcyjnego, ale o uzyskanie pełnych praw w tym względzie czyli aborcja na żądanie. Opinia pani Przyłębskiej nie znaczy więcej niż sama pani Przyłębska. To po pierwsze. Po drugie wyprowadzenie religii (każdej) ze szkół panstwowych. Po trzecie Dymisja rządu i rozpisanie wolnych wyborów. Czwarte - wypowiedzenie tak zwanego Konkordatu i wprowadzenie równych praw dla wszelkich stowarzyszeń typu kościoły itp, na równi z innymi. Piąte opodatkowanie księży jak każdego obywatela. Szóste - rozliczenie ich złodziejstwa i przestępczości. Jak się wam podoba? Mnie bardzo.
Dodane przez Ja, w dniu 27.10.2020 r., godz. 19.51
Dlaczego w innych państwach europejskich aborcja jest dozwolona a tylko w Polsce nie? Czy w innych państwach gdzie aborcja jest dozwolona mieszkają jacyś mordercy, a tylko Polacy są tacy porządni? Tylko pytam, dlaczego Polki mają rodzić potworki i kawałki mięsa bo politycy uważają to za życie? Aborcja była, jest i będzie i trzeba ją ucywilizować w Polsce tak jak w innych krajach a nie zmuszać ludzi do heroizmu. Tak mi się wydaje.
Dodane przez Romek, w dniu 27.10.2020 r., godz. 20.41
Pierwszym państwem, które wprowadziło aborcję w świecie był Związek Radziecki. Rzeczywiście świetny wzór do naśladowania.
Dodane przez Josek, w dniu 27.10.2020 r., godz. 21.03
To Echlej jest też feministką ???
Dodane przez Marek, w dniu 27.10.2020 r., godz. 22.12
Bardzo dziękuję p. Krzysztofowi i p. Pawłowi za komentarze. Warto, żeby protestujący mieli szansę zapoznać się z podobnymi opiniami. Przykazanie miłości bliźniego to wielkie wyzwanie, ale przede wszystkim obowiązek każdego chrześcijanina. Nie jest o to łatwo, gdy z drugiej strony słyszymy głównie wulgaryzmy, ale mimo to musimy z miłością spojrzeć na tych zagubionych ludzi.
Dodane przez Tomasz, w dniu 27.10.2020 r., godz. 22.48
Pytanie do zwolenników opinii trybunału mgr Przyłębskiej. Jest obecnie przepis o możliwości dokonania aborcji w przypadku czynu zabronionego. Z takich ciąż mogą się rodzić w pełni zdrowe dzieci. Dlaczego PIS i mgr Przyłębska nie kwestionuje tego przepisu? Jakie Kościół ma do tego podejście? Czy takie dzieci nie są człowiekiem w ich rozumieniu i nie należy się im życie? Następny krok?
Wódz przemówił, historia koło zatoczyła
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.10.2020 r., godz. 23.11
Usiadł za stolcem (tylko mu łeb wystawał) i przemówił. Brońta kościołów (tak jakby ktoś chciał te jego kościoły atakować). Będzie jutro teleranek?
Dodane przez Anonim, w dniu 28.10.2020 r., godz. 07.29
TK wydał wyrok w sprawie eugeniki i uszkodzenia płotu, że nie może być powodem do aborcji. Wyrok ten jednak nie wchodzi automatycznie do przepisów prawa tylko posłowie i senatorowie powinni znowelizować ustawy pod tym względem ale czy na pewno to nastąpi, widząc zachowanie części posłów PiS, którzy sa przeciwko heroizmowi kobiet, wątpię. Wiele jest wyroków UE czy TK nie zrealizowanych To jest podgrzewanie sytuacji przez obie strony, w okresie pandemii, gdy może być zgromadzenie do 5 osób a wychodzą i zarażają tłumy. Boże Narodzenie i Sylwester mamy z głowy, można tylko prosić policję, żeby mandatami obdarowywali tych co nie zachowują dystansu i nie maja maseczek.
Ile można zarobić za jeden wystep?????
Dodane przez Ola, w dniu 28.10.2020 r., godz. 08.12
Szanowni organizatorzy wyszkowskiego strajku "spaceru" mam pytanie. Skąd zwozicie tych "spacerujących". Ilie oni dostają za jeden występ??? Autokary z obcą rejestracją o czymś świadczą. Coraz częściej mówi się, że uczestniczą w tym nasi "przyjaciele" z za zachodnie granicy. Pani redaktor może pani odpowie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 28.10.2020 r., godz. 09.39
vicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo w państwie, zawezwał bojówki narodowców do obrony kościołów, po tym jak pojawiły się oddolnie jakieś brygady narodowe, straż kościelna(?), uzurpujące sobie władzę w kościele i przed kościołem, nie mając do tego żadnego prawa - jakim prawem? - prawem tchórzostwa prezesa i strachu przed kobietami
Dodane przez Igor, w dniu 28.10.2020 r., godz. 10.30
Kibice się zorganizowali. Będzie wpierdziel. Tusk ich pałował i wsadzał po więzieniach, dlatego dziś Kibice to wielcy Patrioci stojący murem za Polską. Czołem panowie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl