Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Szpital z oddziałem covidowym?

(Zam: 23.10.2020 r., godz. 16.31)

Wyszkowski szpital spodziewa się decyzji wojewody w sprawie przekształcenia jego obszaru do celów leczenia osób chorych na COVID-19. Okoliczne szpitale powiatowe już taką decyzję otrzymały.

- Niewykluczone, że będzie na nas nałożony obowiązek przekształcenia obszaru na terenie szpitala n cele leczenia pacjentów z rozpoznanym COVID-19— wszystkie szpitale powiatowe wokoło otrzymały decyzje wojewody dotyczące organizacji tego typu obszarów - poinformował 23 października podczas sesji Rady Powiatu dyrektor wyszkowskiego szpitala Tomasz Boroński. - My spodziewamy się takiej decyzji niebawem. Na chwilę obecną praktycznie my tych pacjentów i tak leczymy. Na terenie szpitala znajduje się teraz 11 osób z wynikiem dodatnim. U pacjentów przywiezionych do pilnego zabiegu zdarzają się wyniki dodatnie. Z kolei wszystkie okoliczne szpitale z wydzielonymi oddziałami coviowymi są przepełnione - dodał. - Udzielamy świadczeń leczniczych dla ratowania życia i zdrowia pacjentów. Ostatnio niestety jest sporo zgonów, przywożeni są pacjenci z niewydolnością oddechową, przyjeżdżają na ostatnią chwilę.
Dyrektor zaapelował, aby na Szpitalny Oddział Ratunkowy byli kierowani tylko ci pacjenci, którzy wymagają natychmiastowej pomocy związanej z poważnym zagrożeniem zdrowia czy życia.
Na terenie szpitala działa mobilny punkt pobierania wymazów. Od 14 września na mocy decyzji wojewody mazowieckiego placówka wyodrębniła 8 łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z podejrzeniem COVID-19 (na oddziale chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, pediatrycznym, kardiologicznym i SOR). Od maja do 7 października szpital zlecił wykonanie 1 230 testów genetycznych na obecność koronawirusa, z czego 34 osoby miały wynik dodatni.
- W związku z epidemią i jej nawrotem wdrożyliśmy dodatkowe procedury i środki bezpieczeństwa - poinformował Tomasz Boroński.
To przede wszystkim nakaz noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, wdrożenie zasad transportu pacjentów na terenie szpitala, wydzielenie stanowisk izolacji pacjentów podejrzanych o zakażenie, stref dodatkowych izolatek, procedur bezpieczeństwa. Wprowadzono ograniczenie odwiedzin w szpitalu, zakaz przemieszczania personelu pomiędzy oddziałami i pacjentów poza obszar oddziałów. Dokonywana jest dezynfekcja pomieszczeń. Każdy pacjent przyjmowany do szpitala ma wykonywane badania w kierunku COVID-19.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Jola Jolka, w dniu 23.10.2020 r., godz. 23.43
Gdzie się spotykamy jutro w Wyszkowie dziewczyny?Pod starostwie powiatowym czyli lokalnymi pisiorkami? W samo południe?
Trudno uwierzyć... a jednak 1941 rok napisano w pewnej książce tak oto:
Dodane przez dedykowane Oli itp., w dniu 24.10.2020 r., godz. 00.22
... Jeden młody diabeł zapytał starego - Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział - Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody - Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary - Nie, bali się choroby! Na to młody - czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla ratunku ? Stary odpowiedział - ależ nie,... zachorowali, umarli, a ratunek był. Młody diabeł zdziwiony odpowiedział - to w takim razie nie rozumiem??? Stary odpowiedział - Wiesz oni wierzyli, że jedyną rzeczą, którą muszą zatrzymać każdym kosztem przy sobie jest ich życie. Przestali się przytulać, witać ze sobą. Oddalili się od siebie. Zrezygnowali ze wszystkich kontaktów społecznych i z wszystkiego co było ludzkie! Później skończyły im się pieniądze, stracili pracę, ale to był ich wybór, bo bali się o swoje życie, dlatego zrezygnowali z pracy nie mając nawet chleba. Wierzyli ślepo we wszystko, to co słyszeli i czytali w gazetach. Zrezygnowali z wolności, nie wychodzili z własnych domów dosłownie nigdzie. Przestali odwiedzać rodzinę i przyjaciół. Świat zamienił się w taki obóz koncentracyjny bez przymuszania ich do niewoli. Zaakceptowali wszystko!!! Tylko dlatego, by przeżyć chociaż jeszcze jeden mizerny dzień.... I tak żyjąc, umierali każdego dnia!!! I właśnie w taki oto sposób było mi bardzo łatwo zabrać ich mizerne dusze do piekła ..... C.S. Lewis - "Listy starego diabła do młodego '' książka z 1941
Do wpisu z godziny 00:22
Dodane przez Martez, w dniu 24.10.2020 r., godz. 09.25
To smutne ale prawdziwe. Ola itp osobniki są tak nowocześni że im nawet diabeł nie straszny. Boja się tylko wyborczej i TVN. Czytają i oglądają z otwartymi gębami i boja się aby czasami im do głowy nie przyszło że ich idole mogą gadać głupoty. Wierzą w jednego boga w lewicowy nowoczesny przekaz podprogowy. To właśnie dla nich są reklamy w telewizji aby lepiej zrozumieć świat. Pokolenie KONSUMENTÓW bez rodziny bez przyjaciół bez przyszłości. Ola myśl.
Martez z Żoliborza
Dodane przez Neo, w dniu 25.10.2020 r., godz. 09.55
Nie chcę wchodzić z Tobą w zbędną polemikę. Tak dla przypomnienia. Zapowiadany przez Pana premiera pierwszy budżet bez deficytu zamknie się dziurą w wysokości około 270 mld. Tak to jest dużo kasy. Rząd wprowadzający szerokie programy socjalne, bez stałego pokrycia tych wydatków dochodami, prowadzi kraj do upadku. A co do programów informacyjnych. Wczoraj z ciekawości włączyłem program nadawany o 19:30, dowiedziałem się tylko że inne kraje mają gorzej. Ja żyję tutaj. Jeśli chodziłeś do szkoły to napewno pamiętasz takie zdanie. Człowiek jest istotą myślącą o wolnej woli. Wszystko oprócz pracy było zakazane: spacery po ulicy, przyjemności, taniec, śpiew, spotkania towarzyskie. Wszystko było zakazane. George Orwell "Rok 1984"
Testy covid
Dodane przez Beata, w dniu 27.10.2020 r., godz. 19.14
Ale testy na NFZ trzeba robic w Ostrowi!!!! Nie idzie sie dobic(podobnież)do naszego szpitala

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl