Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Sytuacja epidemiologiczna - 16 października

(Zam: 16.10.2020 r., godz. 13.58)

W ciągu ostatniej doby w naszym powiecie zakażenie koronawirusem wykryto u 7 osób.

Według Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zachorowali: „(1) kobieta w wieku 40l. izolacja domowa; (2) kobieta w wieku 60+ izolacja domowa; (3) kobieta w wieku 30+ izolacja domowa; (4) kobieta w wieku 25+ izolacja domowa; (5) mężczyzna w wieku 50+ izolacja domowa; (6) mężczyzna w wieku 45+ izolacja domowa; (7) mężczyzna w wieku 70+ izolacja domowa”.

Sytuacja epidemiologiczna 16 października:
- liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 459/(87)
- liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 64/(7)
- liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 2/(0)
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 6/(0)
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 184/(7)
- liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2/(0)
- liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 107/(0).
Oprac. J.P.

Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2020 r., godz. 15.21
potrzeba czegoś więcej, aby zamknąć szkoły i przejść na nauczanie zdalne we wszystkich szkołach w powiecie i Wyszkowie? - potrzeba decydentom j..j - DDM: dystans, dezynfekcja, maseczki
Dodane przez PiS to dno, w dniu 16.10.2020 r., godz. 15.45
Dziś PiS zmienia szpital MSWiA w Poznaniu na jednoimienny. 180 pacjentów w trakcie leczenia ma już nie być przyjętych. Ordynator mówi, że ci ludzie umrą… Dlaczego ja głosowałem na PiS? Wybaczcie…
PiS zginie od własnej broni
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2020 r., godz. 17.11
PiS du będzie pierwszą ofiarą pandemii strachu, którą wywołał. To jedyne dla mnie pocieszenie.
Dodane przez PiS won, w dniu 16.10.2020 r., godz. 17.32
To co się dzieje to jakiś obłęd. Po ośmiu miesiącach doświadczeń z całego świata, nowy minister zdrowia Adam Niedzielski wybrał „strategię”, która w słynnym Bergamo doprowadziła do ludobójstwa.
Dodane przez Odsuńmy PIS, bo wszyscy zginiemy, w dniu 16.10.2020 r., godz. 17.37
Na czym konkretnie polegało ludobójstwo w Bergamo, bo tak to dokładnie trzeba nazwać. Przede wszystkim w wyniku paniki zaczęto walczyć wyłącznie z jedną „chorobą”, każdy człowiek, obojętnie z jakimi objawami lub bez objawów trafiał do szpitala, jeśli przeszedł pozytywnie przez „test”. W krótkim czasie doprowadziło to do oczywistego zapchania systemu i to na trzech poziomach. Po pierwsze zabrakło miejsca w szpitalach, a co za tym idzie szpitale stały się jednym z głównych źródeł zakażeń. Po drugie zabrakło sprzętu, co w mediach było obrazowane tymi wszystkimi dramatami osób starszych odłączanych od respiratorów, żeby ratować młodszych. Po trzecie zabrakło personelu i to też jest naturalną konsekwencją chaotycznych działań ukierunkowanych na walkę z wiatrakami.
Dodane przez Wszyscy zginiemy przez PIS, w dniu 16.10.2020 r., godz. 17.39
W Polsce skorygowano tylko jeden włoski błąd, tak zwani pacjenci bezobjawowi nie trafiają do szpitali, ale pozostają pod telefoniczną „opieką” lekarzy rodzinnych. Problem polega na tym, że ta korekta, słuszna co do zasady, została doposażona w taką procedurę, która podnosi do kwadratu albo nawet do sześcianu błędy z Bergamo. Podwyższone stawki za „opiekę nad pacjentem covidowym” oczywiście wywołały lawinę zleceń na wymazy. W efekcie zdecydowana większość POZ zajmuje się w tej chwili wysyłaniem pacjentów na wymazy, a nie leczeniem. Ponadto pacjenci sami się nie „wymażą”, do tego potrzebni są ludzie, sprzęt i laboratoria i znów większość jest ukierunkowana na jednego modnego wirusa.
Dodane przez PiS to zdrajcy, w dniu 16.10.2020 r., godz. 17.44
Nie koniec na tym, aby jakikolwiek pacjent został przyjęty do szpitala musi przejść test na medialnego wirusa, bez tego nie wiadomo gdzie go umieścić, a nie wiadomo, ponieważ pacjenci z jednym jedynym wirusem muszą być odizolowani. Wszystkie te puste hasła o zarezerwowanych łóżkach i respiratorach, nie mają żadnego odzwierciedlenia w faktach, z bardzo prostego powodu. Niemal 100% pacjentów trafia do szpitali nie z powodu modnego wirusa, ale zgłaszania konkretnych dolegliwości, takich jak zawsze: kardiologicznych, gastrycznych, ortopedycznych i tak dalej. W momencie, gdy pacjent ze złamaną nogą jest „pozytywnie wymazany”, to nie trafia na ortopedię, tylko na zakaźny do specjalnie wydzielonych łóżek i respiratorów. Przy takich absurdalnych założeniach, żaden system nie ma prawa działać, co Włosi zrozumieli w połowie maja, kiedy zwolnili miejsca szpitalne i zaczęli normalnie leczyć, jak przed „pandemią”.
Śmieszne maseczki
Dodane przez PiS trzeba zmarginalizować w Polsce, w tym w Wyszkowie. Popatrzcie na tę bandę..., w dniu 16.10.2020 r., godz. 17.50
Dlaczego dziś mamy 3000 przypadków i 75 zgonów? Odpowiedź jest prosta i brutalna, to jest efekt niemal zaplanowanego ludobójstwa, co gorsze zaplanowanego w Ministerstwie Zdrowia. Nie twierdzę, że jest to plan ludobójstwa przeprowadzony z premedytacją, twierdzę natomiast, że to jest wynik tylko i wyłącznie głupoty ministra Niedzielskiego i profesorów w roli doradców, którzy są zafiksowani na punkcie swoich boskich kompetencji i cen procedur medycznych. Żadne obostrzenia, nawet lockdown nie pomogą, ludzie nie przestaną chorować na znane od stuleci choroby i będą trafiać do szpitali, w których musi się dla nich znaleźć miejsce. Jeśli jakiś mądry i odważny decydent w końcu nie powie głośno tego, co jest jasne dla prostych ludzi i niepojęte dla profesorów, że chorych należy kłaść na oddziałach „zgodnych” ze schorzeniami, nie wymazami, to dojedzie do planowanego, choć niezamierzonego ludobójstwa.
Presz z fanatykami śmierdzącej szmatki na ustach i nosie!
Dodane przez PiS to zdrajcy, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.04
Wokół całej tej groteskowej religii zbudowano potężne pole siłowe, o czym przekonał się najważniejszy polityk na świecie – Donald Trump. Papieże szmacianej sekty zagłuszyli jego głos, gdy krzyknął wprost, czym jest ta mistyfikacja, ważne jednak jest to, że krzyknął! Krzyczmy i my, wszyscy ludzie dobrej woli, wiary i rozumu, bo to już nie chodzi o to kto ma rację, ale o to kto przeżyje. Wyznawcy świętej szmatki doprowadzili do wielu tragedii i szykają jeszcze większe. Dość ciemnogrodu, dość fanatyzmu, czas na cywilizowaną wojnę!
Nie dajmy się ogłupiać lekarzom z tv śniadaniowej
Dodane przez Przyśpieszmy wybory, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.10
Modny Sars-cov-2 nie tylko jest podobny do grypy, ale jest do tego stopnia tożsamy, że nie sposób go odróżnić bez specjalnego „testu”. Sars-cov-2 ma identyczne objawy jak grypa, identycznie też przebiegają poszczególne stany choroby, od lekkich przez stany „łóżkowe”, do szpitalnych, aż po zgony. Wbrew powszechnej bredni, że Sars-cov-2 wywołuje „galeretowatość płuc”, a grypa nie, wiedza medyczna dostępna na każdym kroku mówi dokładnie coś innego. Grypa wywołuje powikłania wielonarządowe, po ciężkich stanach grypowych pacjenci zawsze umierali pod respiratorami, mieli zniszczone płuca, serce i nieliczni doczekali się przeszczepów. Nie ma żadnych zasadniczych różnic pomiędzy Sars-cov-2 i grypą, te różnice występują wyłącznie na poziomie, który nazywa się mutacją. Każdy wirus grypy jest trochę inny od „konkurencji” i tak też wygląda Sars-cov-2.
Przepis na ściemę, na "pandemię"
Dodane przez PiS nas wykańcza, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.13
Weź jeden z kilkudziesięciu koronawirusów, które wywołują grypę, nazwij go pięknie i groźnie jednocześnie, rób zamiast 5 testów 45 tysięcy, połącz zgony na nowotwory, zawały serca, miażdżycę, zapalenie wyrostka z pozytywnym testem i gotowe! Do mediów i statystyk na niewyobrażalną dotąd skalę, podłączono pospolitą mutację grypy, czyli chłopu doprawiono cycki i tak powstała jedna wielka histeria w postaci „pandemii niebinarnej”. Ponieważ skala pomimo wysiłków i tak nie jest taka, jakiej oczekiwano, to w ostatnim etapie dodano grypę „bezobjawową”. Z kolei porównywanie Covid–19 do „zwykłej grypy” jest grzechem śmiertelnym, bo „zwykłej grypy:” prawie nikt się nie boi. Jednym zdaniem. Nic nowego w świecie przyrody i medycyny się nie dzieje, cała reszta to inżynieria społeczna, polityka, biznes i media.
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.18
Już kiedyś pisałem o tym że pracownicy nie mają udostępnionych maseczek,przyłubic już o kombinezonach nie wspomnę...Teraz są skutki nie tylko ten dps Tak musiało się to skończyć😥
Dodane przez PiS na śmietnik historii, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.24
Potęgowanie grozy, ma jeden cel, ludzie muszą być przekonani, że jest wojna, tym razem z wirusem, ale tak naprawdę ze zdrowym rozsądkiem, nauką i przede wszystkim z ludźmi.
Rząd popełnie błedy włoskie i za kulisami niszczy polskie rolnictwo i górnictwo!
Dodane przez Kaczyński oszalał, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.27
Pierwszą ofiarą pandemii histerii padli Włosi, nie podejmę się rozstrzygnięcia, czy ich działania były świadome, czy chaotyczne, ale jedno jest pewne. Wiemy wszystko o błędach włoskich, które w skrócie polegały na fiksacji, skupili się na jednej jedynej „chorobie” i podporządkowali jej wszystkie instytucje poczynając od służby zdrowia, kończąc na wspomnianej policji. Jaki był efekt? Z tygodnia na tydzień liczba zakażonych i zgonów rosła, bo nie było innej możliwości. Doprowadzenie do paraliżu szpitali, plus permanentne straszenie społeczeństwa, to jedna potężna samo nakręcająca się spirala śmierci. Fiksacja polega na tym, że człowiek skupia się na jednym punkcie i zapomina o całym świecie, tak też się stało we Włoszech, zapomnieli o DPS–ach, gdzie podopieczni umierali z powodu odleżyn przechodzących w otwarte rany i zakażania, a także z głodu i pragnienia. Zapomnieli o chorych na ciężkie i znane od lat choroby, zapomnieli, że pacjenci pozostawieni w miejscach, które przestały przypominać szpitale, umierali z przerażanie, w każdym razie przyspieszali swoją śmierć.
Dodane przez PiS dąży do ludobójstwa. Dosyć tego, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.31
Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy Włochami i Polską, mianowicie taka, że Włosi byli pierwsi, oni mieli prawo zgłupieć, zafiksować się, spanikować. Polska ma do dyspozycji milion danych i dwa zasadnicze porównania. Obojętnie w jaki sposób będziemy liczyć te wszystkie wskaźniki, które i tak są czystą fikcją, to jeden wskaźnik jest oczywisty. Na Białorusi i w Szwecji nie ma żadnej zarazy, trupy nie leżą na ulicach i te kraje, nie są źródłem pandemii, jak Chiny, od których rzekomo się zaczęło. Dobitny wskaźnik, każdy człowiek to widzi, że przy normalnym funkcjonowaniu państwa i służby zdrowia nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Dlaczego Polska wybrała najgorszy z możliwych kierunków działań, co trzeba wprost nazwać planowanym ludobójstwem? Odpowiedź jest prosta i tragiczna jednocześnie. Idzie, bo to jest łatwizna propagandowa połączona z asekuracją, a tak naprawdę z tchórzostwem i głupotą. Niedzielski i rząd PiS przyjęli model włoski, pomimo tragicznego bilansu, robili to z przyczyn czysto politycznych, chcą mieć alibi, że postąpili najrozsądniej, najsurowiej jak się da, tylko społeczeństwo nie dojrzało do ich mądrości. Wszystko można zrozumieć i starać się wybaczyć, ale nie to, że polskie władze z głupoty i dla taniej propagandy doprowadzają do tragedii.
Dodane przez K, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.39
Nie zrobią nauczania zdalnego dla najmłodszych dzieci bo trzeba by płacić rodzicom za siedzenie z dziećmi w domu a to koszty
Lekarze i dziennikarze
Dodane przez Morawiecki i Szumowski pod sąd, w dniu 16.10.2020 r., godz. 18.40
Niczego się od nich nie dowiemy na poziomie wiedzy medycznej, oni nigdy nie tłumaczą, co to są wirusy i od jak dawna towarzyszą ludzkości, oni zawsze powtarzaj te same frazy: 1. Zapraszam niewierzących w pandemię na oddział zakaźny. 2. W Nowym Targu potrzebują wolontariuszy do DPS–u, zapraszamy bez maseczek, jak jesteś taki odważny. 3. Ci bez maseczek, to potencjalni mordercy. 4. Nikomu nie życzę, ale niektórzy dopiero, gdy zachorują, to zrozumieją, że jest pandemia.
Szumowski pod sąd
Dodane przez PiS się skończył, w dniu 16.10.2020 r., godz. 19.19
W ciągu paru dni padły dwa wielkie mity „pandemii”. Człowiek uchodzący za zbawiciela narodu skompromitował się na oczach milionów. Szumowski najpierw miał być najszybszym pacjentem „pandemicznym”, bo „zachorował” i wyzdrowiał w dwa dni. Potem oświadczył, że miał test „fałszywie dodatni”, na końcu się okazało, że biegał do szpitala i na zakupy, razem z całą zarażoną rodziną. W jednym ułamku sekundy Polacy zobaczyli całą mistyfikację związaną z „pomorem” i cynizm Szumowskiego, do tego się okazało, że żaden dystans i maseczka nie działa, twórca tych wszystkich bzdur sam się zaraził i jeszcze tłum ludzi, w tym bliskich.
Wszyscy won
Dodane przez Dosyć PISowskiego terroru, w dniu 16.10.2020 r., godz. 19.20
Drugi mit, to chyba jedno z bardziej obrzydliwych zjawisk w tym cyrku, heroiczna postawa lekarzy i pielęgniarek, którym społeczeństwo wysyłało pizzę i klaskało na balkonach, prysła jak bańka mydlana. Od miesięcy mądrzy i uczciwi lekarze mówili, że szpitale są puste jak nigdy, nie ma co robić na oddziałach specjalistycznych, "pandemia" wymiotła i zablokowała leczenie pacjentów z realnymi chorbami. Samo ministerstwo oświadczyło, że tak zwane szpitale jednoimienne w czasie „pandemii” miały obłożenie na poziomie 20%. Jednocześnie personel medyczny dostawał dodatki za „opiekę nad pacjentami covidowymimi”, to samo działo się w przychodniach.
Dodane przez Przyśpieszmy wybory, w dniu 16.10.2020 r., godz. 19.23
W takich warunkach to żyć nie umierać, robisz prawie nic, dostajesz dwa razy więcej pieniędzy, a „leczenie” sprowadza się do odbierania telefonów lub wypisywania „dramatycznych relacji” na Facebooku. Nagle okazało się, że ten dzielny personel przy wezwaniu do prawdziwej roboty i walki z „pandemią”, pokazał ministerstwu i Polakom palec Lichockiej, na 30 tysięcy wezwań, zgłosiło się trzech. Ktoś powie, że to skandal i państwo z dykty, jedno i drugie prawda, ale to się samo nie zrobiło, tylko jest dziełem rządu, który nie zauważył, że fajne życie polityka przy „pierwszej fali” się skończyło! Nie ma już efektu nowości i paraliżującego strachu, skończyły się środki na „tarcze”, ludzie z odłożonymi wizytami u lekarzy, zaczęli masowo się zgłaszać do szpitali i przychodni, nie mając innego wyjścia, po prostu walczą o życie. Przy przyjętej „strategii” w stylu włoskim nie ma szans, aby szpitale były wydolne, nie dość, że każdy pacjent musi przejść przez test, to jeszcze pacjent „covidowy” wypycha z oddziałów ciężko chorych na niemodne schorzenia. Biały personel chętnie idzie na kwarantannę i korzysta z każdej okazji, kwestią czasu i to najbliższego jest jedna wielka zapaść.
Dodane przez Wywalmy tych szatanów z PIS na śmietnik, w dniu 16.10.2020 r., godz. 19.28
Takie same dramaty rozgrywają się w szkołach i gospodarce, mam na myśli skalę, bo charakter jest oczywiście inny, choć związany z identycznymi przyczynami. Buntują się nauczyciele nakręceni medialnymi przekazami. Całe sektory biznesu leżą i kwiczą, branża turystyczna, branża eventowa, za chwilę LOT będzie do kupienia za parę złotych. Co robi rząd? Popisuje się z oślim uporem i ta samą głupotą, jaką się popisywał przy organizacji majowych wyborów. Z ust rządzących non stop płyną komunikaty grozy, na Polaków napuszcza się policję, żeby nie jedli hot doga na świeżym powietrzu i jednocześnie mówi się nauczycielom, lekarzom i rodzicom, że nic się nie dzieje, wszystko jest pod kontrolą, leczcie, uczcie, puszczajcie dzieci do szkół, zgłaszajcie się do szpitali. Nie ma takiej możliwości, aby nie doszło do tragedii, dojdzie do zapaści, nie tylko służby zdrowia, ale całej Polski.
Kryminaliści z PIS za wszystko odpowiedzą
Dodane przez PiS to dno, spójrzcie na lokalnych pajacow, w dniu 16.10.2020 r., godz. 19.32
Jedynym ratunkiem jest natychmiastowa zmiana „narracji” ze straszenia ludzi na tłumaczenie, że mamy do czynienia z pospolitą infekcją, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie możemy się skupiać na walce z wiatrakami. Zamiast pokazywania „galaretowatych płuc” podawać do znudzenia, że śmiertelność to promil, ponad 90% przechodzi bez objawów i trzeba budować własną oraz stadną odporność, trzeba leczyć, jak dawniej wszystkich innych chorych. Taki manewr dało się z łatwością wykonać w lipcu, gdy była do tego odpowiednia atmosfera, teraz jest to bardzo trudne, ale pozbawione alternatywy rozwiązanie. Czy ten głos rozsądku i rozpaczy dotrze do rządzących?
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2020 r., godz. 10.17
Zderzenie to zły plan. Zastosowali go w Szwecji. Wymarli wszyscy staruszkowie. Boję się tego że ten rząd może się do tego posunąć żeby zaoszczędzić na zusie. Kraj w zapaści, w kasie pusto, nawet nie mogą przerwać szkół dla małych dzieci bo ich nie stać Już raz powiedzieli że epidemii nie ma a coraz większe brzuchy trzeba stale napełnić. Zwaną winę nawet na lekarzy a nas wytłuką.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2020 r., godz. 10.55
dzisiejszy bilans zakażeń kw to 9622 osoby, 84 osoby zmarły - pandemia zbiera gorzkie żniwo, a politycy kłócą się czy należy zapisać w ustawie nakaz noszenie maseczek czy nie - jak świat światem, podczas epidemii i pandemii nic nowego nie wymyślono, póki nie ma szczepionki, DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka
Dodane przez Prać majtki ola, w dniu 17.10.2020 r., godz. 13.35
Maseczki są jak siatki na motyle i te sporowadzone w glorii przez rząd z Chin z powitaniem samolotu przez orkiestrę, które zresztą okazały się bezatestowe, jak i te szyte pokątnie po chałupach wiejskich gospodyń. Po niedługim czasie maseczki pełne są chorobotwórczych paciorkowców w tym gronkowca złocistego, na którego do tej pory nie wynaleziono szczepionki i nie ma skutecznego lekarstwa. Pierz ola częściej majtki, a będziesz zdrowsza.
płaskoziemcy z Konfederacji się odezwali
Dodane przez Alutka, w dniu 17.10.2020 r., godz. 15.55
Płaskoziemcy z Konfederacji się odezwali. Zgłoście się jako woluntariusze do szpitala jednoimiennego nosić nocniki, to wam uwierzę! Rozsądni ludzie was nie wybiorą, więc po co te wołania o przyśpieszone wybory. Grubą igłą szyte to oburzenie na PiS.
Alutka, działasz wg opisanego poniżej schematu. Płacą wam za to?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2020 r., godz. 12.01
Lekarze i dziennikarze Niczego się od nich nie dowiemy na poziomie wiedzy medycznej, oni nigdy nie tłumaczą, co to są wirusy i od jak dawna towarzyszą ludzkości, oni zawsze powtarzaj te same frazy: 1. Zapraszam niewierzących w pandemię na oddział zakaźny. 2. W Nowym Targu potrzebują wolontariuszy do DPS–u, zapraszamy bez maseczek, jak jesteś taki odważny. 3. Ci bez maseczek, to potencjalni mordercy. 4. Nikomu nie życzę, ale niektórzy dopiero, gdy zachorują, to zrozumieją, że jest pandemia.
Dodane przez PiS to chorzy z nienawiści zwyrodnialcy. zapłacicie za to., w dniu 18.10.2020 r., godz. 15.29
Wyznawcy Kościoła Wilgotnej Szmatki! W przyszłym tygodniu dobijemy do liczby 20 tys.zarażeń na dobę.. z życia publicznego i powolne, robione na zasadzie krojenia salami w cienkie plasterki, odbieranie wolności obywatelskiej. Powoływanie się na świat, to olbrzymia błaga. Szwecja, Rosja, Białoruś, Ukraina. Widzieliście tam trupy na ulicach? Nie? Przecież powinny być. Oficjalna strona Ministerstwa Zdrowia nie daje nawet cienia wątpliwości, że śmiertelność w Polsce nie wzrasta. To nikomu nie daje do myślenia, że uczestniczymy w wielkiej hucpie i oszustwie? Ilu ludzi musi umrzeć bez pomocy onkologicznej, neurologicznej? Trwa wykańczanie małego i średniego biznesu. Tzw. klasa średnia na naszych oczach zostaje unicestwiana. Bez kreatywności i wolnościowych dążeń tej klasy sprowadzeni zostaniemy do roli bezklasowego społeczeństwa Kraju Rad w porewolucyjnym okresie. Czyli micha ryżu dla każdego. Obecna, rzekoma walka z pandemią, jest unicestwianiem społeczeństwa. Władza mając pół roku czasu i specjalistów, mając w ręku dane i przećwiczone modele z wiosennej walki z pandemią we Włoszech i Hiszpanii, brnie równią pochyłą w kierunku Bergamo czyli piekła. Obudzimy się bez pracy, wolności i obywatelskiego społeczeństwa. Szmatką na twarzy to tylko symbol godzenia się na podłość i zniewoleniem. Grypę trzeba po prostu przechorować i żyć dalej.
Dodane przez Marian K., w dniu 18.10.2020 r., godz. 15.46
Już nie raz to pisałem ale napiszę jeszcze raz. Zafiksowanie na covid-19 ze strony rządu PiS wynika ze strachu o utratę władzy i konsekwencje z tego tytułu. Wspieranie przez lata lewactwa, kodziarstwa oraz PSL dla których TVPiS zawsze była otwarta i pozwalała na szerzenie ich poglądów, przy prawie 100 % blokadzie dostępu dla zdroworozsądkowych polityków i ekspertów Konfederacji WiN spowodowało znalezienie się w polskim parlamencie ludzi o których można powiedzieć tylko jedno - komunistyczne pojeby Spinellego. Teraz PiS nie ma innego wyjścia jak im ustępować na każdym kroku czyniąc koncesje dla ich poglądów i oczekiwań a nawet bezczelnych wymagań. Zadałem sobie trud wysłuchania Czarzastego który odleciał w kosmos absurdu domagając się od PiS jeszcze większych obostrzeń które niechybnie do końca zrujnują w krótkim czasie finanse i gospodarkę Polski. Aby uniknąć za to odpowiedzialności PiS pójdzie na każde ustępstwa licząc na to że "opozycja" zgodzi się na ich bezkarność. Tyle że to bardzo złudne nadzieje. Koryto jest już prawie puste i może zabraknąć przy nim miejsca dla obecnych funkcjonariuszy PiS. Dlatego "pandemia" będzie trwała. Czym to się skończy ?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2020 r., godz. 15.50
Widać, że zaplanowany pełzający lockdown ma miejsce. Cała banda tumanów obudzi się jak wyląduje z ryjem w błocie.
Banda idiotów, coronaidiotów
Dodane przez Martez, w dniu 18.10.2020 r., godz. 15.58
Przecież oni nawet nie udają, że działa u nas jakiś sztab kryzysowy czy zespół naukowców, tylko wychodzi minister i ogłasza to co przed chwilą dostał na komórkę. Swoją drogą to charakterystyczne jest zalegendowanie Szumowskiego od którego się to zaczęło Matką Teresą, czyli tak jak się "mądrzejszym" wydawało, że powinno być w katolickim kraju. Identyczny schemat jak z Bolkiem.
A co z dyżurnym PO-litykiem lekarzem?
Dodane przez Leszczydół, w dniu 18.10.2020 r., godz. 19.59
A z naszego podwórka, czy nasz lekarz celebryta z ambicjami PO-litycznymi Darocha otrzymał wezwanie do pracy przy covid i jak się zachował?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2020 r., godz. 22.17
No co, inkasuje PO dwójnie. I straszy.
Dodane przez Rodzic, w dniu 19.10.2020 r., godz. 01.37
Obostrzenia, tutaj odnoszę się do rodzimego podwórka, powinny być legalne, adekwatne, przemyślane. Legalność odnosi się do prawnego umocowania nakazów, zakazów i kar, adekwatność musi wyrażać się w ograniczaniu praw i wolności tylko w niezbędnym zakresie. Regulacje powinny być również szeroko konsultowane, a czasami wypracowywane wskutek kompromisu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl