Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Zaostrzenie zasad, Wyszków nadal w strefie żółtej

(Zam: 15.10.2020 r., godz. 17.50)

152 powiaty, w tym Warszawa znajdą się, zgodnie z decyzją rządu w strefie czerwonej. Wyszków pozostaje w strefie żółtej. W obu strefach rząd zaostrza zasady działalności gastronomii, miejsc sportu i rekreacji, szkół, uczelni. Będą też ograniczenia dotyczące uczestnictwa w uroczystościach religijnych.


Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):
- lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6.00-21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21.00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
- ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
- od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – maksymalnie 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
- w uroczystościach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4m2;
- w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 25 osób;
- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
- w wydarzeniach kulturalnych maksymalnie 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
- zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Strefa czerwona:
- ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
- od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
- podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
- w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób;
- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:
- lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6.00-21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21.00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
- ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
- w wydarzeniach kulturalnych maksymalnie 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
- zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
Premier przedstawił te założenia 15 października. Zapytany o możliwość wdrożenia nauki zdalnej w szkołach podstawowych premier podkreślił, że rozważane są wszelkie scenariusze, choć rząd chce jak najdłużej uchronić młodszych uczniów przed trybem zdalnym. Rząd zaleca pozostanie w domu wszystkim, którzy mogą sobie na to pozwolić m.in. dzięki pracy zdalnej.

W województwie mazowieckim w strefie czerwonej znajdą się powiaty: garwoliński, legionowski, makowski, otwocki, przasnyski, radomski, szydłowiecki, Siedlce oraz Warszawa.
J.P.

Komentarze

Wyszków śpi
Dodane przez Nadzieja w KONFEDERACJI, w dniu 15.10.2020 r., godz. 18.49
PiS znowu zamyka kościoły, nie będzie w tym roku gwiazdki i Bożego Narodzenia. PiS to zdrajcy.
Tolerancja?
Dodane przez Obs, w dniu 15.10.2020 r., godz. 20.12
Dzisiaj miałem okazję poobserwować zdyscyplinowanie naszych mieszkańców co do noszenia maseczek. Miało być "zero tolerancji", a jak jest? Rzeczywiście, ogromną większość maski nosi. Jednak dzisiaj jedna grupa się nie popisała. Miałem okazję widzieć grupy uczniów szkół średnich chodzących bez masek. Na swój użytek pozwoliłem sobie zrobić statystykę. Na 47 młodych ludzi, w maskach było 8 osób. Czy Ci mocarze nie zdają sobie sprawy że wracając w takim stanie do domu, narażają swoich dziadków, rodziców. Czy to dla nich tak trudne jest do zrozumienia?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2020 r., godz. 20.48
A co z organizacją sympozjów i targów w strefie czerwonej? W poprzednich wytycznych był zakaz organizowania a teraz nie widać. Znieśli to?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.10.2020 r., godz. 20.53
W Czechach wprowadzono max do 5 osób w kościołach.
obs rany
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2020 r., godz. 22.47
Dziadku, wesprzyj nieudolny rząd czynem, umierając przed terminem, a od zdrowej młodzieży sie odwal. Maseczki zabijają! Są pełne gronkowców, na które nie ma szczepionki!
Dodane przez WWY, w dniu 15.10.2020 r., godz. 22.49
No właśnie, gdzie ta policja i "zero tolerancji"? Na mieście pełno dzieciaków bez masek, a jakoś nie widać nigdzie policji, która by kontrolowała i karała.
Dodane przez Mat, w dniu 15.10.2020 r., godz. 23.55
Bo mamy normalną Policję, która wie, że maseczki bardziej szkodzą niż pomagają
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2020 r., godz. 07.54
młodzież zachowuje się skandalicznie! - czekam, aż rząd pisich pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi wyłącznie nauczanie zdalne, bo od marca tego roku nie zrozumieli czym jest pandemia - sklep Delikatesy przy ul. Prostej jest największym zagrożeniem, dla tych którzy noszą maseczki i utrzymują dystans, natomiast młodzież sobie bimba! i ich nie nosi prawidłowo- personel kierowniczy tego sklepu też nie jest lepszy i nosi maseczki pod nosem, jakby nie rozumiał, że żyje z klienta - szanujmy siebie nawzajem - DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2020 r., godz. 09.35
Wyglada na to,ze chlop Ola jest na przepustce. Czy ktos o zdrowych zmyslach moze pisac takie nonsensy.Utrwalil sobie prymitywny zakres slownictwa i wali komentarze od siedmiu bolesci.Do tego lata po miescie liczy maski i zlorzeczy.
Dodane przez ramedlaw, w dniu 16.10.2020 r., godz. 10.09
Lekarze mają kasę, nauczyciele mają w nosie szkołę i uczniów, a kasę biorą, dziennikarze mają oglądalność, politycy trzymają za mordę lud i to w zupełności wystarczy, aby #zajob się opłacał.
Marek eychler
Dodane przez Martez, w dniu 16.10.2020 r., godz. 10.25
W Czechach nie musi być nawet takiego zakazu tam i tak chodzi 5 osob do kosciola. A ty co stary komuchu chciałbyś w Polsce kościoły zamknąć ? Już kiedyś kablowaleś na tych co chodzą do koscioła jako członek ORMO. Teraz marzysz o tych czasach aby wróciły. Pustak.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2020 r., godz. 10.48
bilans ostatniej doby to 7705 osób zakażonych, 132 osoby zmarły - pacjenci są wożeni od szpitala do szpitala, albo czekają na przyjęcie kilka godzin w karetce - w stolicy sytuacja jest tragiczna, natomiast dzielny lekarz Karczewski zaleca jeść jabłka zamiast wizyty u lekarzy, a drugi dzielny lekarz, życzę zdrowia, Szumowski w szpitalu, pewnie jabłkami leczony -premierowi jabłka pewnie przewiozą sadownicy, w podzięce za wspaniałe wsparcie w latach obfitości tego owocu, kiedy to mus jabłkowy był robiony z jabłek z zagranicy - póki co DDM+J: dystans, dezynfekcja, maseczka, jabłka ( dopóki nie są w cenie szczepionek)
Dodane przez Cyrk, w dniu 16.10.2020 r., godz. 14.13
Testy nie są wiarygodne, o czy mówi instrukcja. O co więc chodzi. Szumowski był juz chory, ale do sklepu chodził, bo uważał, że jest zdrowy. Potem położył się do szpitala, bo jednak zachorował. Morawiecki z pozytywnym wynikiem jednego dnia, a trzeciego z ujemnym i juz wyzdrowiał. Cyrk panie.
Dodane przez Zamordyści won, w dniu 17.10.2020 r., godz. 11.44
Szumowski pod sąd Dodane przez PiS się skończył, w dniu 16.10.2020 r., godz. 19.19 W ciągu paru dni padły dwa wielkie mity „pandemii”. Człowiek uchodzący za zbawiciela narodu skompromitował się na oczach milionów. Szumowski najpierw miał być najszybszym pacjentem „pandemicznym”, bo „zachorował” i wyzdrowiał w dwa dni. Potem oświadczył, że miał test „fałszywie dodatni”, na końcu się okazało, że biegał do szpitala i na zakupy, razem z całą zarażoną rodziną. W jednym ułamku sekundy Polacy zobaczyli całą mistyfikację związaną z „pomorem” i cynizm Szumowskiego, do tego się okazało, że żaden dystans i maseczka nie działa, twórca tych wszystkich bzdur sam się zaraził i jeszcze tłum ludzi, w tym bliskich.
Dodane przez Vb, w dniu 17.10.2020 r., godz. 19.53
Sklep Kaufland, przy dwóch otwartych kasach ze trzydziestu ludzi tłoczyło się w kolejce , człowiek na człowieku.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2020 r., godz. 09.55
pisi zaczęli budować na stadionie narodowym szpital polowy dla zakażonych kw oraz chłodnie - czy to jest kolejny, świetny pomysł na walkę z pandemią, bo zakażeń od tego nie ubędzie, wyzdrowień też raczej nie, bo kto będzie tam pracować, ale już na ilość zgonów to tak - w każdym razie razie pokażą, że łóżko jest, chłodnia jest, a reszta jest milczeniem -
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2020 r., godz. 11.16
7482 to liczba osób zakażonych na kw w ostatniej dobie, 41 osób zmarło DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2020 r., godz. 17.42
Zmień majtki ola

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl