Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaAdam Ferency czyta teksty ks. Mieczkowskiego i Stefana Żeromskiego

(Zam: 12.10.2020 r., godz. 14.43)

Fragmentu „Bolszewików w polskiej plebanii” ks. Wiktora Mieczkowskiego oraz „Na probostwie w Wyszkowie” Stefana Żeromskiego można teraz wysłuchać za pośrednictwem Internetu. Teksty te przeczytał znakomity aktor Adam Ferency. Nagranie powstało dzięki Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin.

Radzymińska biblioteka wydała audiobook pt. „Walka o wszystko – wojna polsko-bolszewicka w literaturze” z fragmentami literatury, dotyczącymi Bitwy Warszawskiej. W literackim menu znalazła się twórczość m.in. Stefana Żeromskiego, Andrzeja Struga, Karola Irzykowskiego i Ferdynanda Ossendowskiego. Nagranych zostało 7 utworów (w 3 przypadkach wybrane ich fragmenty) o łącznej długości ponad 4,5 godzin. A wszystko przeczytane wspaniałym głosem Adama Ferencego. Wśród nagrań jest też fragment spisanych przez ks. Mieczkowskiego wspomnień z pobytu na wyszkowskiej plebanii członków Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski, a także głośny reportaż Stefana Żeromskiego z wydarzeń 1920 r.
Audiobook został wydany w ramach projektu pt. „Szlakiem wiktorii. Radzymin i jego mieszkańcy na drodze do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i autorką wyboru tekstów jest Jolanta Boguszewska-Kolatorska, pełniąca obecnie funkcję zastępcy dyrektora Biblioteki w Radzyminie (placówką kieruje Artur Laskowski). .
Audiobook został wydany w formie płytowej w nakładzie 500 egz., z czego 400 egz. trafiło jako dodatek do wydawnictwa pokonferencyjnego pt. „Radzymin – Warszawa – Polska, obroniona niepodległość” (wydanego z okazji konferencji naukowej zorganizowanej 18 września 2020 r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie przez radzymińską Bibliotekę i Muzeum Niepodległości - nagranie z konferencji ), a 100 egz. w formie digipaka. Wszystkie nagrania zawarte w audiobooku są sukcesywnie umieszczane na kanale Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie na YouTube (jest tam już nagranie fragmentu „Bolszewików w polskiej plebanii” ).
J.P.
  • Na okładce i płycie wykorzystano obrazy Leonarda Winterowskiego. Audiobook jest elementem obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Radzyminie
    Na okładce i płycie wykorzystano obrazy Leonarda Winterowskiego. Audiobook jest elementem obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Radzyminie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl