Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2020 r., imieniny Cypriana, Justyny

Natura, którą zachwycał się profesor

(Zam: 13.09.2020 r., godz. 15.23)

Obrazy powstałe w Gulczewie podczas lipcowego pleneru można oglądać do końca października w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Otwarcie wystawy odbyło się 11 września z udziałem artystów.

W 100-lecie urodzin honorowego obywatela gminy Wyszków prof. Ludwiga Maciąga, we wsi, w której artysta mieszkał i tworzył, gmina Wyszków i WOK „Hutnik” zorganizowali plener malarski. Uczestniczył w nim m.in. uczeń profesora Wieńczysław Pyrzanowski, który w jego trakcie wygłosił krótką prelekcję na temat swojego mistrza. Jego wystąpienie wspomniała podczas otwarcia wystawy instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz.
- Myślę, że wszystkim utkwiły w pamięci słowa, którymi pięknie wprowadził nas klimat Gulczewa, ciekawie opowiadając o profesorze - zaznaczyła. - Jak powiedział Wieńczysław Pyrzanowski „Malowanie z natury to najlepszy sposób uczczenia pamięci tego wybitnego polskiego artysty malarza, który ponad ćwierć wieku mieszkał i tworzył w Gulczewie. Pejzaże nadbużańskie stanowiły inspirację jego niezliczonych akwareli i obrazów olejnych”.
- Cieszę się, że w tak piękny sposób uczciliście rocznicę Ludwika Maciąga. Dzięki wam będziemy mogli oglądać na tej wystawie piękne nadbużańskie tereny, konie - te wielkie miłości profesora - zaznaczyła przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, która wraz z dyrektorem WOK „Hutnik” Mariuszem Kowalskim i Ireną Filipowicz dziękowała artystom wręczając pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki.
Powołana przez organizatorów komisja (zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, naczelnik Edyta Wittich, dyrektor Mariusz Kowalski) wybrała najlepsze, jej zdaniem, obrazy powstałe na plenerze. Ich autorami są: Adrianna Kaszuba, Justyna Pułaska, Zbigniewa Zyśka. Prócz nich w plenerze udział wzięli: Emilia Bryl, Zuzanna Bućko, Łukasz Dymiński, Irena Filipowicz, Ireneusz Jastrzębski, Julia Jastrzębska, Joanna Krajewska, Iwona Koźliczak, Dominika Małgowska, Julia Marciniak, Agnieszka Michalik, Sebastian Murza, Karolina Pułaska, Wieńczysław Pyrzanowski, Jagoda Skawska, Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska, Natalia Suchta.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Rejent, w dniu 14.09.2020 r., godz. 09.48
No jak już Mario, edzia_wwy i miss urzędu oceniają prace malarskie to znak, że kultura w naszym mieście się skończyła.
Dodane przez Henjek, w dniu 14.09.2020 r., godz. 09.54
Hutnik się łotworzył? Marjo warjacie
Dodane przez fryta, w dniu 15.09.2020 r., godz. 09.24
A gdzie maseczki?
Dodane przez wympymcym, w dniu 16.09.2020 r., godz. 11.00
Mariusz, wracaj do kabli, a nie udajesz, ze sie na kulturze znasz. Krzywdzisz ludzi swoja quazi dzialalnoscia i juz na zawsze pozostaniesz w pamieci Wyszkowa jako ten, ktory czeka na kolejny lock down z zamknietym osrodkiem, bo sie nie da. Jak sie nie da to sie zwolnij, znaczy, ze sie nie nadajesz
Dodane przez Krystyna, w dniu 17.09.2020 r., godz. 11.37
Warto było posłuchać komentarzy osób tam obecnych-zbulwersowanych tą farsą, tego na zdjęciach nie widać...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl