Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Sabiny

Pierwszy krok w stronę przebudowy

(Zam: 12.09.2020 r., godz. 08.36)

Rondo bądź sygnalizacja świetlna to proponowane rozwiązania dla niebezpiecznego skrzyżowania ul. Pułtuskiej z Graficzną i Sikorskiego. Gmina Wyszków prowadzi rozmowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie przebudowy odcinka ul. Pułtuskiej.

Na skrzyżowaniu (ul. Pułtuska jest drogą z pierwszeństwem przejazdu) często dochodzi do kolizji i wypadków. Od dawna mówi się o konieczności wykonania tam ronda bądź sygnalizacji świetlnej. Takie rozwiązania, wariantowo, ma uwzględniać koncepcja przebudowy, którą zamierza przygotować gmina Wyszków. Koncepcja, później projekt, a także przeprowadzenie badania kanału kanalizacji deszczowej to wkład gminy Wyszków w wielomilionową inwestycję, którą miałby wykonać zarządca - MZDW. Stąd podjęta przez radnych 10 września uchwała o udzieleniu pomocy rzeczowej województwu mazowieckiemu.
- Jeśli chcemy włączyć nasze odcinki dróg gminnych do drogi wojewódzkiej, to musi to się wiązać z jej przebudową - zaznaczył podczas sesji naczelnik wydziału inwestycji i bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego Adam Mróz.
Koncepcja obejmie przebudowę ul. Pułtuskiej na odcinku od cmentarza do zakładu energetycznego.
- Wstępnie burmistrz wypracował porozumienie z MZDW zakładające, że my wykonany ekspertyzę kanału deszczowego, koncepcję przebudowy drogi. Być może jeszcze w tym roku wykonamy dokumentację projektową. MZDW wstępnie zadeklarowało, że w ciągu 3 lat sfinansowałoby przebudowę ulicy - poinformował naczelnik.
Badanie kanału deszczowego i koncepcja to koszt 25 tys. zł. Wykonanie dokumentacji projektowej będzie kosztować gminę ok. 100 tys. zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 13.09.2020 r., godz. 13.31
pierwszy krok to już jest zrobiony, nowo położona nawierzchnia ha ha
Dodane przez Jon, w dniu 13.09.2020 r., godz. 17.47
Ja bym chciał kolejne rondo. To byłoby już 12 w mieście i mógłbym rozszerzyć Wyszkowski cykl hamiltona o kolejny wierzchołek xD

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl