Dziś jest 11 maja 2024 r., imieniny Jakuba, Lutogniewa

Zwycięski Kuszmider, Kuczyński trzeci w Ossowie

(Zam: 24.08.2020 r., godz. 15.58)

Kolarze Cateny Wyszków mają za sobą udany weekend. Kamil Kuszmider wygrał IV etap Milko Mazury MTB, a Adrian Kuczyński zajął trzecie miejsce na koronnym dystansie VI etapu Lotto Poland Bike Marathonu, który odbył się w Ossowie.

Czwarty etap Milko Mazury MTB odbył się w dniach 22-23 sierpnia w Rynie i nosił barwną nazwę „Wyścig o Jelenie Rogi”. Reprezentujący Catenę Kamil Kuszmider wystartował na najbardziej wymagającym dystansie Pro (76,8 km). Lider wyszkowskiej grupy kolarskiej odniósł zwycięstwo z przewagą ponad 2 minut nad kolejnym zawodnikiem. Gratulujemy!

Szósty etap Lotto Poland Bike Marathonu odbył się natomiast w niedzielę 23 sierpnia. Wyszkowianie zaprezentowali się na dwóch dystansach, Max i Mini. Na dystansie Max (52 km) wystartowało sześciu kolarzy Cateny. Najlepiej zaprezentował się Adrian Kuczyński, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w kategorii M3. Drugi w swojej kategorii wiekowej dojechał Robert Korytkowski. Niestety poważnie wyglądający wypadek na 12 km przed metą miał Paweł Trzciński. Szczęśliwie skończyło się „tylko” stłuczeniami i otarciami. W wyniku upadku poszkodowany oraz Łukasz Góralewski, który postanowił z nim zostać, dotarli do mety w drugiej połowie stawki. Obaj zawodnicy jechali wcześniej w czołowej, 7-osobowej grupie, więc z pewnością powalczyliby o najwyższe lokaty. Najważniejsze jednak, że zawodnik Cateny jest cały.

Łukasz Góralewski – 79. w Open, 30. w M3

Na dystansie Mini (25 km) wystartowało siedmiu cyklistów Cateny. Najlepiej zaprezentował się Adam Wojtkowski, który zajął drugie miejsce w „generalce”, wygrywając jednocześnie kategorię M3. Catena zgarnęła również pierwsze miejsce w kategorii M2, którą wygrał Łukasz Mróz (12. w Open).