Emocjonujący finał w Niegowie

(Zam: 10.08.2020 r., godz. 11.00)

• źródło fot.: powiat wyszkowski
8 sierpnia gmina Zabrodzie była gospodarzem kolejnego turnieju z cyklu Grand Prix Powiatu Wyszkowskiego w siatkówce plażowej. Do współzawodnictwa w trzecim i zarazem ostatnim turnieju cyklu przystąpiło 8 zespołów, w większości znanych z poprzednich rozgrywek.

Emocji nie brakowało, bo zawodnicy walczyli nie tylko o zwycięstwo w turnieju, ale i w całym Grand Prix powiatu.
Równolegle do rozgrywek turniejowych widownia i zawodnicy mogli wziąć udział w nauce pieczenia chleba oraz innych atrakcjach przygotowanych przez Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie.
Turniej, podobnie jak poprzednie, był rozgrywany systemem brazylijskim. Poza parą Szymański/Karłowicz w półfinałach zameldowały się zespoły, które mocno zamieszały na turnieju w Długosiodle: Adam Grzybowski i Krystian Kruk, Damian Kwiatkowski i Kamil Kubeł (Grajki) oraz Hubert Heronimek i Kamil Bodzon (Wisconsin). W pierwszym półfinale Grajki z niemałym trudem w 3 setach uporały się z drużyną Wisconsin. W drugim, zwycięzca z Długosiodła, team Grzybowski/Kruk pokonał parę Szymański/Karłowicz (15:2 i 15:10). W finale spotkały się więc drużyny, które mierzyły się już tego dnia ze sobą (drużyna Grajków przegrała wtedy w 2 setach). Drugi pojedynek ponownie przyniósł zwycięstwo, będących tego dnia nie do zatrzymania, Grzybowskiego i Kruka. Mecz o III miejsce wygrała z kolei, z bardzo dramatycznym drugim setem (19:17), drużyna Heronimek/Bodzon.
Wyniki 3. Turnieju (Niegów) o Grand Prix Powiatu Wyszkowskiego w siatkówce plażowej przedstawiają się następująco:
1. Adam Grzybowski i Krystian Kruk
2. Damian Kwiatkowski i Kamil Kubeł (Grajki)
3. Hubert Heronimek i Kamil Bodzon
4. Artur Szymański i Bartosz Karłowicz

Klasyfikacja generalna Prix Powiatu Wyszkowskiego w siatkówce plażowej po 3 turniejach:
1. Adam Grzybowski i Krystian Kruk - 12 pkt.
2. Damian Kwiatkowski i Kamil Kubeł (Grajki) - 10 pkt.