Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Przyłącz się do Klubu Ojców
Ojcostwo jest jak maraton, aby go przebiec potrzebny jest trening

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 12.56)
Z takiego założenia wychodzą ojcowie zrzeszeni w Klubie Ojców, który od niedawna działa w Wyszkowie. „Chcemy rozwijać nasze ojcowskie kompetencje, inspirować siebie nawzajem do bycia przede wszystkim lepszymi ojcami, ale także mężami i synami” – informują na swoim blogu. Na spotkaniu klubowym odbył się pokaz filmu „Odważni”.

Klub Ojców to grupa mężczyzn z Wyszkowa i okolic, która zawiązała się po warsztatach „7 sekretów efektywnego ojcostwa” zorganizowanych 16 i 17 maja przez Inicjatywę Tato.Net w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Panowie jako grupa nieformalna stworzyli projekt „Odkrywamy ojcostwo” na konkurs w ramach programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” i otrzymali dofinansowanie. Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat roli ojca w rodzinie oraz wzmocnienie kompetencji wychowawczych 20 ojców z powiatu wyszkowskiego w okresie 3 miesięcy (służyły temu, między innymi, przeprowadzone 10 i 11 października warsztaty dla ojców we współpracy z Inicjatywą Tato.Net.).
Wydarzenia w ramach projektu oraz spotkania Klubu odbywają się na Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie, ul. Chopina, parter Apartamentów Preludium. Pośród (jak na razie 10) klubowiczów znalazł się analityk biznesowy, instruktor muzyczny czy też zawodowy spawacz. Doświadczenia panów są różne, bez wątpienia przydatne okażą się te nabyte podczas realizacji projektów biznesowych, współpracy przy akcjach charytatywnych lub projektach społecznych, bo społeczników tu nie brakuje. Funkcją grupy jest inspirować do pracy nad ojcowskim warsztatem, zachęcać do angażowania się w rolę rodzica. Ważne jest również wspólne odkrywanie swojego ojcostwa i uświadomienie sobie, że każdy z nich powinien stać się ojcem, jakiego potrzebuje jego dziecko. Panowie prowadzą bloga (odkrywamyojcostwo.blogspot.com), gdzie można znaleźć Biblioteczkę Taty. Dla członków klubu udostępniane będą tam książki i audiobooki dotyczące m.in. świadomego ojcostwa, budowania relacji na każdym etapie rozwoju dziecka i pogłębiania wiedzy na temat jego rozwoju. Planowany jest zakup około 30 pozycji wydawniczych. Zainteresowani przyłączeniem się do klubu powinni skontaktować się z Łukaszem Wachowskim, tel. 607 168 295; e-mail: odkrywamyojcostwo@gmail.com.
Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.
Na pokaz filmu „Courageous” – „Odważni” w reżyserii Alexa Kendricka z 2011 r., przybyli klubowicze, ale również ich żony. Film przedstawia historię pięciu ojców, którzy jako oficerowie broniący prawa każdego dnia, stawiają czoła różnym zagrożeniom. Jednak, kiedy tragedia uderza w ich rodziny, ci sami mężczyźni zmagają się ze swoimi słabościami, lękami, odpowiedzialnością i wiarą. Z tej walki rodzi się decyzja, która całkowicie odmienia ich życie. Film trzymający w napięciu, ale też okraszony humorem, którego bohaterowie inspirują do zaangażowania w ojcostwo. Stawiają każdemu mężczyźnie jako ojcu wciąż aktualne pytanie: chcesz zadowolić się łatwizną czy zdobędziesz się na pójście drogą odwagi? Projekcja miała skłonić mężczyzn do zadumy i refleksji.
Kolejne spotkanie Klubu Ojców będzie miało charakter warsztatów zatytułowanych „Bliżej – pełna łączność”. Spotkanie odbędzie się 8 listopada w godz. 9.00-18.00 w siedzibie klubu.
P.D.

Foto
Pokaz filmu „Courageous” – „Odważni”
fot. Paulina Dąbrowska

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl