Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2020 r., imieniny Cypriana, Justyny

Popiersie na cześć marszałka

(Zam: 03.08.2020 r., godz. 09.45)

16 sierpnia przy zabytkowej plebanii Sanktuarium św. Idziego odbędzie się odsłonięcie popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość organizuje Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański wraz z gminą Wyszków i powiatem wyszkowskim.

Tego dnia o godz. 12.00 odbędzie się msza w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego i marszałka Józefa Piłsudskiego, której przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski. Oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP.
O godz. 13.15 ma się rozpocząć uroczystość odsłonięcia popiersia. Odegrany zostanie hymn państwowy. Zaplanowano przemówienia, modlitwę, przyznanie wyróżnień i podziękowań, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
Ufundowanie popiersia to inicjatywa Związku Piłsudczyków RP Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Okręg Nadbużański w Wyszkowie oraz samorządów gminnego i powiatowego. „Nikt nie ma wątpliwości, że Józef Piłsudski to postać wyjątkowa. Był nie tylko jednym z głównych wskrzesicieli państwa polskiego, twórcą Legionów, zwycięskim wodzem, ale też postacią ważną dla Wyszkowa. To właśnie on przywrócił 4 lutego 1919 roku prawa miejskie naszemu miastu (utraciliśmy je po powstaniu styczniowym)” - informował Komitet Budowy Pomnika inicjując w minionym roku publiczną zbiórkę pieniędzy na budowę popiersia.
Popiersie zostanie odsłonięte w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego i 100-lecia bitwy Warszawskiej.
J.P.

Komentarze

ola
Dodane przez ., w dniu 03.08.2020 r., godz. 11.20
Jaki jest finansowy wkład w budowę pomnika samorządu miejskiego i powiatowego?
100 lecie bitwy warszawskiej
Dodane przez jaga, w dniu 03.08.2020 r., godz. 23.09
jakiś czas temu były wielkie plany, burmistrz opowiadał że Wyszków będzie organizował ogólnopolskie obchody razem z Wołominem. I co? Nawet Długosiodło jest na mapie obchodów ogólnopolskich, a Wyszków? no własnie!
do ola
Dodane przez PiS PO jedno dno, w dniu 04.08.2020 r., godz. 13.37
Wstyd się przyznać. Po co zadaje Pani tak niewygodne pytania. Naprawdę wstyd głośno o tym "patriotyźmie" wyszkowskich elit mówić. 15/6 sierpnia, Matko Boża módl się za nami świniami, cwaniakami, hipokrytami. Bóg Honor Ojczyzna zamienione przez Wyszkowskie elity samorządowe na Bób, Humor, Włoszczyzna. Kyrie eleison!
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2020 r., godz. 14.14
No ale przecież PiS współrządzi, to może trochę pretensji do Waldka?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 04.08.2020 r., godz. 21.41
Ile to już było w Wyszkowie wielkich planów? Miała być północna obwodnica miasta, miał być stadion, miał być ratusz. A teraz podobno nasi pomysłowi urzędnicy zmniejszają bibliotekę, zaanektowali kilka pomieszczeń i chcą tam przenieść Urząd Stanu Cywilnego. Może w Wydziale Promocji jest tyle pomysłów, że już się tam nie mieszczą i będą je trzymali w pomieszczeniach USC? Jeszcze trochę i żeby coś załatwić w UM albo Starostwie nie będzie się chodziło od pokoju do pokoju ale jeździło po całym Wyszkowie. Na szczęście będziemy mieli odkryty basen, to rozwiąże wszystkie problemy tego miasta.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl