Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Inauguracja na „czwórkę”

(Zam: 02.08.2020 r., godz. 13.02)

Zwycięstwem 4:0 zakończył się premierowy mecz Bugu Wyszków w sezonie 2020/21. Cieszą rozmiary zwycięstwa, martwi natomiast niska skuteczność wyszkowskich napastników.

Spotkanie Bug Wyszków - Wisła Jabłonna zostało rozegrane w sobotę 1 sierpnia. Mecz rozpoczął się o godz. 19.22, co jest hołdem dla zbliżającego się stulecia wyszkowskiego klubu i nawiązuje do roku jego założenia. Mecz był pierwszym oficjalnym sprawdzianem drużyny trenera Ogrodzińskiego.

Wyszkowianie rozpoczęli bardzo ofensywnie i z tonu nie spuścili praktycznie do końca spotkania. Akcje zaczepne bardzo często inicjowali boczni obrońcy, Krzysztof Maciak i Dominik Penkul, od początku bardzo aktywni byli również bracia Rejnuś i Maciej Czabaj. Ten ostatni już w 7. minucie spotkania otworzył jego wynik. Najpierw w słupek z ostrego kąta uderzył Krzysztof Maciak, a chwilę później po asyście Błażeja Rejnusia, Czabaj technicznym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Mimo bardzo licznych sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie na kolejnego gola trzeba było czekać aż do jej ostatniej minuty. Wtedy na listę strzelców strzałem z około 15. metra wpisał się Jakub Rejnuś, który wcześniej zmarnował kilka wyśmienitych okazji. Szanse na zdobycie kolejnych bramek mieli też wcześniej Łukasz Łada i Czabaj. Po przerwie nadal napierali miejscowi. Ofensywa Bugu zaowocowała kolejnymi dwoma bramkami Rejnusia, który tym samym skompletował hat-tricka. Bug wygrał 4:0.

Podsumowując spotkanie - Bug grał ładny, drużynowy futbol, zdecydowanie widać rękę trenera Ogrodzińskiego. Na minus zdecydowanie skuteczność, której wyszkowianie będą potrzebowali w meczach z rywalami z wyższej półki.

Bug Wyszków - Wisła Jabłonna 4:0 (2:0)

Bramki dla Bugu: M. Czabaj, J. Rejnuś 3.

Bug: N. Laskowski - Sz. Skoczeń, M. Maciak (59. - M. Rogulski), R. Nogaj - D. Penkul (61. - P. Komosa), Ł. Łada (72. - Sz. Rudnik), B. Rejnuś (74. - K. Chimkowski), J. Rejnuś (86. - J. Kopiejewski), P. Wojtkowski, K. Maciak - M. Czabaj (74. - P. Nasiadka).

W następnej kolejce wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z Mazurem II Karczew. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 sierpnia.