Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 października 2020 r., imieniny Ireny, Kleopatry

Powiat chce budować halę sportową

(Zam: 01.08.2020 r., godz. 08.01)

  • fot. Justyna Pochmara
150 tys. zł Rada Powiatu przeznaczyła na dokumentację projektową nowej hali sportowej planowanej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Samorząd powiatowy zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy obiektu m.in. w Ministerstwie Sportu.

Zapisane w budżecie na ten rok 50 tys. zł przeznaczone jest na zakup gotowej dokumentacji, 100 tys. zł przewidziane na 2021 r. - na wynagrodzenie projektanta, który dostosuje dokumentację do potrzeb CEZiU „Kopernik”.
- To budowa sali bądź hali sportowej, bo jeszcze zastanawiamy się nad skalą przedsięwzięcia. Potrzeba realizacji inwestycji w szkole, w której uczy się przeszło tysiąc osób, jest niewątpliwa. Remontowanie obecnej sali to duży koszt, a ona i tak nie wystarcza, by zaspokoić potrzeby szkoły - wyjaśnił na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 31 lipca, starosta Jerzy Żukowski.
Jak stwierdził, Starostwo zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie zadania w Ministerstwie Sportu, a także innych instytucjach wspierających realizację tego typu zadań.
- Abyśmy mogli to zrobić, potrzebny jest projekt - zaznaczył. - Stąd nasza prośba o umieszczenie zadania w planie finansowym.
Powiat zakłada, że obiekt będzie miał powierzchnię 36 x 45 metrów, co ma pozwolić, jak zaznaczył starosta, na budowę trybun oraz boisk do uprawiania sportu „prawie że wyczynowego, na skalę pierwszej ligi”.
Przedstawiciele powiatu byli w Zatorach, których wójt pozyskał ok. 4 mln zł w Ministerstwie Sportu i w tym roku rozpoczyna budowę hali. Byli też w hali sportowej Tłuszczu.
- Taka hala by nam najbardziej odpowiadała - zaznaczył starosta.
- Jako uczeń, absolwent tej szkoły, a potem nauczyciel cieszę się, że ta sprawa nabiera tempa - próbujemy podejść do budowy hali i wierzę, że w tej kadencji uda nam się realizacja - zabrał głos radny Paweł Deluga. - Dla tej szkoły to będzie ogromny rozwój, wejście na poziom, na jaki ta szkoła i uczniowie zasługują. To też rozwój dla Wyszkowa, dla naszego powiatu.
Radny Adam Turek zapytał z kolei, czy istnieje miejsce, na budowę parkingów przy hali.
- Robiliśmy rozeznanie, sprawa wymiarów hali nie jest zamknięta, choć chcemy by była maksymalnie duża - zaznaczył Jerzy Żukowski. - Odbywa się zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Mamy powiedziane, że do końca roku nastąpi i będziemy spełniać warunki. Jest też do rozstrzygnięcia kwestia czy zostawić obecną halę, czy ją wyburzyć i wkomponować nową.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Placo, w dniu 01.08.2020 r., godz. 08.34
Tylko proszę Was, zaprojektujcie to z głową i smakiem a nie po taniości. Żeby ten obiekt nie straszył przez kolejne 50 lat. Dziękuję.
kto finasuje?
Dodane przez w-f, w dniu 01.08.2020 r., godz. 22.07
A czy to nie z pieniędzy nauczycieli szkół specjalnych , którym zarząd powiatu okroił dodatki za ich trudna prace, będą budować tę hale?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2020 r., godz. 12.37
Po taniości? Na fakturach będzię po najdroższości, a w rzeczywistości będzie po najtaniości.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2020 r., godz. 16.01
Po co to wszystko? Chyba po to aby były stanowiska dla kolejnych przydupasów burmistrza. Jestem przeciw.
Dodane przez kibic, w dniu 03.08.2020 r., godz. 08.34
Nieznany wójt, w wiejskiej gminie Zatory, może jeszcze nie działacz partyjny, pozyskuje 4 miliony i buduje halę sportową a w Wyszkowie, burmistrz, starosta,wydziały promocji, pozyskiwania funduszy, inwestycji, w Gminie Wyszków i starostwie, nie potrafią przez wiele lat ani zmodernizować stadionu przy Kościuszki, ani zmodernizować halę sportowa na Polonezie do odpowiednich rozmiarów, ani wybudować nowej. Nawet pozyskać funduszy się nie udało. Wstyd. W 2014 roku Camper Wyszków zdobył mistrzostwo I ligi i miał szansę zagrać w Pluslidze, ale nie miał odpowiedniej hali. Mam prośbę do radnych Masz Wybór zainteresujcie się i złóżcie interpelację w sprawie terenu, który miał być pod centrum sportowe na Pułtuskiej. Zapytajcie po ile za m2 kupiła Gmina Wyszków grunt od ludzi pod to centrum sportowe, dlaczego nie pozyskali pieniędzy na inwestycje tego centrum, po ile sprzedali grunt dla tych deweloperów co budują tam bloki, czy odbyło się to w przetargach, czy sprzedano z bonifikatą i ewentualnie jaką, kiedy, czy sprzedali już grunt pod zabudowę wysoką, wielorodzinną czy dopiero po zakupie nowy właściciel wystąpił o zmianę w planach zagospodarowania. Pewnie nie tylko ja chciałbym wiedzieć dlaczego burmistrz Nowosielski nie spełnił obietnicy wyborczej z 2014 roku i nie wybudował centrum sportowego. Dlaczego rozwalono jedna z trybun na stadionie i nie pobudowano nowej ? Co się stało z tą co miała ja zastąpić ale podobno nie sprawdziła się ? Ile kosztowała i gdzie teraz jest ? Czy to nie marnotrawstwo ? Proszę radnych opozycji o zainteresowanie się tymi sprawami i nas poinformowanie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl