Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny



Integracja i zabawa w parku

(Zam: 15.07.2020 r., godz. 15.18)

„Tacy sami” to tytuł spotkania, które odbyło się w miejskim parku z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestnicy 15 lipca mogli spędzić czas w ramach kilku stref zajęć.

Atrakcje zorganizowało wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzez Osób z Upośledzeniem Umysłowym, którego przewodnicząca Urszula Mikołajczyk witała gości.
- Naszym celem jest przede wszystkim dobro, spokój, bezpieczeństwo naszych dzieci - osób z niepełnosprawnością intelektualną - zaznaczyła. - Nasze imprezy mają za cel spotkanie niepełnosprawnych, ich rodziców, lokalnego środowiska, władz. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tego miasta, powiatu, jesteśmy tacy sami - dodała.
Wśród uczestników byli podopieczni i pracownicy placówek poległych kołu PSOUU - Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, rodzice, przedstawiciele instytucji działających w sferze pomocy społecznej i in.
Spotkanie dofinansował powiat wyszkowski, stąd też obecność starosty Jerzego Żukowskiego.
- Cieszę się, że po długim okresie przerwy znów możemy spotkać się szerszym gronie - stwierdził życząc dobrej zabawy.
- Czuję się jak jedna z was, czuję się jak wy pogodna, radosna. Życzę godności, pogody ducha, sił do działania, byśmy mogli spotykać się tak jak dziś - witała uczestników sekretarz gminy Anna Gołębiewska.
Rozgrywki sportowe, strefy zajęć manualnych, fotobudka to atrakcje, które trwały kilka godzin. Spotkanie poprowadzili Joanna Kulesza i Michał Czajka. Organizatorów wspierali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie.
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada w maju. To święto podkreślające równe prawa każdego człowieka i zakaz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania w parku każdy mógł wypełnić i odpisać się pod postulatami osób z niepełnosprawnościami, wśród których znalazły się m.in.: powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej w Wyszkowie, możliwość staży i szkoleń dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, umożliwienie zatrudnienia wspomaganego w ofertach pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy, stworzenie funkcji ułatwiającej czytanie tekstu na stronach internetowych instytucji publicznych.
Organizację pikniku wsparli: Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik, I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.
J.P.






































Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.07.2020 r., godz. 21.20
bardzo dobra i porządana inicjatywa, pani Ula Mikołajczyk to jest Ktoś -kapelusz z głowy - jak zawsze w tym gronie pani radna MB, najciekawiej ubrana, ze swoim życzliwym każdemu uśmiechem, jak ta piękna kobieta to robi? tylko się uczyć od obu Pań, podziwiać i dziękować, podopieczni przeszczęśliwi
Dodane przez zainteresowana, w dniu 16.07.2020 r., godz. 12.54
O której radnej mowa? Uśmiech i ciekawe ubranie to nie wszystko, czy ta radna wykazała się jakimś działaniem na rzecz niepełnosprawnych???

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta