Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 15 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Magdaleny

Chwila radości dla strażaków

(Zam: 09.07.2020 r., godz. 10.40)

Ochotnicze straże pożarne w Trzciance, Zabrodziu, Rząśniku, Brańszczyku otrzymały wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które wykorzystają na zakup wyposażenia. Decyzje zarządu WFOŚ odebrali z rąk wiceprezes Kamili Mokrzyckiej. W spotkaniu wzięli też udział poseł Henryk Kowalczyk i dyrektor oddziału regionalnego KRUS Joanna Bala.

Uroczystość odbyła się 8 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, stąd też obecność starosty Jerzego Żukowskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Sobczaka.
- OSP są oczkiem w głowie dla rządu PiS. Finansowanie, które w 2016 zostało zmienione spowodowało, że pieniędzy jest dużo więcej, są lepiej wykorzystywane, a każda jednostka robi zakupy według swojego uznania - podkreślił poseł Henryk Kowalczyk. - Jednostki OSP są niezwykle ważne w systemie ratownictwa. Profesjonalizm Państwowej Straży Pożarnej jest duży, ale to OSP najczęściej są bliżej zdarzeń i docierają do nich szybciej. Niezwykle ważne jest poczucie bezpieczeństwa, które dajecie mieszkańcom swoich i sąsiednich gmin. Jest ono wzmocnione wielką chęcią, sercem, wyszkoleniem, profesjonalizmem, ale do tego potrzebny jest sprzęt, budynki, samochody. Nasze dofinansowania służą dokonywaniu niezbędnych zakupów.
- Gratuluję dobrych wniosków i inicjatywy - podkreśliła wiceprezes WFOŚ Kamila Mokrzycka. - Cieszymy się, że możemy przekazywać wam te pieniądze, bo widzimy namacalne efekty współpracy.
Finansowanie dla strażaków pochodzi z „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” oraz nowego programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”. W ramach otrzymanych dotacji strażacy ochotnicy będą mogli zakupić sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji (m.in. wyposażanie osobiste, takie jak mundury, hełmy i buty ochronne) oraz sprzęt służący zapobieganiu, ograniczaniu lub likwidacji skutków nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii (tj. generatory piany lekkiej, motopompy pływające, węże i wiele innych).
Dodatkowo podczas spotkania w Starostwie Powiatowym dyrektor Joanna Bala przekazała strażakom z OSP Słopsk torbę medyczną służącą do udzielania pierwszej pomocy.
- Staramy się wręczać takie torby jednostkom ochotniczym sukcesywnie. Mam nadzieję jednak, że będą one używane jak najrzadziej - zaznaczyła.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Materac, w dniu 09.07.2020 r., godz. 11.12
Sobczak, to co minister Kowalczyk robi z Paniami? Tylko nie mów, że ty nie wiesz. Twoje dno...
Dodane przez Semafor, w dniu 09.07.2020 r., godz. 15.38
i znowu Bala, niedługo to będzie strach lodówkę otworzyć :))
Dodane przez petent, w dniu 09.07.2020 r., godz. 16.54
Pozdrawiam przesympatyczną i kompetentną Panią Kamilę Mokrzycką
Dodane przez strażak, w dniu 09.07.2020 r., godz. 20.38
Podzielam opinię petenta na temat p. Prezes Mokrzyckiej i również serdecznie pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2020 r., godz. 11.13
Kto to jest ta Mokrzycka? Ze zdjęcia i przymusowego uśmiechu petent wywnioskował o kompetencji.
do anonima
Dodane przez petent, w dniu 22.07.2020 r., godz. 21.41
Bardzo brzydka, złośliwa wypowiedź. Szkoda czasu na polemikę.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl