Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 sierpnia 2020 r., imieniny Alfreda, Euzebiusza

Ta jazda będzie ich drogo kosztowała

(Zam: 29.06.2020 r., godz. 17.26)

Jadący slalomem kierowca peugeota, nietrzeźwa uczestniczka wesela i mający 2,5 promila mieszkaniec Jarzębiej Łąki - to zatrzymani w miniony weekend w powiecie wyszkowskim.


Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w nocy z piątku na sobotę w Blochach na ul. Spacerowej. W trakcie patrolu dzielnicowa zauważyła jadącego slalomem osobowego peugeota. Po zatrzymaniu od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni mieszkaniec Marek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kontrola wykazała również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania samochodem, bo już wcześniej stracił je za jazdę na „podwójnym gazie”.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymaniu praktycznie w tym samym czasie - po godzinie 1.00 (noc z soboty na niedzielę). Na ulicy Białostockiej w Wyszkowie policjanci zauważyli samochód, który na ich widok zatrzymał się i zawrócił. Mundurowi zatrzymali go. Okazało się, że mieszkanka gminy Brańszczyk spanikowała na widok radiowozu, ponieważ wracała z wesela nietrzeźwa. W organizmie 27-letniej kierującej peugeotem alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu.

Niechlubnym rekordem może „pochwalić się” mieszkaniec Jarzębiej Łąki, który został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Handlowej w Niegowie. Jak podaje policja, w organizmie 49-latka było ponad 2,5 promila alkoholu.

Kierowcy odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia, co najmniej 3-letni sądowy zakaz prowadzenia samochodów oraz kilkutysięczna kara finansowa.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl