Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 czerwca 2020 r., imieniny Aleksandra, Karola

„Odbijamy się od ściany” – rodzice walczą o Sylabę

(Zam: 22.05.2020 r., godz. 11.08)

Środowisko Rewii Dziecięcej „Sylaba” w środę przed „Hutnikiem” zademonstrowało swoje niezadowolenie z decyzji podjętych przez dyrekcję ośrodka kultury. Nie obyło się bez udziału policji, która pilnowała, by nie doszło do niedozwolonego w czasie epidemii zgromadzenia.

Przed „Hutnikiem”, w którym w środę 21 maja odbywała się sesja Rady Miejskiej, zebrali się rodzice dzieci uczęszczających do Sylaby, sylabianki, a także inne osoby wyrażające wsparcie dla rewii i ich instruktorek. Powód swojego niezadowolenia opisali już wcześniej w liście otwartym publikowanym m.in. w „Wyszkowiaku”. Boją się, że przez wypowiedzenie warunków pracy i płacy instruktorkom Sylaby przyszłość rewii jest zagrożona.
Już rano, przed sesją pod Hutnik przyjechała policja. Także po południu licznie zgromadzone radiowozy nie mogły pozostać niezauważone przez przechodniów. Zgodnie z prawem, w czasie epidemii obowiązuje zakaz zgromadzeń, stąd obecność funkcjonariuszy obawiających się, że może dojść do złamania prawa.
Do „Hutnika” pozwolono wejść dwóm przedstawicielkom Stowarzyszenia Przyjaciół Rewii Dziecięcej „Sylaba”, które miały możliwość przedstawienia swoich argumentów dopiero pod koniec ośmiogodzinnych obrad.

Brak dialogu
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rewii Dziecięcej „Sylaba” Patrycja Ogrodzińska oraz wiceprezes Ewelina Kowalczyk to także członkinie Rady Rodziców rewii, byłe sylabianki i mamy obecnych sylabianek. Wyraziły zaniepokojenie ograniczeniem etatów instruktorów WOK „Hutnik”
- To sytuacja krzywdząca dla naszych dzieci – stwierdziła Patrycja Ogrodzińska. – Wydaje nam się zagrażająca zespołowi. W zespole jest 150 dzieci, które odbywały próby pod kierunkiem trzech instruktorek. Wykonywały wiele pracy. Ten zespół jest fenomenem. To, że jesteśmy tu po 36 latach od jego założenia, o czymś świadczy. Sylaba to nie tylko skakanie na scenie, taniec, to także emocje, wspomnienia, przyjaźnie, związanie się z zespołem na całe życie.
Ja podkreśliła, rodzice i instruktorki wychodziły z inicjatywami na rzecz ratowania zespołu.
- Chcieliśmy, by dzieci miały zajęcia online, jak w szkołach. Były wysyłane mailowe wiadomości z prośbą o możliwość prowadzenia takich zajęć. Instruktorki nie otrzymały na nie zgody. Jako rodzice interweniowaliśmy w tej sprawie – zaznaczyła Patrycja Ogrodzińska. - Przy ostatniej rozmowie telefonicznej dyrektor zgodził się na takie zajęcia, ale za dwa dni instruktorki otrzymały wypowiedzenie z pracy.
Jak zaznaczyła przedstawicielka stowarzyszenia, w nowym zakresie obowiązków Ireny Zdunek nie ma punktu stwierdzającego, że jest odpowiedzialna za prowadzenie zespołu.
- Nie możemy pozwolić na taką sytuację, że nie wiemy co będzie w przyszłości z naszymi dziećmi i kto będzie prowadził zespół – oznajmiła.
- W dobie kryzysu wszyscy powinniśmy się wspierać, a zwłaszcza powinniśmy wspierać dzieci. A tego wsparcia nie ma – dodała Ewelina Kowalczyk. – Jeśli chce się utrzymać pracowników to nie daje się im wypowiedzenia umowy o pracę. To szantaż, bo albo instruktorki zgodzą się na karygodne warunki, albo zespół przestanie istnieć. Pytamy, czy zostały wykorzystane wszystkie dostępne środki w ramach tarczy antykryzysowej, innych instrumentów pozwalające na utrzymanie etatów? Jako zespół, rodzice, instruktorzy nie chcemy być traktowani wyjątkowo, indywidualnie, inaczej niż wszyscy. Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji. Chodzi o rozmowę, wsparcie, którego nie ma. To karygodne, by nie można było prowadzić zajęć online.
Ewelina Kowalczk zwróciła uwagę na brak dyskusji, dialogu z dyrektorem „Hutnika”.
- Apelujemy do państwa o wpłyniecie na krzywdzące decyzje, które zostały podjęte - dodała.

Wieloletni konflikt
- Jest konflikt na linii urząd-rewia-hutnik. Nie wiem dlaczego i jak długo on trwa, ale jego istnienie nie jest przyjemne dla mnie jako mieszkańca gminy. Powinniśmy wspierać Sylabę, zwolnień, do których doszło, nie rozumiem. Nie wiem, czy ich powodem jest rzeczywiście COVID-19, czy jest on tylko pretekstem do dokonania zwolnień – zabrała głos radna z klubu Masz Wybór Monika Bieżuńska. – Nie rozumiem, dlaczego takiej perełce, jaką jest Sylaba, podcina się skrzydła. Wiem, że to nie jedyny zespół w mieście, ale nie ma tu zespołu z taką historią i dokonaniami, jak Sylaba. Będę stawać w obronie zespołu, mam do niego sentyment, zawsze byłam fanką rewii. Proszę pracowników urzędu o zażegnanie tego konfliktu, rozmowę
- Już w grudniu prosiliśmy o spotkanie i do marca nie było możliwości się spotkać, bo pan dyrektor odmawiał – zaznaczyła Patrycja Ogrodzińska. – Wiem, że są inne zespoły, nie mamy nic przeciwko nim. Ale to nie nasza czy dzieci wina, że Sylaba powstała w Hutniku.
Dowodziła, że ze strony Sylaby była wola do dialogu. Według niej, grupa odbywała próby w Szkole Podstawowej nr 4, bo pojawiały się pretensje o zajmowanie sali w Hutniku.
- Założyliśmy stowarzyszenie, poszykujemy środki, piszemy projekty. A Sylaba została potraktowana krzywdząco - dodała.
Radny Jan Abramczyk wyraził poparcie dla rodziców.
- Wyobraźmy sobie, że 150 dzieci zostaje przez treningów. Co z nimi? – oznajmił. – Mam wnuczkę, która trenuje w Sylabie. Dzieci trenują tam po kilka godzin dziennie. Rodzice wnoszą opłaty. Trzeba im pomóc. Trzeba zorganizować okrągły stół, zaprosić zainteresowane strony, radnych. Skoro instruktorki dostały wypowiedzenia, normalnym jest, że Sylaba za jakiś czas się skończy. Jestem za tym, by pomóc. Jeśli jako radni mamy obniżyć sobie diety, to jestem za tym, by te oszczędności przeznaczyć na Sylabę.
- Wszyscy chcemy normalności w czasach, które normalne nie są. Chętnie będę rozmawiał na ten temat, ale pan radny wie, że nie można wydać więcej niż się posiada - zabrał głos burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Do tego stołu trzeba by zaprosić też pływaków, członków Bugu Wyszków, innych klubów, sekcji kulturalnych, sportowych, organizacje, zespoły – uznał podkreślając, że ograniczenia w finansowaniu dotyczą różnych podmiotów. - Jeśli dziś nie podejmiemy pewnych działań, to jako radni za jakiś czas będziecie mieli do mnie pretensje, że konstruując kolejny budżet mamy pętlę na szyi. Cięcia to nie jest kwestia personalnych animozji, ale racjonalności – dodał. – W Sylabie została zwolniona osoba zatrudniona na zastępstwo. Etat nie został zlikwidowany, więc osoba przebywająca na zwolnieniu lekarskim wróci. To sekcja domu kultury, którym kieruje dyrektor. Jak bym się nie godził być dyrektorem ośrodka nie mając wpływu na kształt kadry i finansowanie. W każdej dziedzinie życia samorządowego będą oszczędności – oznajmił. – Zapraszam rodziców do rozmowy. Takie spotkania odbywały się już w urzędzie, także z dyrektorem Hutnika. Szczerze mówiąc, trochę nie rozumiem zarzutu o brak rozmowy z jego strony, bo dyrektor jest osobą kontaktową, otwartą, a szefowie innych podmiotów, szkół raczej chwalą sobie współpracę z nim.
Burmistrz wielokrotnie podkreślał, że jedynym powodem podjętych decyzji są kwestie ekonomiczne.
- Rozumiemy cięcia, wiemy, że sytuacja jest bardzo trudna. Nie rozumiem jednak braku zgody na zajęcia online. Chcemy wiedzieć, co zostało zrobione zanim podjęto decyzję o zwolnieniu pracowników. Można było pozyskać jakieś środki na podtrzymanie tych etatów – stwierdziła Patrycja Ogrodzińska.

„Tu jest potrzebny okrągły stół”
Elżbieta Piórkowska, również związana z Sylabą jako matka uczestniczki, zwróciła się do Moniki Bieżuńskiej.
- Konflikt, o którym pani mówi, nie jest kwestią obecnej chwili. Pikiety pod urzędem były już przed wieloma laty. Może rzeczywiście sprawą powinien się tu zająć mediator – zaznaczyła.
- Jesteśmy tu, bo nie ma dialogu z panem dyrektorem – oznajmiła po raz kolejny Ewelina Kowalczyk. – Do dziś nie mamy wytycznych, informacji, odbijamy się od ściany. Dlatego tu jesteśmy.
- Kobiecie, która założyła zespół próbuje sie go odebrać. Jej córce, związanej od urodzenia z Sylabą, proponuje się pół etatu. Dziewczynie prowadzącej najmłodsze grupy została odebrana praca. Zwracam uwagę na te fakty. To dla nas najistotniejsza kwestia – dodała Patrycja Ogrodzińska.
- Chciałbym usłyszeć jasną deklarację, czy to oznacza, że likwidujemy gminny zespół w obecnym formacie? – podkreślił radny Masz Wybór Adam Szczerba. – Tu potrzebny okrągły stół zorganizowany najlepiej jeszcze w tym tygodniu. Nie chcę, by ta dyskusja skończyła się na stwierdzeniu, że sytuacja jest trudna i trzeba zacisnąć pasa.
- Decyzje powinny być podjęte natychmiast. Instruktorki albo warunki przyjmą, albo zespół przestanie istnieć. Przy braku dialogu zespół z pewnością przestanie istnieć. W czasie pandemii zamiast wspierać Sylabę, państwo ją zabiją - dodała Ewelina Kowalczyk.
- Panie burmistrzu, proszę by podjął pan decyzję dotyczące okrągłego stołu, wyznaczył termin – zabrał głos Jan Abramczyk. – Nie daj Boże, żeby ten temat nie został załatwiony – wtedy to nie wrócimy już do takiego zespołu jak teraz i nie znajdziemy tak dobrych instruktorów.

„Tego zespołu nikt nie zlikwidował i nie zlikwiduje”
- Rozumiem, że panie reprezentują interes Sylaby i ma was prawo nie obchodzić jaka jest sytuacja innych grup. My zlikwidowaliśmy dziś szkołę (filia w Skuszewie – przyp. red.) – to jedna z trudnych decyzji w oświacie. W ostatnim czasie zredukowaliśmy 15 etatów w przedszkolach, wprowadzając bon przedszkolny. Kilkanaście etatów zlikwidowaliśmy w szkołach – zabrała głos zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. – Trudne decyzje są podejmowane w różnych obszarach. Jako Sylaba jesteście aktywni, ale trzeba pamiętać, że są inne osoby również przeżywające problemy, tragedie. My musimy patrzeć na Sylabę z perspektywy całości – nie rozumiem zaniepokojenia, co będzie dalej z Sylabą. Tego zespołu nikt nie zlikwidował i nie zlikwiduje, ale musimy podjąć trudne zadania, które przed nami stoją. Ta trudna sytuacja dotyka wielu ludzi.
- Nasze dzieci ciężko pracują na to, by być podwójnymi wicemistrzami świata. Powtarzam pytanie, czy zostały zrobione wszystkie kroki, by etaty instruktorów utrzymać? – dodała Ewelina Kowalczyk.
- W Sylabie najważniejsze są dzieci – stwierdził burmistrz. – W domu kultury tylko trzech instruktorów Sylaby było na etacie, pozostali pracowali na zlecenie. Bez względu na to, czy dotujemy podwójnego wicemistrza świata, czy pedagoga ulicy, który pomaga dzieciom z trudnego środowiska, to dla nas to są sprawy tak samo ważne. To są nasi mali obywatele, których chcemy wspierać – uznał burmistrz. –Jedni zdobywają medale, a dla innych mistrzostwem jest wyrośnięcie na przyzwoitych ludzi.
W sali obrad nie było dyrektora WOK „Hutnik” Mariusza Kowalskiego. Ok. godz. 17.00 obrady zakończyły się. Przedstawiciele Sylaby czekający na zewnątrz nagrodzili wychodzące z budynku Ewelinę Kowalczyk i Patrycję Ogrodzińską brawami.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.24
anie burmistrzu, proszę by podjął pan decyzję dotyczące okrągłego stołu, wyznaczył termin – zabrał głos Jan Abramczyk. – Nie daj Boże, żeby ten temat nie został załatwiony – wtedy to nie wrócimy już do takiego zespołu jak teraz i nie znajdziemy tak dobrych instruktorów,CYNIK ABRAMCZYK JAK dotyczy jego wnuczki to Za jak w innych sprawach nie po myśli dla spoleczeństwa to Nie,ale tak postkomuch ma się
sylaba
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.55
Do kosztów sylaby należy doliczyć korzystanie z pomieszczeń dk hutnik a wiec media ogrzewanie sprzatanie sylaba to nie pępek świata
Dodane przez 123, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.00
Czy Wyszkowa Policja, nie ma zajęcia, żebym 13 radiowozów (info z FB), pilnowało garstki rodziców, żeby nie wywieźli Burmistrza i dyrektora Kowalskiego na taczkach ? Tak boja się Panowie, ze tyle Policji wezwali ?
Dodane przez Cwaniacy Wyszkowiacy, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.02
Takiego GBurmistrza i radnych bezradnych wybraliście, to teraz się nie narzekajcie, ze wszystko niszczą, dobrze robią tylko dla siebie i swoich kolegów.
Dodane przez Czytelnik, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.08
Ta policja to żenada. Wyszków tonie
Dodane przez WYSZKOWIAK, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.18
a może nie umarzać podatków " biznesmenom" Wyszkowa i kolegom Burmistrza to będzie na Sylabę?
Dodane przez do wyszkowiak, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.49
Ogrzewanie media sprzątanie dotyczą nie tylko sylaby... czy dyrektor nie grzałby, nie zapalał światła i nie sprzątałby gdyby nie bylo tam sylaby? sylaba nie jest pepkiem świata i polecam posluchaj co mówily wczoraj mamy z sylaby, bo nie mialem wrazenia, ze nie za pepek uwazaly albo kogokolwiek dyskredytowaly
Dodane przez PO-licja, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.51
A kradzieży coraz więcej. Złodzieje łupią działki letniskowe, a POsłuszna POlicja na łańcuszku miejscowej kliki. Pisać skargę do MSWiA i komendanta w Radomiu.
Dodane przez Tom, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.56
Policjanci byli nie tylko z Wyszkowa
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 13.39
A gdzie PSL , który tak się afiszowal na fb i w prasie jako obrońcy Sylaby? Dlaczego radni tego ugrupowania podczas sesji nie stanęli w obronie Sylaby?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.30
Wyszli tylnymi drzwiami, hipokryci.
Anonim 13,39
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.55
No stanął radny Glinka ale w obronie swojego ,,szefa" .
s Dodane przez wyszkowiak, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.55
Dodane przez Aga, w dniu 22.05.2020 r., godz. 15.09
ciekawe, czy do kosztów utrzymania Bugu Wyszków wlicza się koszt utrzymania murawy na boisku?
do Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.24
Dodane przez Iwa, w dniu 22.05.2020 r., godz. 15.19
Jeśli Abramczyka nazywasz obłudnikiem, to jak określisz burmistrza? hipokryta do potęgi N - to bardzo delikatnie. Patrz - FB Rewii Sylaba - filmik z 36 urodzin.
Dodane przez Aga, w dniu 22.05.2020 r., godz. 16.39
Z tymi podatkami to słusznie ktoś zauważył. Brawo.
Dodane przez Rodzic sylabianki, w dniu 22.05.2020 r., godz. 16.43
Nie było 13 radiwozow to kłamstwo. Dziękujemy policji że zadbała o wszystkich bezpieczeństwo. Na naszą policję zawsze można liczyć. Dziękujemy dzięki Wam czulismy się bezpiecznie i było spokojnie
Dodane przez Rodzic sylabianek, w dniu 22.05.2020 r., godz. 16.46
Dziekujemy Policji za zapewnienie bezpieczeństwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 16.47
Policja jest jest źle nie ma też źle jest ciepło źle jest goroca też źle. Polaczkom wyszkowiaczkom nigdy nie dogodzi.
Dodane przez Mieszkaniec Wyszkowa, w dniu 22.05.2020 r., godz. 16.49
Policja z sanepidem powinna wam wsszystkim powinna kary ponakladac za to zgromadzenie. Przechodziłam z dzieckiem i się bałam o nasze zdrowie bo zjaeliscie cały chodnik. Wstyd.
Poprawka
Dodane przez ., w dniu 22.05.2020 r., godz. 19.54
*czwartek 21 maja *podwójny mistrz świata
Dodane przez Pała, w dniu 22.05.2020 r., godz. 20.17
Podpisz się, kto dziękuje za tę PO-licję na kilka rodziców w tym większości kobiet. Brawo panowie PO-licjanci. Broń długa w odwodzie była? Na Sylabę? Niech komendant wystąpi o nagrodę dla dzielnych swoich.
jan,a
Dodane przez sylab, w dniu 22.05.2020 r., godz. 20.34
Popiera Abramczyka Jasiu daj przykład przekaż całą dietę na rzecz sylaby inni obrońcy będą podążać za tobą
Dodane przez xyz, w dniu 22.05.2020 r., godz. 21.05
To nie Policja tylko Milicja,
Do Anonima
Dodane przez M, w dniu 22.05.2020 r., godz. 21.24
Do Komucha Anonima - dlaczego nie pokażesz swojego nazwiska?? Przyjdź na sesje i zabierz głos a jak nie masz odwagi to nie pisz głupot
Do Anonima
Dodane przez Do Anonima, w dniu 22.05.2020 r., godz. 21.40
Anonimie nie masz odwagi pokazać swojego nazwiska, nie oczerniaj człowieka o życiorysie którego nie masz pojęcia!
do Dodane przez wyszkowiak, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.55.55
Dodane przez Anty sylaba, w dniu 22.05.2020 r., godz. 22.50
do kosztów utrzymania należy dodać media - ha, ha, a gdzieś czytałam, że podczas prób Sylaby słynny dyrektor wykręcał żarówki i redukował klimatyzację do 7 stopni Celsjusza. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli tak, to koszty zostały zredukowane do minimum więc o co chodzi? Jakie koszty?
Dodane przez Jola Jolka, w dniu 22.05.2020 r., godz. 23.09
Nie wszystkim podoba się Sylaba a wszyscy na to się składają
Dodane przez ramedlaw, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.02
Ktoś naprawdę upadł na głowę.12 czy 13 radiowozów to nawet na meczu Legii z Lechem ostanio nie było. Swoją drogą działanialność Sylaby pod obecnym kierownictwem coraz bardziej przypomina sektę.
Dodane przez Oszczednosci GBurmistrza, w dniu 23.05.2020 r., godz. 08.25
100 tysiecy na wyprawę Chodkowskiego tratwa pielgrzym, 200 na pensje Wiśniewskiego w WOSIR Wyszkow, 200 na pomnik Wolskiego, 500 tysiecy na place zabaw przy jeszcze nie wybudowanym osiedlu przy Szpitalnej, 1,2 miliona na pusty parking przy ulicy Leśnej, plac miejski za 1,2 milina to są oszczędności ? A na dzieci z Sylaby i szkole w Skuszewie pieniędzy brak. Wyjście jest tylko jedno referendum i odwołanie leniwego balonika. Dość tej prywaty w Wyszkowie.
Dodane przez Zarobki w Gminie Wyszkow, w dniu 23.05.2020 r., godz. 08.33
Prosimy o podanie do publicznej wiadomości, ile zarabiają z dodatkami Burmistrz, z-ca, dyrektorzy, prezesi miejskich spółek, naczelnicy wydziałów. Wtedy wyjdzie na jaw zatrważająca niegospodarność. Dlaczego burmistrz, nie obniży wynagrodzeń tej grupie, dlatego ze zostali zatrudnieni z rozdania politycznego i zarabiają wielokrotności średniej krajowej ? A podrzędniejszy pracownicy na minimalnej i z coraz to większym zakresem obowiązków.
Dodane przez do Jola Jolka, w dniu 23.05.2020 r., godz. 08.34
Burmistrz też się nie wszystkim podoba i nie wszyscy na niego głosowali, a jednak rządzi
Pani Moniko
Dodane przez z sentymentem do ......, w dniu 23.05.2020 r., godz. 08.47
czy Pani stylizacje nadal przygotowuje Pani Ewelina Kowalczyk bo powiem, że jestem fanką Pani stylizacji, to po prostu perełka
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 09.45
Najśmieszniejsze są mistrzostwa świata podopiecznych pani Joli, co głupoty pier... do oli. Te z Malty :))) śródziemnomorskiej wysepki o marginalnym znaczeniu w sztuce tańca ale za to bardzo atrakcyjnej turystycznie.
do Jola Jolka
Dodane przez Iwa, w dniu 23.05.2020 r., godz. 10.25
Mi również nie wszystko się podoba, co jest finansowane ze środków publicznych. Można krytykować wszelkie przedsięwzięcia, ale czy to o to chodzi? Basen, lodowisko, biblioteka, fontanny, Bug Wyszków, Rhinos Wyszków, ponadto dotacje do wielu inicjatyw prywatnych w zakresie szerzenia kultury i sportu (gdzie zysk trafia do kiszeni przedsiębiorcy) - wszystko to pochodzi właśnie z naszych podatków. Ja tam lubię Sylabę, a zupełnie nie rozumiem Rhinos, tak można w kółko. Dlatego mówimy, że różnorodność jest potrzebna. Jeśli nie chcecie pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzajcie.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 12.49
Obrońca się znalazł komucha od pokolenia abramczyka tak komucha abramczyka
do wyszkowiak, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.55
Dodane przez Błazej, w dniu 23.05.2020 r., godz. 13.53
Ciekawe, czy pracownicy i ich przełożeni w UMiG tez dokładają się do opłat za media? Burmistrz płaci za energię, V-ice za klimę itd?
Mieszkaniec Wyszkowa 22 05 2020 16.49
Dodane przez Kazik, w dniu 23.05.2020 r., godz. 15.04
Jezeli u Ciebie wystepuja leki i strach zeby sie nie zarazic od spoleczenstwa,to z ta przykra dolegliwoscia zglos sie do lekarza specjalisty. W przeciwnym wypadku,dolegliwosci beda sie nasilaly.
Dodane przez Rafal, w dniu 23.05.2020 r., godz. 15.18
Widze sposob na zazegnanie tego konfliktu. Po pierwsze ,wyrzucic I to natychmiast ze stanowisk,wszystkich ,,kolesi" burmistrza. Czas najwyzszy na zapanowanie porzadku I praworzadnosci w powierzaniu stanowisk.Dosyc juz rzadow kolesi i szemranych ukladzikow.Wyszkow tonie w tym szambie.Nie mozna tylko straszyc referendum odwolania burmistrza,ale nalezy juz wziasc sie ostro za zbieranie podpisow. Wyszkow zasluguje na dobro a nie niszczenie ludzi jak tez miasta Wyszkow.
Dodane przez maiones, w dniu 23.05.2020 r., godz. 18.36
Popieram Rafała! Zacznijmy zbierać podpisy!
Dodane przez Pis, w dniu 23.05.2020 r., godz. 20.05
Konstytucja, Sądy, GetBack, Stadnina w Janowie, maseczki, miliony Szumowskiego i teraz Sylaba a jutro cała Polska. Idźcie głosować na Dudę.
Dodane przez KODer, w dniu 23.05.2020 r., godz. 21.33
Jeżeli SYLABA jest taka dobra, to dlaczego nie zarobi sama na siebie. Czy to jest towarzystwo własnej adoracji żyjące na koszt podatników............. Wyszków to nie tylko SYLABA.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 21.34
do Rafała - odwołać? A kogo widzisz jako Burmistrza? Obejrzyj ostatnią sesję, jacy celebryci pchają się do władzy. Nawet nie wiedzą jak głosują - ma wniosek uwagi, a głosuje za. Burmistrz i Zastępca to powinni dostać dodatek szkodliwy - ile zdrowia ich musiało kosztować zachowanie kultury, kiedy odpowiadali na zdziecinniałe pytania Osika, Bieżuńskiej czy Szczerby. Żenada.
Popieram Rafała
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 22.07
Zacząć od zrobienia porządku w dziale promicji i od zarozumiałej pani naczelnik , która myśli , że jest pępkiem urzędu . Proszę nie dać się nabrać na jej niby szczere intencje. Następny dyr hutnika , który bez pomocy koleżanek Anety i Edyty nie potrafi nic zrobić ( czytanie z kartki ). Jego praca zaczyna się od wizyty w Urzędzie
"piniendzy nie ma i nie będzie"
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 22.50
Nowosiel rządząc przez prawie 20 lat powinien wypracować regułę dotyczącą finansowania kultury, sztuki, sportu i rekreacji, które są z zasady niedochodowe. Tego nie zrobił bo nie chciał albo nie potrafił i to teraz w ciężkim czasie zdycha lub przeżywa trudne chwile. Biblioteka Miejska, Sylaba, zespoły tańca, lokalne teatry, Bug Wyszków, Camper czy imprezy rekreacyjne z kalendarza wydarzeń powinny mieć finansowanie z budżetu miejskiego, rodziców, mecenasów kultury i sportu. Mieszkańcy naszej gminy na to dali z swoich podatków i innych danin. W Wyszkowie rządzi opcja liberalna czyli totalni pod wodzą Nowosiela i dla tego jedyny sposób to cięcia i wyrzucanie na bruk. Władza PiS pod wodzą M.Morawieckiego działa odwrotnie - zwiększa deficyt, żeby mieć kasę, żeby dać kroplówkę, żeby przeżyć te najgorsze 3 miesiące czyli od kwietnia do 1 lipca. Wybraliście opcję liberalną w Wyszkowie i Nowosiela to ich dwór się wyżywi, prezesi spółek komunalnych, instytucji, zaprzyjaźnionych organizacji itd. Nawet diet czy części pensji nie chcą obniżyć a wyrzucają Sylabę na bruk. Ich (władzy samorządowej) ból jest lepszy niż wasz(Sylaby) . Tyle milionów wydali na plac miejski to powinni kontynuować koncerty czy występy taneczne, płatne z budżetu miejskiego lub za pozyskane granty na kulturę. Nic, smutne to.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 00.15
Wszyscy wiedzą , wszyscy mówią o tej ohydnej patologii w mieście a jak była tak jest
Zorganizujcie się
Dodane przez Leonidas, w dniu 24.05.2020 r., godz. 01.08
Tak czytam powyższe wpisy i sobie myślę,ludzie nie dokonujcie wyborów pomiędzy jednym a drugim,Sylabę musicie zacząć ratować,sama się nie uratuje nie chcę się mądrzyć ale politycy tak naprawdę mają nas w)no właśnie).Proponował bym abyście się zjednoczyli i wystosowali pismo,z podpisami im więcej tym lepiej.Tak wiem że jest pandemia ale podpisy musicie zebrać.Po mojemy skierować pismo do jakiegoś wyższego urzędu,tak aby wyszkowscy politycy poczuli presję,jak dostaną rozporządzenie z góry to bendą musieli uratować.Teraz jest czas przedwyborczy,partie walczą o elektorat,myślę że przy odrobinie szczęścia i polotu,powinno Wam się udać. P.s.Czego życzę wam z całego serca:).
kasa z MKiDN
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 11.30
Ja myślę, że taki zespół z taką tradycją i takimi osiągnięciami nie jest tylko dobrem miasta Wyszków, jest również dobrem krajowym. Trzeba wiec, wystąpić do Ministra Kultury, z wnioskiem o dotację i stałe finansowanie Sylaby. Państwo rozdaje teraz kasę na prawo i lewo więc jest szansa ażeby uszczknąć coś też z tego rządowego tortu. Panie ze Stowarzyszenia i Rady rodziców powinny zająć się tą sprawą i złożyć odpowiednie wnioski do ministerstwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 12.01
Stadnina w Janowie- relikt przekrętów starych komuchow. Konie drogie a zysków ze sprzedaży brak. Ktoś tam kręcił niezłe wały.
Dodane przez pani, w dniu 25.05.2020 r., godz. 10.10
Parę razy wystąpiło tu nazwisko Abramczyk. Czy ten pan nie powinien przejść na emeryturę? Albo jak już tak chce to niech udziela się społecznie. Trochę młodej krwi przydałoby się i myśli niezależnej
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 10.50
Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie lubi sprawy związane z młodzieżą - Krzysztof S. wylansowany przez Waldemara S. na czołowego polityka PiS w powiecie Wyszków.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 21.38
W trójce też kręcili niezłe wały i wszędzie indziej też. To kwestia obserwatora ale ten jak zwykle ludzi uważa za jeleni a siebie za takiego przebiegłego. Głosujmy na DUDĘ on prawdę nam powie i da 500+.
Dodane przez OBS, w dniu 26.05.2020 r., godz. 14.58
Szum jest straszny. Skoro rodzicom tak bardzo zależy to jaki problem, aby społecznie zbierali składki i w cyklach miesięcznych przekazywali je na utrzymanie. Ten naród przyzwyczaił się, że rząd/samorząd powinien dać. Problem w tym, że ja wolalbym, aby z moim podatków zbudowany został nowy chodnik, bądź droga niż utrzymywanie grupy zainteresowanych.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl