Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 czerwca 2020 r., imieniny Aleksandra, Karola

Jako prezydent będę patronem samorządności

(Zam: 21.05.2020 r., godz. 14.33)

Tak w Długosiodle deklarował ubiegający się o urząd prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. - Władku, pokładamy w tobie naprawdę wielkie nadzieje - stwierdził wójt Stanisław Jastrzębski.

Konferencja prasowa z udziałem kandydata odbyła się 21 maja w skansenie w Długosiodle. W jej trakcie kandydatowi towarzyszył wójt Stanisław Jastrzębski. Gospodarz spotkania zwrócił uwagę na fakt, że z powodu wprowadzonych w ostatnich tygodniach restrykcji samorząd gminny zanotował ubytek w dochodach własnych wynoszący 300 tys. zł. Wójt przewiduje, że w skali roku ta strata może wynieść nawet ponad milion złotych, czyli ok. 1/3 dochodów własnych gminy.
- Borykamy się w samorządach z wieloma problemami, ale największym problemem jest poczucie, że brakuje nam zrozumienia pod drugiej stronie, że strona rządowa nie chce poważnie potraktować problemów, sugestii, wniosków płynących z obszarów wiejskich - stwierdził Stanisław Jastrzębski.
Przywołał jeden z największych problemów samorządu - finansowanie oświaty. Niż demograficzny i subwencja przekazywana w przeliczeniu na dziecko sprawia, że pieniędzy z subwencji nie wystarcza na pokrycie kosztów.
- Bez zrozumienia problemów edukacji związanych z niżem demograficznym sami sobie nie poradzimy, oczekujemy zrozumienia - zaznaczył. - Jesteśmy tak zdesperowani, że wystąpiliśmy z wnioskiem, aby rząd przejął ciężar wynagrodzeń nauczycieli na siebie, a samorządowcy przejmą na siebie utrzymanie bazy, wyposażenia, remonty, inwestycje - stwierdził. - Jeśli jako samorządowcy nie będziemy mieli wkładu własnego, nie mamy szans na wykorzystanie środków unijnych. W takiej sytuacji zatrzymamy się w rozwoju - dodał. - Potrzebny jest Władysław Kosiniak-Kamysz - kandydat zgody narodowej, człowiek, który wszystkie najlepsze pomysły jest w stanie przenieść na rzeczywistość i doprowadzić do wzajemnego porozumienia, szanowania się Polaków. Ta zgoda jest nam naprawdę potrzebna - zaznaczył wójt.
Reprezentujący w Sejmie Klub Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz 15 Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że pomoc samorządom w wychodzeniu z kryzysu gospodarczego jest niezbędna. Zaproponował, aby wynagrodzenia w oświacie w 100 proc. pokrywał budżet państwa.
- Jesteśmy w stanie ogromnego kryzysu finansów samorządowych. Analizy pokazują wyraźnie spadek wpływów z PIT o 40 proc., CIT o 30 proc. To powoduje, że wiele inwestycji już rozpoczętych będzie musiało być odłożonych albo wstrzymanych - zaznaczył kandydat. - To nie jest kwestia jedynie niewyremontowanej drogi, to także perspektywa utraty miejsc pracy. Jeśli lokalne firmy nie dostaną zleceń, upadną. Niektórzy mówią, że samorząd musi poradzić sobie sam. Ja proponuje współpracę, porozumienie na rzecz polskiego samorządu. Potrzebny jest bon inwestycyjny, by samorządy mogły realizować inwestycje i miały środki na wkład własny - uznał.
Ocenił ofertę tarczy antykryzysowej skierowaną do samorządów za niewystarczającą. Stwierdził, że potrzebna jest nowa ustawa o dochodach samorządu.
Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezydent powinien być strażnikiem wolności i samorządności.
- Przywrócimy samorządom zabrane w ostatnich latach kompetencje - zapewnił. - Dotacje będą przydzielane nie przez wzgląd na legitymację partyjną, ale ze względu na jakość projektu. Dziś upartyjnienie decyzji o dotacjach, wsparciu finansowym jest skrajne - zaznaczył. - Jako prezydent będę patronem samorządności w Polsce - deklarował. - Samorządność jest podstawą funkcjonowania państwa, w samorządzie łatwiej o porozumienie.
- Jako kraj, obywatele potrzebujemy szeroko pojętego poczucia bezpieczeństwa. Może je zapewnić człowiek mądry, doświadczony, człowiek zgody narodowej, porozumienia. Jest nim Władysław Kosiniak-Kamysz. Władku, pokładamy w tobie naprawdę wielkie nadzieje. Jesteś naszym prezydentem - stwierdził na koniec Stanisław Jastrzębski.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 15.32
Brawo!
Dodane przez Ignas, w dniu 21.05.2020 r., godz. 16.21
Widok pana z siwa glowa odstrasza.Zapomnial ,ze my pamietamy !!!!. Nigdy rzadow PSL. Chcemy prezydenta ktory bedzie sluchal narodu, ktory bedzie troszczyl sie o Polske i byl wierny przysiedze,ktora zlozy przed Polska.
Dodane przez Ignas, w dniu 21.05.2020 r., godz. 18.52
Widok pana z siwa glowa odstrasza.Zapomnial ,ze my pamietamy !!!!. Nigdy rzadow PSL. Chcemy prezydenta ktory bedzie sluchal narodu, ktory bedzie troszczyl sie o Polske i byl wierny przysiedze,ktora zlozy przed Polska.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 08.17
Tygrysek przygnębiony,Lisek wlniały,pieski w tle posłuszne.
Cień mgły i brzmienie ciszy
Dodane przez Neo, w dniu 22.05.2020 r., godz. 08.50
Utonęły we mgle i wybrzmiały ciszą afery:Srebrnej, PCK,KGHM,SKOK,PGZ, KNF, SENSUS GROUP, Getbeck, Berczyńskiego, Fundacji, Czrtoryskich, prądowa, obyczajowa podkarpacka, fundacji Ziobry, stadniny koni w Janowie, bilbordowa, lekowa, pancernego Seicento, Sobieskiego z Wyszkowa. Nie chce mi się pisać dalej. Już minęły czasy że za ośmiorniczki za 1500 zł, albo za zegarek minister pożegnał sie ze stanowiskiem. Teraz rządzi naczelny przywódca z PiS. Wszystko wam obiecają niczego nie dootrzymają. Teraz niech Anonim porówna skalę. Nie bronię żadnej partii politycznej. Ale teraz mamy jakiś interkosmos.
Dodane przez Kamysz zajadły likwidator, w dniu 22.05.2020 r., godz. 10.13
Przyjechał coś w Długosiodle zlikwidować?
olek
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 10.17
Wyliczanka ze wszech miar wątpliwa, nie rozgrzeszam niech inni sądzą i kontrolują od tego są. To jednak kropelka i mały cień gdy pojawia się w drugiem dokumencie pojęcie "mała Sycylia", dotyczące całego regionu.
do neo
Dodane przez laki, w dniu 22.05.2020 r., godz. 10.50
zapomniałeś o korniku z Puszczy Białowieskiej i odstrzałem dzików , oraz o cenzurze w Tru(ó)jce.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.02
Dziś afera z godziny 16.00 przykrywa tę z godziny 10.00
Trąf, trąf misia bela
Dodane przez Neo, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.49
Wątpliwy to jest Sasin, który żyje w innym wymiarze. Prąd miał nie być droższy, a jest. Wybory miały być, a nie ma. Karty do głosowania kazał drukować mu premier bez podstawy prawnej. Wartość spółek skarbu panstwa spadła o 57 mld odkąd powstało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Samo pasmo sukcesów. Dziwne, prawie kazdy minister ma jakąś fundację dotowaną ze skarbu państwa i przepisaną na żonę - Morawiecki, Ziobro, Szumowski nawet Misiewiewicz miał. Kupili 500+ , emerytów, policję za marne gorsze z nie swoich pieniędzy. Bo przecież głosujące dzieci są............
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.49
PSL miast bronić Sylaby uczestniczył w powitaniu tygrysa u Stasia oczywiście cześć PSL u ta właściwa nie brała udziału w mistyfikacji kandydata na prezydenta
Dodane przez Mal...ak, w dniu 22.05.2020 r., godz. 16.19
Widok zalosny. Anonim 08.17 trafnie okreslil ,, lisek wylinialy " dodalbym i wymizerowany,twarz woskowa. Ogarnia zniesmaczenie,patrzac jak to osoby mierne cisna sie do wladzy. Pan Kosiniak-Kamysz jest lekarzem,zatem skad tesknota za prezydentura. Juz to swiadczy o nie logicznym mysleniu,bowiem prezydentem winna byc osoba majaca rozeznanie w polityce,ekonomii,gospodarce kraju a przede wszystkim o swiatlym umysle,madrosci zyciowej,wysokiej kulturze i inteligencji tudziez uczciwa i powinna kochac nasz kraj,bedac patriota i oczywiscie powinna byc narodowosci polskiej. Co do PSL to wiemy na co ich stac i dobrze byloby zeby zrozumieli swoja dzialalnosc. Wyszkow jest niechlubnym dzialaniem ich partii.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 18.54
Neo no właśnie kupili władzę za "plusy", nie tak jak poprzednicy wysyłali ludzi na szczaw i mirabelki
Dodane przez Neo, w dniu 22.05.2020 r., godz. 20.07
Wolę wolny jeść szczaw i mirabelki niż zapier.... za miskę ryżu jak niewolnik. Jak wam wszystkim prezes każe golić głowy na łyso to się zapytacie czy pachy też?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.55
Długo zaprzanicu neo na tym Szczawnica nie pojedziesz.
Puk puk
Dodane przez Neo, w dniu 23.05.2020 r., godz. 18.16
Nie rzucam inwektywami. Anonom sięgnąłeś dna i zapukałeś od spodu. Muł zalał Ci oczy i pianę toczysz. Nie dyskutuję z dnem co metrami mułu zjeżdża.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 23.19
Neokomuch, czy neolewak ?
Dodane przez ~(), w dniu 24.05.2020 r., godz. 12.56
każdy jeden do rany przyłóż, zbawcy narodu
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 16.18
Nie ma szansy na wygrana,duzo traci z kim sie pokazuje i notowania leca w dol Pytanie,co dobrego zrobil PSL dla Wyszkowa.?
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 16.19
Nie ma szansy na wygrana,duzo traci z kim sie pokazuje i notowania leca w dol Pytanie,co dobrego zrobil PSL dla Wyszkowa.?
ZSL się nie zmienia.
Dodane przez Artur, w dniu 24.05.2020 r., godz. 17.43
PSL w Wyszkowie to same straty dla miasta i obywateli. Pamiętne rządy Jastrzębskiego w powiecie to czas niezwykle smutny dla Wyszkowa. Bardziej interesownej formacji nawet trudno sobie wyobrazić. Głównym niszczycielem był widoczny na zdjęciach ten wyliniały lisek. Mijają lata złotousty "wyliniał' a draństwa się nie pozbył. Tali to już jest ten wyszkowski ZSL.
DUDA
Dodane przez Ola, w dniu 25.05.2020 r., godz. 07.31
DUDA, DUDA i jeszcze raz DUDA naszym PREZYDENTEM będzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 08.43
cytujac slowa klasyka Ola' miałem sen' Tak prezydentem będzie Pan Andrzej Duda,pozdrawiam
Dodane przez Olek, w dniu 25.05.2020 r., godz. 08.53
Duda to najgorszy prezydent.
Efekt uboczny - kurwiki w oczach.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 10.18
Ten co niby jadł szczaw i mirabelki, tak się poczuł wolny, że jako poseł żądał za swoje usługi od biznesu usług pań do towarzystwa. Tak się rozochocił w tej wolności, że biznes nie nadążał spełniać jego zachcianki.
Do Neo
Dodane przez Leonidas, w dniu 25.05.2020 r., godz. 21.28
Piszesz że PIS kupił ludzi za parę groszy(jest w tym prawda),to ja się zapytuję jaki program,wizję Polski ma totalitarna-łopozycja?.Odpowiem Ci jaki jest ten program,,ANTY PIS i PRECZ Z PISEM!!!'',wydaje mi się że takowy program to stanowczo za mało,wniosek żeby przebić PIS jakakolwiek inna partia musi zaproponować lepszy,atrakcyjniejszy program na wizję Polski.Totalsi mieli 5 lat i co?,nie dopracowali się żadnego sensownego programu.Ekspert od szczawiu i mairabelek niesiołowski,zapytam się do kąd go zaprowadziło to sejmowe pieniactwo?.Jak był młody na przesłuchaniu,sypnął swoją dziewczynę,narzeczoną zrobił byś to samo co on?,niesiołowski to dno i 10 metrów mułu,jego poziom jest równy poziomowi rowu z gnojowicą.Teraz trochę o Kosinaku zdaje się że on już piastował jakieś ministerstwo za czasów premierostwa tuska(agent wywiadowczych służb niemieckich,wytwór służby wywiadu prl-u,zdrajca Narodu i Państwa Polskiego) przez 8 lat PSL tworzył razem z platformą rząd koalicyjny i co zrobili dla rolników?,nic,siedzieli jak szczury w norze,aby tylko utrzymać się przy korycie. Bendę głosował na Pana dr.ANDRZEJA DUDĘ,to mój prezydent zawsze nim będzie i wygra te wybory:).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.05.2020 r., godz. 23.15
Leonidas to zapewne podstawówkę kończył korespondencyjnie, zwłaszcza język polski.
Dodane przez Nikolas, w dniu 26.05.2020 r., godz. 08.07
Dodane przez Leonidas, w dniu 25.05.2020 r., godz. 21.28,popieram w całym tego słowa znaczeniu,niech żyje Polska
Do eychlera
Dodane przez Leonidas, w dniu 26.05.2020 r., godz. 14.49
eychler to zapewne naczelny dyżurny wyszkowskiego ,,SOKU Z K....A''.Stary komuchu putramencie a jaką ty szkołę skończyłeś?pewnie ubecko-esbecką w Moskwie,ciężko pogodzić się że już koryto się skończyło,totalitarna- łopozycja już dawno się:obrzygała,zaszczała i zasrała podobnie jak ty i tobie podobni.
Dodane przez Nikolas, w dniu 29.05.2020 r., godz. 12.24
Parafrazujac nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka., Raczej i poniosą i Wilka,do tygryska

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl