Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 czerwca 2020 r., imieniny Aleksandra, Karola

Koronawirus wśród personelu DPS w Brańszczyku

(Zam: 21.05.2020 r., godz. 10.20)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wyszkowie poinformował, że 20 maja dotarły dwa pozytywne wyniki COVID-19 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku (przeszli badania zgodnie z decyzjami i zleceniem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie).

Jak informuje starosta Jerzy Żukowski, osoby te zostały natychmiast odizolowane, ich stan jest bezobjawowy. Oddziały, piętra na których pracowały zostały odpowiednio zabezpieczone. Osoby te przeszły dodatkowe testy w Ostrołęce. Starosta poinformował, że „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny realizuje standardowe procedury związane z identyfikacją osób, które miały kontakt z zakażonym personelem jednostki. Po powzięciu informacji w trybie pilnym zostało wykonanych blisko 100 tzw. testów szybkich (kasetkowych) polegających na identyfikacji przeciwciał z krwi. Wszystkie wyszły ujemne. Na dzień dzisiejszy zaplanowane jest pobieranie wymazów do testów genetycznych od wszystkich wytypowanych osób. Wszyscy pracownicy DPSu, którzy znajdują się w tym momencie w ośrodku pozostaną na miejscu do czasu otrzymania wyników.
Kadra i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku czują się dobrze. Dyrekcja prowadzi nadzór i stosuje przygotowane wcześniej wytyczne dla takich sytuacji. Placówka jest w pełni wyposażona w niezbędne środki ochrony osobistej.”.
Starosta zapewnia, że Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w powiecie i jest gotowy do podjęcia natychmiastowych działań wynikających z ustanowionych procedur.
W tym momencie w DPS w Brańszczyku przebywa 188 osób (limit to 194). Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie przyjmuje się nowych mieszkańców. Podopieczni nie mogą wychodzić poza obszar DPS, ewentualne zakupy mogą robić jedynie w sklepie mieszczącym się na terenie ośrodka. W DPS-ie od 12 marca obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.
Obecnie w DPS w Brańszczyku pracuje 138 osób, łącznie z administracją. Wszyscy pracownicy są wyposażeni w maski, rękawiczki, przyłbice, także fartuchy. Na stanie DPS posiada również profesjonalne kombinezony ochrony osobistej typu 4, 5 i 6.
Obecnie kadra administracji i obsługi to osoby, które pracują tylko w jednej placówce. Już na początku marca dyrektor Jan Mroczkowski zalecił personelowi medycznego i pielęgniarkom ustosunkowanie się do kwestii pracy w jednostce (wyłączność). Zostały powołane zespoły A, B, C, D, które pracują w systemie rotacyjnym po 2 tygodnie. Jeden zespół w godzinach 7-19, drugi 19-7. Co istotne – pracownicy nie spotykają się ze sobą, nie mieszają, wchodząc i wychodząc. Przed podjęciem pracy i bezpośrednio po jej zakończeniu wszystkim jest mierzona temperatura, pracownicy dezynfekują części ciała, w tym ręce. Po dwóch tygodniach następuje zamiana. Gwarantuje to bezpieczeństwo mieszkańców i personelu – jeśli np. jeden zespół uległby zakażeniu, na jego miejsce wejdzie „płynnie” drugi.
Oprócz etatowej kadry DPS wspierają także żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, którzy pilnują porządku na terenie ośrodka. Swoją pracą wspomagają personel medyczny i obsługę ośrodka.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Łukasz, w dniu 21.05.2020 r., godz. 10.32
"pracownicy dezynfekują części ciała, w tym ręce" - genialne!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 10.33
rygor sanitarny został niesłusznie, w związku z zapowiadanymi wyborami, poluzowany i oto mamy efekty - WHU mówi jasno: testy, testy, testy, reżim sanitarny, izolacja społeczna, mycie rąk i nóg, i spokojnie żyć, tyle da się wytrzymać - ludzie są mądrzejsi niż rząd i nie pchają się do lokali gastronomicznych, które miały całkiem dobre obroty w ofercie na wynos, i to powinno być priorytetem
Na czas.
Dodane przez Neo, w dniu 21.05.2020 r., godz. 11.41
W wypowiedzi starosty nie ma określenia najważniejszych kwestii. Kiedy zostały wysłane próbki. Przez jaki okres osoby zainfekowane miały kontakt z innymi osobami. Ile osób w związku z zaistniałym faktem zostało objęte kwarantanną.
Paranoja jakaś
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 21.05.2020 r., godz. 13.32
Z tego co mi wiadomo nie ma potwierdzenia wyników badania. Wszyscy pozostali przebadani są zdrowi. Jakim cudem, gdyby te osoby były chore i przez dwa tygodnie pracowały, miały kontakt z mieszkańcami i nikt nie został zarażony? Podobno należałoby sprawdzić sposób wykonania pierwszych badań, podobno pomylono próbki z innym DPS. A co jeśli okaże się, że te osoby są zdrowe, kto odpowie za ich stres i utratę zaufania do placówki DPS Brańszczyk.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 15.36
Najważniejsze dla starosty jest to, żeby pisiemu dyrektorkowi, co go już nie chcieli wójtem w Obrytem, włos z głowy nie spadł. A jak zaczną się zgony staruszków, to będzie po liini Bila Gatesa, którego wielkim fanem jest kawaler maltański pożal się Boże minister zdrowia Szumowski.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 15.51
WHO podało informację, że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpiła największa liczba zachorowań od początku pandemii - 2/3 zachorowań w czterech krajach: USA, Rosja, Brazylia, Indie - nie wiadomo oczywiście ile osób jest zarażonych - pandemia jrszcze na długo pozostanie z nami, a w kwestii szczepionki raczej pesymistycznie - zostańcie w domu kto może!
Dodane przez K, w dniu 21.05.2020 r., godz. 16.54
Próbki pobrano 8 marca a wyniki były 20 marca przez 2 tygodnie to oni mogli połowę województwa zarazić skandal
Dodane przez gustaw, w dniu 21.05.2020 r., godz. 18.37
niech ktoś wyjaśni tą sprawę i uspokoi zdenerwowanych pracowników i ich rodziny panie starosto do roboty!!!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 21.00
czego przez 5 lat nie zrujnowali pisi, tego dokona koronawirus - mam nadzieję, że w końcu dojdzie do ludzi informacja i prawdziwy obraz rządzących: skorumpowanej, autorytarnej, złodziejskiej kliki, która za nic ma zdrowie i życie Polaków - zgadzam się ze wszystkimi wpisami wyżej i podzielam słuszne obawy
olek
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 22.01
ola zmądrzałaś, mówisz jak Szumowski.
Dodane przez j, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.49
panie starosto zatrudniajac MROCZKOWSKIEGO na stanowisku dyrektora d p s , ponizyl pan ludzi z pow wyszkowskiego Mroczkowski nieporadzil sobie na stanowisku dyrektora dps w Obrytem ,docenili Go mieszkancy gm obryte jako wojta ,czemu nie pracuje w Ciechanowie ,czy niebylo lebszego fachowca na terenie naszego powiatu
Do j
Dodane przez Ola, w dniu 22.05.2020 r., godz. 18.15
W DPS wszyscy żyją ,zdrowi i cali, mają się dobrze na czele z DYREKTOREM. A złośliwców pozdrawiamy.
Dodane przez gustaw, w dniu 22.05.2020 r., godz. 21.56
opiekunki w dps w Brańszczyku to fachowa kadra nawet koronie się nie dały może po tym całym zamieszaniu ktoś je doceni najlepiej finansowo -co pan na to PANIE STAROSTO?
Dodane przez DPS Branszcxyk, w dniu 23.05.2020 r., godz. 06.03
DPS Branszczyk jest fatalnie zarządzany, dyrektor powinien zostać natychmiast zwolniony, takiego bałaganu jeszcze nigdy nie było.
DPS
Dodane przez Pracownicy, w dniu 24.05.2020 r., godz. 11.37
Jesteśmy wszyscy zdrowi i zadowoleni cieszymy się że nasza placówka zarządzana jest przez doświadczonego i odpowiedzialnego człowieka który więcej zrobił przez rok niż inni przez kilka lat który dba o pracowników i naszych mieszkańców
Nie szukajcie sensacji
Dodane przez Hania, w dniu 25.05.2020 r., godz. 20.11
W ostatnim czasie zarówno Dyrektor DPS Brańszczyk jak i poszczególni pracownicy wykazali się wielka odpowiedzialnością i dbałością o dobro wspólne, którym są nasi podopieczni i nasz zakład . Staraliśmy się dbać o wszystko najlepiej jak było można. Zachowano wszystkie rygory . Szukanie sensacji w tym przypadku jest nieuzasadnione i nie sprawiedliwe. Zarówno my pracownicy jak i nasi mieszkańcy jesteśmy zdrowi więc na przyszłość apelujemy o rozwagę w przekazywaniu ,,newsów i sensacji".

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl