Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 czerwca 2020 r., imieniny Aleksandra, Karola

Dostali promesę od prezydenta

(Zam: 21.05.2020 r., godz. 08.38)

  • fot. OSP Zabrodzie
Podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku Prezydent Andrzej Duda przekazał 27 promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa mazowieckiego. Wśród uczestników, którzy odebrali promesę, był prezes OSP Zabrodzie Przemysław Raniewicz.

Jak informuje OSP Zabrodzie, dzięki środkom z budżetu państwa, gminy Zabrodzie oraz OSP jednostka zakupi w tym roku średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4.
– Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach ochotnikach. Poświęcają swój czas na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów i innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie jest to ich praca, to służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Moją ambicją jest, by tacy ludzie byli jak najlepiej wyposażeni i mogli służyć jak najsprawniej – podkreślił Andrzej Duda. - Bardzo często słyszę od ludzi, gdy jestem na miejscu, gdzie zdarza się jakaś klęska żywiołowa – jak właśnie pożar czy powódź – że „pierwsi byli nasi strażacy”. „Nasi strażacy” to właśnie ochotnicy. „Nasi strażacy” to nasi sąsiedzi. Ludzie z dumą mówią o druhach: nasi strażacy. Bardzo dziękuję za tę służbę. Ona ma niezwykłe znaczenie – ma wielkie znaczenie społecznotwórcze i państwowotwórcze, ma także wielkie znaczenie dla budowy w kraju postaw patriotycznych i dla budowy systemu bezpieczeństwa kraju.
J.P.


  • fot. Jakub Szymczuk/KPRP


  • fot. Jakub Szymczuk/KPRP


  • fot. Jakub Szymczuk/KPRP


  • fot. Jakub Szymczuk/KPRP


  • fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Komentarze

kampania
Dodane przez kazik, w dniu 21.05.2020 r., godz. 21.55
Lansik wyborczy PAD-a ze strażakami. Zamiast swoich pustych słów o ich chwale (zasłużonej zresztą) może niech popracuje nad "ochroną " ochotników: dodatek do emerytury, ubezpieczenia, ochrona zdrowia, szkolenia,preferencje w ich miejscach pracy, wsparcie samorządu w utrzymaniu jednostek.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 22.58
W Zabrodziu niedługo każdy strażak będzie jeździł własnym wozem bojowym. Może nie wystarczyć pożarów.
pan
Dodane przez j, w dniu 24.05.2020 r., godz. 20.16
jakie to uwłaczające p Prezydencie
żenua
Dodane przez oruid, w dniu 25.05.2020 r., godz. 11.14
Jakże nisko upadł Prezydent RP a przez to równie nisko upadło nasze państwo, skoro prezydent tego kraju dla lansu bierze udział w takich szopkach i rozdaje promesy na samochody strażackie. Czy majestat Rzeczpospolitej wymaga by kwit na odbiór samochodu wręczał Prezydent RP. Przypomnę tylko, że zgodnie ze słownikiem promesa to według definicji przyrzeczenie, obietnica dokonania określonej czynności lub spełnienia określonego świadczenia. A więc promesa to jeszcze nie kluczyki do samochodu. Jeszcze jedno. W czasach słusznie minionych takie promesy nazywały się talonami i rozdawał je zawsze jakiś lokalny kacyk. Jak to wyglądał doskonale pokazał Stanisław Bareja w filmie "Alternatywy 4" (scena z tow. Winnickim i prezesem spółdzielni mieszkaniowej).

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl