Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 czerwca 2020 r., imieniny Aleksandra, Karola

Na promocję dziedzictwa kulinarnego i ekologii

(Zam: 20.05.2020 r., godz. 11.54)

Stowarzyszenie „Grądy Szlacheckie - Moja Wieś” oraz Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi to organizacje z powiatu wyszkowskiego, które otrzymały dofinansowanie w Urzędu Marszałkowskiego.

Samorząd mazowiecki wsparł 47 organizacji z regionu, które będą uczyć o lokalnych tradycjach, zapraszać na warsztaty gotowania i zielarskie, ale też pokazywać rolę pszczół w ekosystemie. Zarząd Mazowsza rozstrzygnął dwa konkursy ofert – jeden dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, a drugi – rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienia roli pszczół w środowisku naturalnym. W sumie, w dwóch konkursach wsparcie wyniesie blisko 430 tys. zł.
– To właśnie takie małe inicjatywy budują lokalne społeczności. Często w ich przygotowaniu biorą udział całe rodziny czy też sąsiedzi z jednej miejscowości – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. – To jednoczy i integruje. W tym roku swoją siłę, co mnie osobiście bardzo cieszy, pokazały panie z kół gospodyń wiejskich zdobywając pieniądze na wiele swoich świetnych projektów. Patrząc na listę tegorocznych beneficjentów wiem, że będzie się w tym roku działo nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim pysznie. Gratuluję wszystkim organizacjom.
W ramach pierwszego konkursu organizacje mogły ubiegać o wsparcie przedsięwzięć dotyczących promowania produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w ramach idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Na ten konkurs wpłynęło 86 wniosków. W sumie wsparcie trafi do 30 organizacji pozarządowych, w tym do Stowarzyszenia „Grądy Szlacheckie - Moja Wieś”, które otrzymało 8060 zł na realizację projektu „Z profesjonalizmu na domowy stół - IV konkurs kulinarny Grądy Szlacheckie 2020”.
Na realizację autorskiego przedsięwzięcia można było zdobyć do 10 tys. zł.
Z kolei wsparcie w konkursie ofert dotyczącym propagowania rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienia roli pszczół w środowisku naturalnym ubiegało się 39 ofert. W sumie dofinansowanych zostanie 17 przedsięwzięć, w tym projekt Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi z Długosiodła, który zrealizuje projekt „Królowa jest tylko jedna” (9200 zł dofinansowania). Wartość wsparcia wszystkich projektów w tym konkursie to blisko 160 tys. zł.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl