Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 sierpnia 2020 r., imieniny Jakuba, Sławy

Zakaz wychodzenia z domu. Będzie kilka wyjątków

(Zam: 24.03.2020 r., godz. 13.53)

Będzie się można udać do pracy, sklepu, apteki, lekarza i w innych niezbędnych sprawach. Poza tymi wyjątkami w ministerialnym rozporządzeniu znajdzie się zakaz przebywania poza domem. Rząd wprowadza też ograniczenia w transporcie publicznym. W uroczystościach kościelnych, mszach będzie mogło uczestniczyć do 5 osób. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

24 marca premier Mateusz Morawiecki i minister Zdrowia Łukasz Szumowski po raz kolejny przedstawili nowe ograniczenia związane z walką z koronawirusem.
Nie będzie możliwe wychodzenie do parku, na spacer, plac zabaw itp. Rząd do niezbędnego minimum organicza możliwość opuszczania domu. Wolontariusze pomagający np. osobom starszym, osoby przemieszczające się z i do miejsca pracy, a także do apteki, sklepu, wyprowadzające psa - to wyjątki uprawniające do poruszania się w przestrzeni publicznej. Wychodząc nie będzie można przebywać obok innych osób bliżej niż na odległość 1,5 metra. Stąd w komunikacji publicznej będzie można zająć co drugie miejsce siedzące. Niedopuszczalne będzie przebywanie dwóch osób obok siebie, także w miejscach pracy. Będzie obowiązywał zakaz zgromadzeń z wyjątkiem wydarzeń, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny.
Policja ma pilnować przestrzegania tych restrykcji. Tak jak do tej pory, w niektórych miejscach wojsko ma wspomagać jej działania. Do 5 tys. zł może wynosić kara za łamanie zakazu gromadzenia się.
Dopuszczalna liczba osób uczestniczących w mszach i uroczystościach, obrzędach religijnych będzie ograniczona do 5 osób, nie licząc kapłanów, czy osób obsługujących pogrzeby.
Wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące m.in. działania miejsc rozrywki, restauracji, kin, pubów, galerii handlowych pozostają w mocy. Nadal będą otwarte sklepy spożywcze, drogerie, apteki.
Minister zdrowia zaznaczył, że w Polsce choroba rozprzestrzenia się równomierne, nie ma więc uzasadnienia epidemicznego wydzielanie obszarów Polski i blokowanie ich w jakikolwiek sposób, jak to było w innych krajach.
- Chcemy by po świętach nastąpiła taka sytuacja epidemiologiczna, aby życie wróciło do nowej normalności, ludzie poszli do pracy, odbyły się egzaminy w szkołach - stwierdził premier. - Kolejne obostrzenia wprowadzamy po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa. Są niezbędne, by nie dopuścić do sytuacji, jakie widzimy na co dzień w Hiszpanii czy Francji.
J.P.

Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 15.44
Już czegoś bardziej głupiego i bezmyślnego Biedronka, lider na rynku dla 500+, nie mogła wymyślić: w "trosce" o senior wystawia skrzynki, aby te osoby, które potrzebują pomocy w zakupach, zostawiały swoje dane wrażliwe, telefon, adres itp. to znajdą się chętni, którzy pomogą - z pewnością!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 17.54
Ty ruro w tak trudnym czasie śmiesz krytykować pomoc potrzebującym
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 18.31
śmiem
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 18.39
Olotroll jak zwykle tylko narzeka. Siedź na du...e w chałupie i jak nie pomagasz to milcz pasożycie społeczny.
Dodane przez Holocaust Polski za PiS, w dniu 25.03.2020 r., godz. 02.11
USA, Niemcy, Francja są przygotowane na wykup akcji swoich upadających przedsiębiorstw. Kto wykupi polskie upadające przedsiębiorstwa? PiS oddaje pole żydom i innym.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2020 r., godz. 09.29
mając trochę wyobraźni, łatwo można zrozumieć jakie niebezpieczeństwa płyną, zwłaszcza dla osób starszych, z publicznego ujawniania swojego adresu i informacji, że mieszka się samemu, i to tyle - natomiast są organizacje, gdzie można się zgłosić na wolontariat -
Do oli
Dodane przez KODerek, w dniu 25.03.2020 r., godz. 11.16
Z ekonomicznego punktu widzenia to same korzyści: społeczeństwo się odmłodzi i nie będyie potrzeby płacenia rent i emerytur !!!!!!!!!!!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2020 r., godz. 15.27
wszystkich ufających bezgranicznie rodakom-katolikom i nie tylko informują, że w sieci pojawiły się sms-owe informacje jakoby Ministerstwo Zdrowia szczepiło na kw i trzeba zrobić przelew zapłaty -
Definicja
Dodane przez Encykląpedia, w dniu 25.03.2020 r., godz. 16.08
Jak nazwać osobę będącą w wieku produkcyjnyn która powinna pracować nie tylko dla dobra kraju ale rowniesz na swoją emeryturę, ale z uwagi iłatwy dostęp do pieniędzy publicznych w postaci programów socjalnych na które składają się daniny od uczciwie pracujacych siedzi w domu, narzeka i uważa się za cwaniaka? Jak nazwać rząd który w czasie wzrostu gospodarczego zamiast gromadzić pieniądze na ciężkie czasy nie tylko je rozdał ale jeszcze sięgnął po tzw. pożyczkę z funduszu solidarnościowego, aby tylko utrzymać się przy władzy. Jeden w Gdyni nazwał po imieniu to go zamknęli za obrazę majestatu. Poczekamy może będą rozdawać po misce ryżu na świeta.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 00.28
Nawet jak ola jest anonimowa, to wyzywanie jej od rur nie powinno mieć miejsca na tym forum. Mam więc prośbę do redakcji. Ola to ważny głos, nawet jak kogoś wkurza.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl