Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Strażacy uczą bezpieczeństwa

(Zam: 13.02.2020 r., godz. 09.32)

W okresie poprzedzającym ferie, a także w ich trakcie wyszkowscy strażacy co roku prowadzą akcję edukacyjną wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

We wtorek 4 lutego przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Strażacy w ramach realizacji zadań związanych z akcją „Bezpieczne Ferie 2020” przeprowadzili pogadankę informacyjno-edukacyjną. Omówili tematykę związaną m.in. z bezpieczeństwem pożarowym w domu i szkole, zasadami powiadamiania służb ratunkowych oraz zagrożeniami związanymi korzystaniem z tzw. dzikich lodowisk na zamarzniętych akwenach.
5-6 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych z gminy Wyszków. Natomiast 11 lutego siedzibę Komendy odwiedziły dzieci uczestniczące w zorganizowanym wypoczynku „Ferie zimowe z parafią św. Wojciecha” w Wyszkowie. Dzieci dowiedziały się, jakie są najczęstsze przyczyny pożarów. Strażacy zapoznali je z zasadami postępowania na wypadek pożaru, przypomnieli numery alarmowe do służb ratowniczych.
Aura nie pozwoliła strażakom zaprezentować technik ratowniczych i zasad postępowania w przypadku zdarzeń, do których dochodzi na dzikich lodowiskach. Omówili te zagrożenia wykorzystując multimedialne środki przekazu. Na koniec zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą strażaków oraz ich sprzętem ratowniczym i gaśniczym.
Oprac. J.P.
Źródło KP PSP Wyszków
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl