Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Nie ma i wygranej, i pieniędzy

(Zam: 11.02.2020 r., godz. 15.51)

Mieszkanka naszego powiatu chciała wygrać nagrodę w konkursie, a zamiast tego straciła pieniądze zgromadzone na koncie. Policja ostrzega, że oszuści używają przeróżnych sposobów, aby skierować ofiary na fałszywe strony internetowe.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zauważyli w ostatnim czasie wzrost aktywności oszustów, którzy podszywają się pod różne instytucje i żądają wpłaty określonej kwoty. Najczęściej pretekstem jest rzekoma niedopłata za wykonaną wcześniej usługę lub propozycja wzięcia udziału w konkursie wiążąca się z koniecznością uiszczenia opłaty za przesyłkę. Przestępcy często podszywają się pod banki, firmy kurierskie, sklepy prowadzące sprzedaż internetową czy też inne instytucje.
Wczoraj w taki sposób została oszukana mieszkanka naszego powiatu - wzięła udział w konkursie, w którym użyto nazwy znanego sklepu ze sprzętem RTV/AGD. Udział miał zagwarantować jej wygraną w postaci słuchawek. Warunkiem otrzymania nagrody było dokonanie opłaty za przesyłkę wynoszącej 13,35 zł. Pokrzywdzona za pośrednictwem karty kredytowej zapłaciła wskazaną kwotę. Niedługo po tym okazało się, że stan konta pokrzywdzonej pomniejszył się o dużo więcej niż tylko 13,35 zł (policja nie ujawnia skradzionej kwoty).
Policja przestrzega „Uważajmy zatem na wszystkie wiadomości o konieczności zapłaty lub dopłaty drobnych kwot zawierające link do strony udającej pośrednika płatności. Przed wykonaniem przelewu skontaktujmy się z firmą, która figuruje jako nadawca wiadomości. Nie otwierajmy załączników dołączonych do wiadomości e-mail wysłanych do nas przez nieznane nam osoby czy instytucje, nie pobierajmy niezweryfikowanych treści z różnych stron internetowych.”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl