Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Odczarujmy jesień życia

(Zam: 10.02.2020 r., godz. 11.50)

To kolejna ciekawa inicjatywa wyszkowskiego środowiska osób starszych - Rada Seniorów Gminy Wyszków zaproponowała swoim rówieśnikom wspólną zabawę z okazji karnawału. Spotkanie odbyło się 9 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Widowisko „Karnawał Seniorów” odbyło się pod hasłem „Odczarujmy jesień życia”. Było prezentacją aktywności, zdolności osób starszych, które chcą pokazać innym, że jesień życia ma swój urok i jest również dobrym okresem, by cię cieszyć, rozwijać i dbać o zdrowie.
Wieczór poprowadziły Danuta Deptuła (choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”) i Danuta Napiórkowska (członkini Rady Seniorów Gminy Wyszków). Zapowiadając kolejne punkty programu zapraszały na scenę osoby, których aktywność może być wzorem dla niejednego młodego człowieka. Udzielają się w grupach nieformalnych, organizacjach, radzie seniorów, tworzą wiersze, ćwiczą, edukują się (m.in. w ramach działającego w Wyszkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku) - jednym słowem pokazują, że wiek nie jest dla nich przeszkodą.
Podczas „Karnawału Seniorów” gościli przedstawiciele wielu środowisk seniorskich działających w gminie Wyszków: Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Amazonek, Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”, grup Deskurowianki, Laseczki Deseczki, Wyszkowiacy, mieszkańcy Lucynowa, Skuszewa, Kamieńczyka, uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior”, reprezentanci Związku Emerytów i Rencistów, Dziennego Domu Opieki Medycznej „Akacja”, Koła Gospodyń Wiejskich z Rybna, Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W czasie tego dwugodzinnego spotkania był czas na wspólne śpiewanie piosenek w formie karaoke (m.in. „Orkiestry dęte”). Seniorzy zaprezentowali swoją twórczość w formie wierszy i monologów. Gromkie brawa wzbudził pokaz mody - panie zaprezentowały się w strojach wizytowych i wieczorowych. Chętni wzięli udział w quizie wiedzy o Wyszkowie. Grupa Laseczki Deseczki i Reszta Świata pod kierunkiem Haliny Kowalczyk zaprezentowała formy aktywności fizycznej, które mogą być inspiracją dla innych do aktywności. Seniorzy zatańczyli walca, a odważne panie pokazały zawartość torebki udowadniając, że zmieści się tam niemal wszystko.
- Gratuluję kolejnej inicjatywy. Cieszę się, że jesteście tak aktywni, pomysłowi i tak chętnie chcecie się spotykać. Dziękuję, że wspaniale promujecie gminę Wyszków i jesień życia - podkreśliła podczas wieczoru naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich.
Z fantazją, humorem, bez kompleksów uczestnicy spotkania bawili się dobrze śmiejąc się, oklaskując, dopingując innych.
Po prezentacjach przyszła pora na kameralne spotkanie przy pączkach.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl