Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 kwietnia 2020 r., imieniny Marceli, Marii

Studniówka uczniów "Kopernika"

(Zam: 27.01.2020 r., godz. 08.43)

Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” 25 stycznia bawili się w Domu Weselnym „Sylwia” w Nowej Wsi.

W pierwszej turze poloneza zatańczyli uczniowie klas IV techników informatycznego, handlowego, elektrycznego, spedycyjnego, a korowód poprowadzili dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska i uczeń Karol Składanek, wicestarosta Leszek Marszał i uczennica Natalia Kłębek, członek Zarządu Powiatu Paweł Deluga i uczennica Maria Kukwa.
W II turze zatańczyli uczniowie kl. IV technikum pojazdów samochodowych, logistycznego i kl. III Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne. Wraz z nimi kroczyli wicedyrektor Sylwia Kulesza i radna Marzena Dyl z uczniem Piotrem Jaczewskim. Do zatańczenia poloneza uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Ten uroczysty wieczór był okazją do podziękowania wychowawcom klas maturalnych: Monice Wultańskiej, Annie Gładkowskiej, Grażynie Matey, Monice Lipskiej, Marcie Sosnowskiej, Agnieszce Oniśk, Marioli Kurzątek, a także byłej wychowawczyni Joannie Pujer.
Uroczystość poprowadzili Izabela Jończyk i Jakub Turek.
- Szkoła, klasa, uczniowie - niezwykle trudno jest określić wspólnie spędzony czas w kilku słowach - podkreśliła Izabela Jończyk. - Chwile radości, sukcesów, sporów i upadków - wszystko staje się niezwykłą mieszaniną wspomnień, które z upływem czasu nabierają zupełnie innego wymiaru niż ten, w jakim postrzegaliśmy je wcześniej. Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i właśnie takim powinien pozostać w naszych sercach.
- Dzisiaj w ten wyjątkowy wieczór chcemy podziękować szanownej dyrekcji szkoły za trud włożony w kształtowanie naszych umysłów i charakterów, troskę okazaną w czasie naszej edukacji, niepowtarzalna atmosferę w szkole pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka. Dzięki tym staraniom mamy szansę wyrosnąć w przyszłości na dobrych i prawych ludzi - dodał Jakub Turek. - Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie za stworzenie nam warunków do zdobywania wiedzy i osobom współpracującym z naszą szkołą, które przyczyniają się do wszechstronnego, również duchowego rozwoju uczniów.
Młodzież dziękowała nauczycielom za trud włożony w wychowanie i edukację, rodzicom, w tym Przewodniczącej Komitetu Balu Studniówkowego Monice Bieżuńskiej. Dedykowała im utwór „When I was your man” Bruno Marsa w wykonaniu Cezarego Skocznia.
- Coś się zaczyna i coś się kończy. Wszystko ma gdzieś swój początek i zbiega się w jakimś punkcie. Za około 100 dni przystąpicie do egzaminu maturalnego. Ale dzisiejszej nocy czeka was ten wyjątkowy, studniówkowy bal - zabrała głos Monika Bieżuńska. - Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego licealisty. To impreza, która pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych i pięknych przeżyć szkoły średniej.
Na inaugurację studniówki walca zatańczyli: Aleksandra Ciemerych i Piotr Jaczewski, Paulina Salwin i Mikołaj Tuszyński, Maria Tomczak i Rafał Książek, Katarzyna Stępkowska i Dawid Szymański. Bal oficjalnie otworzyła dyrektor Grażyna Kalinowska.
- Drodzy maturzyści, rok szkolny 2019/2020, w którym kończycie szkołę, to rok otrzymania Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przez Polkę Olgę Tokarczuk. Przed nami pierwszy rok lat dwudziestych XXI wieku. Na pewno rok bardzo bogaty w różne przedsięwzięcia. Niech jednym z waszych głównych przedsięwzięć będzie otrzymanie świadectwa maturalnego i dyplomu posiadanych kwalifikacji w kształconym zawodzie - podkreśliła Grażyna Kalinowska. - Magiczny wieczór balu studniówkowego 2020 roku nie mija w pięknej atmosferze, wśród niezapomnianych chwil. Życzę państwu uroczej zabawy, a maturzystom dedykuję cytat z twórczości tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk z „Ksiąg Jakubowych” z Księgi Mgły „Prawdziwa mądrość tu sztuka łączenia wszystkiego ze wszystkim, wtedy wyłania się właściwy kształt.”. Tego właściwego kształtu państwu życzę.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl