Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli



Z energią wkroczyli w nowy rok

(Zam: 24.01.2020 r., godz. 11.06)

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” 23 stycznia zebrali się w Gościńcu pod Jesionem na tradycyjnym noworocznym spotkaniu. Czas upłynął im m.in. na wspominaniu ubiegłorocznych sukcesów i snuciu planów na przyszłość.

W czasie spotkania obecni byli burmistrz Grzegorz Nowosielski, starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał, naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Daniel Bogdan, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Wiesław Pasek.
Gości witał jeden z członków zespołu Jan Hryniewicz. Jak przypomniał, „Oberek” powstał w styczniu 2008 r. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Tworzą go seniorzy z gminy i powiatu wyszkowskiego. Kierownikiem artystycznym, choreografem grupy jest Danuta Deptuła, a kierownikiem muzycznym, szefem kapeli Stanisław Kadłubowski. Zespół wielokrotnie występował w kraju i za granicą (na Litwie, w Chorwacji), wziął udział w 20 konkursach. Liczy 39 członków (grupa wokalno-taneczna, chór oraz kapela). W minionym roku pojawił się na scenie 19 razy.
- Od początku istnienia zespołu braliśmy udział w 20 konkursach i z żadnego nie wróciliśmy bez nagrody - wspomniała Danuta Deptuła.
W ubiegłym roku „Oberek” zajął pierwsze miejsce w czasie ogólnopolskiego przeglądu organizowanego w Domu Kultury „Zacisze”, na Nadbużańskiem Festiwalu Folkloru i Kultury „Nasze korzenie, nasza tradycja” w Broku oraz w Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Węgrowie. TVP3 przygotowała też program o wyszkowskim zespole w ramach cyklu „Strefa Mazowsze” (odcinek można znaleźć w internecie). Grupa przygotowała nowy folder, którym promowała zespół m.in. podczas pobytu na Litwie.
- Dla tamtejszych Polaków spotkania z rodakami są bardzo ważne, cieszyli się z naszego przyjazdu i z faktu, że mogli obejrzeć polski folklor - wspominała Danuta Deptuła.
Poinformowała też, że w planach na ten roku jest przygotowanie nowego programu zawierającego piosenki i tańce pochodzące z Puszczy Zielonej.
- Chodzi mi po głowie widowisko taneczno-wokalne połączone z elementami teatralnymi. Będzie możliwość pokazania nowego programu w Wyszkowie, a także w Polsce - zaznaczyła.
Spotkanie było też okazją do pogratulowania Danucie Deptule 45-lecia pracy w kulturze. Członkowie zespołu dziękowali jej za trud, poświecony czas, cierpliwość, zaangażowanie, dobre, motywujące słowa.
- Przez ten czas spotkałam wielu ludzi i myślę, że czegoś dobrego ich nauczyłam, wspólnie przeżywaliśmy wiele pięknych chwil - wspominała.
Podziękowania otrzymał również Stanisław Kadłubowski.
Wicestarosta Leszek Marszał dziękując za współpracę w 2019 r. wspomniał udział „Oberka” w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Legionowej, który odbył w czerwcu 2019 r. się w WOK „Hutnik”.
- Przepięknym staropolskim polonezem rozpoczęliście to wydarzenie podnosząc bardzo wysoko poziom tego koncertu. Była to przepiękna impreza z państwa udziałem - zaznaczył.
Wspomniał o warsztatach artystycznych w Płocku oraz sesji zdjęciowej wykonanej wykonanej w Parku Karola Ferdynanda Wazy z udziałem „Oberka”.
- Życzę spełnienia marzeń, nawet tych przykrytych już kurzem. Życzę dużo energii, spokojnych, pogodnych dni, wzniosłych wydarzeń i wspaniałych uczuć przeżywanych podczas koncertów - zaznaczył.
- Jesteście niesamowicie pozytywnymi ludźmi, pełnymi energii i zaraźliwego uśmiechu. Dziękuję za promocję gminy Wyszków - robicie to pięknie. Życzę sobie tak wspaniałej współpracy w wami także w tym roku - oznajmiła naczelnik Edyta Wittich.
- Gratuluję dokonań artystycznych, dziękuję za promocję gminy Wyszków. Cieszę się, że zespół daje ofertę osobom, które artystycznie chcą spędzać swój wolny czas - zabrał głos burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Jest w was radość przebywania ze sobą. Tej wspaniałej atmosfery państwu zazdroszczę. Ta doskonałość, którą oglądamy na scenie, nie bierze się znikąd - to efekt ciężkiej pracy. Doceniam wysoki poziom artystyczny zespołu. Gratuluję państwu konsekwencji w działaniu. Jestem przekonany, że czeka was jeszcze wiele laurów na rozmaitych przeglądach i festiwalach. Dajecie wiele radości tym, którzy was oglądają i oklaskują.
- Tak jak zawsze życzę, by nigdy nie zabrakło wody w kranach, tak życzę sobie, by nigdy nie zabrakło państwa na scenie - wspomniał prezes Daniel Bogdan. - Życzę, by nie zabrakło wam siły, wytrwałości, energii, radości z tego co robicie.
Spotkanie było okazją do wzniesienia toastów, ale też wspólnego śpiewania pieśni ludowych.
J.P.






































Komentarze

Oszczędności po wyszkowsku
Dodane przez Izakiza, w dniu 24.01.2020 r., godz. 11.51
To w ramach oszczędności w gminie? Budżetówki dostają od skarbnika nakaz zaciskania pasa a tu się pasek nader popuszcza
Bufonada.
Dodane przez Ola, w dniu 25.01.2020 r., godz. 09.07
Więcej zaproszonych gości niż członków zespołu. Koszt samego spotkania pewnie znaczny. Gdyby jeszcze tak było wiadomo ile ta "pseudoludowość' kosztuje i na co idą pieniądze. A może tak ktoś znający się na sprawie z samorządów zdoła spojrzeć na to realnie odrzucając bufonadę. Oj obawiam się że wówczas wiele osób może zobaczyć, że "król jest nagi". Cóż ślepota społeczna nie boli a nawet uspokaja sumienia.
W Wyszkowie czasami bywam.
Dodane przez Artur, w dniu 27.01.2020 r., godz. 18.14
Może ktoś kompetentny wyjaśni. O co tak naprawdę chodzi z tym Zespołem o tak nietypowej nazwie "Oberek". Jeśli oferta jest adresowana do emerytów to chyba koszt jest zbyt znaczny dla tak nikłej liczby osób Dlaczego tam tyle osób nie będących seniorami? Dlaczego tak mało seniorów? Może oferta nieodpowiednia. Jeśli jest to jak wskazuje nazwa Zespół Pieśni i Tańca to poziom jego no, no .... jest (taki jaki jest) a wartości regionalne znacznie wypaczone. No więc o co chodzi?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta