Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 maja 2020 r., imieniny Anieli, Petronela

Rekordowe 145 tys. zł

(Zam: 13.01.2020 r., godz. 08.07)

Podczas wyszkowskiego Wielkiego Finału WOŚP udało się zebrać 145 632,52 zł. Wspaniały wynik udało się osiągnąć dzięki wielu osobom o otwartych sercach, które nie szczędziły grosza na zakup najnowocześniejszej aparatury do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Wyszkowski sztab organizował dwudniowe wydarzenia, których zwieńczeniem było niedzielne „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, który przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida oglądali wolontariusze i osoby wspierające akcję. Hala gimnastyczna I LO była głównym miejscem niedzielnej imprezy, której gwiazdą był raper Mezo.
145 632,52 zł (podczas poprzedniego finału było to ponad 116 tys, zł) oraz wrzucone do puszek obce waluty tego samego wieczoru przedstawiciele sztabu zawieźli do warszawskiego studia Wielkiej Orkiestry. Na tę kwotę złożyły się zarówno pieniądze, które wrzucali do puszek przechodnie (przy wyszkowskim Wielkim Finale pracowało 148 wolontariuszy), jak i kwoty uzyskane podczas biegu „Policz się z cukrzycą”, sobotniego koncertu tanecznego dzieci i młodzieży, licytacji, turnieju siatkówki odbywającego się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 1. Wśród imprez odbywających się w ramach WOŚP było także morsowanie pod kierunkiem Andrzeja Grajczyka, możliwość pojeżdżenia na lodowisku, strzelnica, koncert zespołów rockowych, zajęcia sensoryczne dla dzieci. Mnóstwo emocji, pozytywnych wrażeń, radości z pomagania towarzyszyło uczestnikom wydarzenia. Nie było przedmiotu, który nie zostałby kupiony w czasie licytacji, którą poprowadzili jak co roku Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski. Zresztą nie tylko oni, ale też wielu wolontariuszy, wpłacających do puszki jest z Wielką Orkiestrą od lat i nie zamierza poprzestać zgodnie z zawołaniem Jurka Owsiaka, że WOŚP gra „Do końca świata i o jeden dzień dłużej”.
28. Wielki Finał jest rekordowy dla fundacji WOŚP - deklarowana na zakończenie finału kwota zebrana w Polsce i wielu miejscach na świecie to 115 362 894 zł.
J.P.


Komentarze

CHYBA TROCHĘ OBCIACH
Dodane przez Prawda to nie hejt, w dniu 13.01.2020 r., godz. 11.27
Szef wyszkowskiego sztabu a zarazem v-starosta licytuje samochód wart 13 tys zł za 5 tys złotych.Jak czuje sie osoba która przekazała ten samochód ? Przyjętą zasadą na aukcjach charytatywnych, zwłaszcza dot dzieci, jest licytowanie powyżej wartości fantu.Od okazji to jest allegro i olx.Jeśli nikt nie licytuje to przebija się samego siebie.Obecnie wg mnie jedynym honorowym rozwiązaniem jest ponowne wystawienie samochodu na licytację.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2020 r., godz. 11.52
Dla jednego "wart" 13 tys, a dla innego 3 albo 5. Wszystko na świecie warte jest tylko tyle, ile są w stanie ludzie za to coś zapłacić.
do Anonim z 11.52
Dodane przez Prawda to nie hejt, w dniu 13.01.2020 r., godz. 12.34
Bardzo dziekuję za krótki i znany powszechnie kurs "wolnego rynku" Zgadzam się z nim w 100% oprócz sytuacji np aukcji CHARYTATYWNYCH zwłaszcza jeśli organizator podaje wartość fantu. Prosze przeczytać ze zrozumieniem cały poprzedni wpis.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl